Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom mit tegyek?

Nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám, 11 éves lesz idén. Ma nagyon letargikus volt, remegett, feküdni akart állandóan. Elvittem állatorvoshoz, 51 ezer forintért csináltak rajta teljes vérképet, minden rendben vele, de találtak rajta emlődaganatot. Röntgenezni és ultrahangozni kéne, hogy nem -e áttétes. Aztán ki kell műteni, ivartalanítani is akarják, pedig azt olvastam az csak akkor ér valamit ha az első tüzelés előtt teszik meg.


Az az 51 ezer forint volt minden pénzem, a jó tanulmányi eredményem miatt nyertem ösztöndíjként. Apám nagyon beteg, egy éve itthon fekszik, most fogják leszázalékolni. Anyám éhbérért dolgozik egy konyhán. A házunkon van 14 millió forint adósság. Én idén érettségizek, tanulok gőzerővel a szóbelikre, hogy felvegyenek egyetemre. Amint leteszem a szóbelit elkezdek dolgozni, hogy legyen pénzem a műtétre. Utálom hogy ennyire szegények vagyunk, gyomorgörcsöm lesz amint szóba kerül a pénz.


Egyszerűen fogalmam sincs mit tegyek. Úgy érzem hiába fogok dolgozni, nem keresek majd annyit, hogy a műtétet meg a hosszas utókezelést fizetni tudjam. Állandóan problémák szakadnak a nyakamba, tanulnom kéne, de non stop gyomorgörcsöm van, nem bírok, pedig nem most kéne a végén feladnom, és erre most jön a kutya is... Olyan sokat jelent nekem, együtt nőttünk fel. És most csak várom, hogy teljen az idő, aztán ki tudja addigra áttétesedik -e. Nem is tudom tippeket várok -e vagy csak ki akartam írni magamból.



máj. 18. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Ez eléggé kegyetlenül fog hangozni, de sajnos meg van a valószínűsége, hogy áttétes. A kezelés sem biztosan mentené meg. Egy idős kutyáról beszélünk. Lehet jobb lenne megkímélni a szenvedéstől. Az elaltatás lenne a legegyszerűbb.


Ha küzdeni akarsz érte, sem biztos, hogy megmarad. Vannak alapítványok, akikkel felveheted esetleg a kapcsolatot. Segíthetnek a kötségekben. Gyűjtést is szerveznek, ha kell.

máj. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Katona Dius ***** válasza:
89%
Ahogy 1-es mondja, keress fel valami közeli alapítványt, hátha tudnak segíteni.
máj. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

A kutya élete során mindig van értelme az ivartalanításnak, nem csak az első tüzelés után (bár akkor a legideálisabb). De az tény, hogy minél tovább vársz vele, annál jobban növeled a daganat kialakulásának lehetőségét.

Ez a Te esetedben már mindegy, viszont ebből tanulhatsz, hogy a későbbiekben máshogy csináld, ha lesz majd másik kutyusod.


Sajnos az ilyen megesik. Megelőzni egyszerűbb az ilyeneket.

Műteni mindenképpen kell. Azért akarják ivartalanítani is, mert elég sanszos, hogy a méhével/petefészkével is van valami, mert ezek általában együtt járnak, emiatt akarják ultrahanggal es röntgennel is megvizsgálni.


Nehéz időszakon mész át, az első háziállat elvesztése a legnehezebb, és alapból is stresszelsz az érettségik miatt. Ne add fel!


Ha lesz egy kis időd, próbálj meg valamelyik állatvédő egyesülettel beszélni a környéketeken. Írd le nekik, hogy mi a problémád, és hogy tudnak-e ebben segíteni, mert te ezt egyedül nem tudod megoldani. Egy próbát megér.

máj. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Nincstovább válasza:
77%

Sajnálom kedveském, hogy ebben a helyzetben vagy. Egy háziállat nagyon könnyen az ember szívéhez tud nőni. Nincs véletlen a házatokon biztosítás? Abba bele szokták venni a kutyusokat is. Mert ha van ilyen biztosítás bizonyos határig állják a nagyműtéteket.

Tudom, hogy ez most nehéz döntés, nem is neked kellene erről döntened ilyen fiatalon. Becsülendő, hogy ilyen jól viseled ezeket a terheket. Büszke vagyok rád. Kitartást és remélem kapsz segítséget.

máj. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Az állatorvost is meg lehet kérdezni, lehet-e részletfizetést kérni. Persze, olyan fizetési ütemezéssel, amit tényleg ki is tudsz fizetni.

Egy RTG meg egy UH nem lehet olyan drága, a műtét ára a leghúzósabb, de nem feltétlenül kell hónapokat várni vele. Ha az első harmadát-felét ki tudod fizetni, az már jó.

máj. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
UH ára 20 ezer, rtg 10-15 ezer környékén mozog. (Budapesti árak)
máj. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Nem tudom milyen fajta kutyus, de én már láttam fajtacsoportokban gyűjtést nagyobb műtétekre kutyáknak. Szerintem ez egy jó megoldás lehet, azért valljuk meg a mai világban keveseknek van több százezer forintjuk félretéve, főleg fiatalon. Egy próbát megér, nagyobb létszámú csoportban ha már mindenki csak egy kávé árát utalja el összejöhet a pénz.
máj. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
51 ezer egy vérképért irreálisan sok, ennyiért máshol az uh-t és a rtg-t is megcsinálják, ha nem jönne össze a gyűjtés vagy a szervezeti segítségkérés, szerintem keress másik dokit (vagy akkor is, ha összejön).
máj. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azta, jól lehúztak! Már ha igaz a történet. Nem tudom, hogy milyen orvos akar lágy szövetet röntgenen látni.
máj. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem csak vérképet csináltak, kaptunk 4 napi fájdalomcsillapítót is, mivel fogalmuk sem volt mi baja + a hétvégi vizsgálati ár lett így 51 ezer. Egyébként itthon kiderítettem magamtól, hogy álvemhes... de úgy nagyon durván. Fájdalomcsillapítót adok neki, meg ráírtam egy egyesületre plusz a közelünkben egy állatkórház szokott ingyenesen műteni ilyen kóbor állatokat mentő egyesületeknek, de azt írják a honlapon, hogy nehéz anyagi körülményekben lévő családok is megkaphatják a támogatást. Szóval rájuk írtam, de majd megpróbálom felhívni is őket, ha elmúltak az ünnepek. Ha nem kapom meg a támogatást kiharcolom, hogy részletre műthessük meg? Aztán elmegyek dolgozni valamit a nyáron. Azért mégis csak kedvezőbb havi 5-10 ezret kifizetni, mint egybe a ~100 ezret... mert mikor tavaly voltam állatorvosnál ennyit fizettettek a műtött kutyák tulajaival.

Köszönöm a tippeket, igazából nem akkora a baj mint tegnap gondoltam, csak nagyon kétségbe voltam esve.

máj. 19. 10:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!