Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet otthon meghánytatni...

Hogy lehet otthon meghánytatni egy kutyát?

Figyelt kérdés
Múltkor azt hittem patkánymérget evett a kutya. 10 percig matattam a torkában, de csak öklendezni tudott egy kicsit. Utána szólt tesóm, hogy a kukában van a méreg, mert kidobta (csak én nem láttam).
márc. 2. 20:20
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Szóval érdekel milyen módszerek vannak még. Mert amit én csináltam az nem működött.
márc. 2. 20:21
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Sehogy, ha bármit megeszik amit nem kellene akkor irány az állatorvos. Komolyan IQ szinthez kötném az állattartást...
márc. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"Sehogy"

Rossz válasz.


Kis guglizás után:

3%-os hidrogén peroxidot kell fecskendővel lenyomni a torkán (1ml/kg).

márc. 2. 20:41
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Döbbenet, hogy erre még büszke is vagy...
márc. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
Én pár hónapja vettem állateledel üzletben féreghajtó tablettát, bele tettem a kajájába és fél napot hányt tőle a kutya. Takaríthattam a lakást. Méghogy nem lehet meghánytatni a kutyát. 😄
márc. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%
Mutasd meg neki ezt a kérdést.
márc. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Döbbenet, hogy erre még büszke is vagy..."


Az a döbbenet, hogy a hozzád hasonlók szétspammelik a kutyás kérdéseket, ahelyett hogy normális választ adnátok. A legapróbb dologra is orvost kiáltotok. "Azonnal vidd orvoshoz a kutyát! Úristen ilyen embernek nem engednék állatot tartani".

márc. 2. 20:58
 8/12 anonim ***** válasza:
26%

Az a döbbenet, hogy a hozzád hasonló felelőtlen idióták előbb itatnának hyperoxidot a mérgezett állattal, semmint elvigyék orvoshoz.


Aztán majd megy a hiszti, hogy "elpusztút, de nemtom mitű"...

márc. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

Bár a kutyát alapvetően nem szabad hánytatni, azért vannak olyan esetek, amikor ez szükségessé válhat. Mivel ma Magyarországon hétvégén gyakorlatilag Budapest kivételével nincs 24 órás állatorvosi ügyelet, ezért akár a hánytatás életmentő is lehet (pl. méreg, fagyálló esetén), mert ameddig valaki eljut akár több 100 kilométerre, az az állat életébe kerülhet. Én is a Hyperol tablettáról tudok, ami hatásos, de az alkalmazás szigorúan állatorvosi javaslatra történhet. A jövőbeli ilyen esetekre ajánlom, hogy legyen egy fix állatorvosod, akit ügyeleti időn kívül is, legalább telefonon fel tudsz hívni és annyit meg tud mondani, hogy tényleg feltétlenül szükség van-e hánytatásra és ha igen, akkor hogyan tedd azt.

(Nem a reklám helye, de a budapesti Supervet állatkórháznak van 24 órás ügyeleti rendszere és az ország bármelyik pontjára kimennek az állatért ügyeleti időn kívül is.)

márc. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

En is egyetertek a 9-es valaszoloval illetve a kerdezovel is. Vannak olyan esetek, amikor eletmento lehet es termeszetesen utana azonnal orvoshoz kell fordulni.

Videken elek, ugyelet 60 kilometerre, azert ido beerni.

márc. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!