Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutyám ivartalanítás óta...

Kan kutyám ivartalanítás óta "beszari" lett. Próbálom újra magabiztossá tenni, de nem sok sikerrel. Hormonok hiánya okozza?

Figyelt kérdés

1 éve lett ivartalanítva (3 évesen), előtte olyan peckesen sétált, mostanra viszont rebbenékeny, ijedős lett. Addig kihúzza magát, ha dicsérem vagy jutit kap, de utána megint átmegy idegesbe a testbeszéde. Ugyanazokon a helyeken járunk ahova 4 hónapos kora óta. Sokat volt kutyák közé hordva, utaztam is vele, ez az ijedősség csak ivartalanítás után jelentkezett... nem húzza be a farkát, csak lógatja, de látom rajta hogy ideges


Egyszerűen nem tudom mit tudok vele kezdeni. Pozitív megerősítéssel elértem, hogy ne féljen a csatorna fedőktől, rámpától, szökőkúttól, mert elkezdett random dolgoktól fosni, de alapvetően továbbra is ijedős. Ha valaki tartósan mögöttünk halad, folyamatosan hátra nézeget és elkezd pánikolni. Ilyenkor megszoktam vele állni, hagyom hogy elhaladjanak mellettünk, ő pedig megnézze az embereket. Ilyenkor kap jutalomfalatot is. Minimális javulást vettem észre. Elszomorít, mert nem volt ilyen és semmilyen trauma nem érte, ami indokolná ezt a viselkedést. 4 hónapos kora óta nálam van, sosem volt egy domináns kan, de normális szinten volt a magabiztossága.


Csinálhatok bármit, ha nincsenek meg a hormonjai amik ivarosan megvoltak, akkor teljesen mindegy?


(Továbbra sem vagyok az ivartalanítás ellen, szuka kutyám és előző kan kutyám is ivartalanítva lett, náluk semmi ilyen jellegű változást nem tapasztaltam, nem lettek félősek)



febr. 18. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
21%

Meg lett csonkítva.

Már sose lesz ugyanaz az "egész" ami volt.

febr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Nem hinném, hogy az ivartalanítás miatt lett ilyen, de persze kizárni sem lehet. Nekem az ivartalan kanjaim ugyanolyan dominánsak maradtak, jelölgetnek, sőt, az egyik még össze is ragadt tüzelő szukával vagy 4-5 évvel az ivartalanítás után. Tesztoszteront a mellékvese is termel.
febr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tapasztaltam ilyet,nekem 2 évesen lett ivartalanítva a kanom.


Sőt örülök,hogy az ivaros kanok nem akarnak verekedést kezdeményezni vele,mert míg ivaros volt folyamatosan célpont volt.


Nekünk mióta ivartalan sokkal egyszerűbb a kutyás közösségbe járás,séta is.


Én sem gondolnám,hogy az ivartalanítás miatt lett félősebb.


Én elég sokat mozgok kutyás közöségekbe és ilyet még senkitől nem hallottam,persze nem jelenti azt,hogy nem is létezik ilyen.


De lehet érdemesebb lenne magántréner segítségét kérni.


Egyébként félelem bármikor kialakulhat,ők sokkal érzékenyebbek hangokra,szagokra. Lehet történt vmi amit nem vettél észre.



Néha az egyik parkba a kutyám prdukál olyat,hogy behúzza a farkát orra lent és félősen rohangál,ilyenkor persze megkötöm,de ez vmi szagnak tudható be. ivarosan is csinálta ezt, kb évente 1x előfordul,hogy pár napig furán viselkedik egy adott helyen,útvonalon,ahol napi 2x járunk kölyök kora óta.


Próbálj vele menni full új irányba,környezetbe,hogy ott is produkálja ezt avagy sem.

febr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%

Ez nem a hormonokon múlik. Stresszelni nem kezd el senki és semmi a hormonok hiánya miatt. Valami érte ezt a kutyát.

Az, ha VALÓBAN "random dolgoktól" fél, akkor általában két dolog lehet:

1. idegrendszeri probléma. Ha menhelyi vagy szapis, akkor ennek simán meg van a lehetősége, ha tenyésztett, akkor ez azért jóval valószínűtlenebb (azért nem lehetetlen ott sem). Ebben az esetben egyszerűen kialakul, és nem mindig kölyökként jönnek elő a tünetek először, vagy, hogy ahogy nő, van, hogy öregedéssel.

2. A kutya nem érzi biztonságban magát melletted, megtört a bizalma irántad. (Nem azt mondom, hogy ez van, hanem hogy ez is lehetséges ok). Ilyenkor a kutya azért kezd el mindentől stresszelni vagy mindenre félelemagresszívvá válni, mert a gazda jelenléte nem ad neki biztonságérzetet, és ami addig egy leküzdhető akadály volt, vagy épp tereptárgy, az most mind fenyegetés. Ezt én traumatizált kutyáknál látom néha.

Illetve van az a lehetőség is, hogy valójában nem randomak azok a dolgok, amiktől fél, csak te nem látod az összefüggést.

Az ivartalanítás időpontjával látsz kapcsolatot, de ez simán lehetne az is, hogy ahogy elvitted állatorvoshoz (tehát a körülmények) traumatizálták a kutyát, pl rángattad magaddal, erősítetted a félelmét ahelyett, hogy vezetted volna, stb.

Az az egy biztos, hogy nem a hormonok hiánya okozza a stresszt.

febr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A szuka kutyánknál csak olyan volt, hogy tüzelés után magabiztosabb lett a többi kutyával szemben. Nem domináns, de legalább nem jelezte minden lehetséges módon az összes kutyának, hogy ő az alárendelt. Amikor ivartalaníttattuk, újrakezdte ezt a viselkedést. Idővel szerencsére lassan javult. Valószínűleg nála az a pár hónap nem volt elég, hogy rögzüljön a magabiztosabb viselkedés.
febr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!