Mitől fél a kutyám? Mit tudunk tenni?
Vidéken lakom egy kertes családi házban és a 3 éves szálkás szőrű tacskóm elkezdett félni majdnem mindentől.
Régen volt egy balesete egy másik kutyával, pontosabban a németjuhász bejött a kertünkbe és kitépte a tacsinkat anyukám kezéből. Össze kellett varrni, összetört a medencéje. Azon kívül, hogy nem lehet kiskutyája, teljes életet él. Többször volt vadászni is, fehát pl a puskalövéstől és a vadaktól sem fél.
Van egy kenelje ahova estére becsukjuk, vagy napközben ha sokat járnak az autók. Ha valaki füvet nyír, motoroskaszázik, esetleg tetőt cserél, vagy csak dörög az ég ő retteg.
Kirágja magát a keneljéből, ha belehal is. Nem tudjuk mitől kezdhetett el félni, vagy hogy hogyan tudnánk neki segíteni. Ráadásul ezt csak pár hónapja kezdte el, idáig nem volt ezzel gondunk.
Jelenlegi megoldásunk, hogy figyelünk hogy ha bármi ilyen törtenik, véletlenül se legyen becsukva, de ezt persze nem tudjuk betartani.
Valaki valami ötlet, hogy mitől lehet ez, vagy megoldás?
Tacskom van. 15 fokban mar remeg, fazik, ettol fuggetlenul nyilvan jarunk setalni, azt szereti, de kozben mozgasban is van, nem kint fekszik, ul.
Teljesen mas, ha munka, seta kozben kozben van egy kutya, de hogy egy kinti tartasra abszolut alkalmatlan fajtat valaki kirakjon hidegben, az azert durva. Nagypapam vadaszott kb 50 eve, vizslai voltak, meg ok is bent voltak hidegben, pedig akkoriban aztan a benti tartas hirbol se letezett.
Nekem ne akarja megmagyarazni senki, hogy egy rovidszoru, de munkakutyat ki kell rakni, csak azert, mert nehanapjan dolgoznak vele.
Jo vicc.
Mindig is törzskönyves kutyáink voltak, tenyésztőktől. Sosem volt kutyánk szaporítótól mert mi is elítéljük.
Nem keneltartásban van, csak szükség esetén és esténként van becsukva. Naponta több órát foglalkozok vele (és ebbe a csaladom nincs is beleszámolva). Nem veletlenül érti az ül, fekszik, gyere, marad, lábhoz, pacsi és egyéb vezérszavakat.
Számunkra is családtag a kutya, de nem tartjuk házban. Mint mondtam van aki allergiás ra a családban.
Van háza ami szigetelt, raadásul télre mindig kibeleljük neki. De ha úgy van és az allergiás családtagunk nincs itthon, télen van, hogy bejön a házba.
Szálkásszőrű tacskó, tehát sokkal strapabíróbb mint egy simaszőrű. Nézzetek már utána normálisan a fajtának.
Nem értem miért lettünk lélektelenek, de nem is érdekel. Vagy megoldással áljatok elő, vagy ne írjatok.
Köszönöm
Barmitol. Petarda, tuzijatek, egy hangosabb égdörgés is traumatizalhatta.
Mamameknal van egy Kozepazsiai juhasz, ivartalanitasa napjan pont vihar volt (azelott nem félt), a fedett, zart teraszon pihent meg az altatastol kicsit kábán, sajnos azota fél viharban, es behuzodik a terasz legeldugottabb sarkaba. Biztositsatok neki valami zartabb, csendesebb helyet, kozel hozzatok, ahol megnyugodthat. A sok stressz kicsinalja a kutyat.
1. Hirtelen viselkedés változásnál MINDIG az állatorvos az első. Nem gyakori.
2. Lehet trauma. Simán lehet lappangó egészségyügyi probléma ÉS trauma kombinációja.
3. Hogyan tervezed kezelni a rettegő kutyádat, ha ő kint van ti meg bent?
Egy részt nem etikus, másrészt a folyamatos stressz további egészségügyi gondokat fog okozni, harmadrészt baromi sérülésveszélyes.
Voltunk vele többször is állatorvosnál, mindenhol azt mondták, hogy nincs semmi baja ezért gondoltam, hogy hátha itt valakinek lesz egy jó tanácsa.
Mint ahogy leírtam nincs egyedül hagyva, sőt amikor tehetjük, beengedjük a házba.
Nem 0-24ben retteg, de nem egyszer éjszakáztam vele, hogy ne féljen. Még valami okoskodás? Vagy esetleg megoldást is le tudsz írni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!