Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tippek kutyák autòs szállításá...

Tippek kutyák autòs szállításához?

Figyelt kérdés

Három kutyám van, két kisebb termetű/az egyik tacskó méretű, a másik meg egy Jack Russell/, a harmadik pedig egy nagyobb termetű kutyus, kb akkora mint egy németjuhász. Utazniuk kéne költözés miatt 400 kilométert, de a nagy soha nem ,,ült" még autoban, a kicsik pedig ,,ültek", de nem sokat, és pláne nem ennyit.

Az autóm kicsi/régi Swift/, de lehet hogy tudok szerezni egy kisbuszt, és abban kényelmesebben el fognak tudni férni, viszont mivel nem vagyok jártas a témában fogalmam sincs, hogy hogy kezdjek a dolognak neki. Szeretnék nekik minél jobb utat, minél kényelmesebb legyen nekik, stb.

A nagytòl félek a legjobban, hogy hogy fog reagálni, mert ha ő fél, akkor ugrál össze-vissza, meg ugat folyamatosan.

Egy ismerősöm a két nagytestű kutyáját úgy vitte el, hogy hozott az állatorvostòl altatòt, és úgy szállította el őket/láttam, ahogy bealtatòzta őket 1-1 szurival, szóval nem csak kitalálta/. Lehet célszerű lenne nekem is ehhez folyamodni? Egyáltalán altatót ad minden állatorvos? /IGEN, járunk állatorvoshoz! Minden oltásuk megvan, és chippelve is vannak, a lakhelyemen ellenőrizték is ezt/. De ezzel nem vagyok tisztában.

Szóval minden tippet szívesen fogadok az utazással kapcsolatban!

Rosszindulatú kommentek nem érdekelnek! Szeretem a kutyáimat, épp azért kérdezek, ha nem szeretném őket akkor nem érdekelne az egész, meg nem is vinném őket magammal, úgyhogy ilyenfajta hozzászòlások nem érdekelnek!


2023. szept. 8. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Mi az, hogy ugrál össze-vissza egy autóba?

Kocsiban kutyát csak úgy lehet szállítani ha normálisan rögzítve van és semmi esetre sem tudja a vezetőt zavarni. Szóval vagy zárt boxban, vagy bekötve.

Először próbáld szoktatni a kocsihoz, beülteted aztán kihívod, aztán kisebb útra viszed.

Ha ez már megvan akkor én mindenképp szállító boxot javaslok a kutyáknak, így a legbiztonságosabb és ha lehet, akkor legyen pihenő az út során.

2023. szept. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Először is tennék egy próba kört velük a környéken, hogy egyáltalán ki lesz a reakció. Másodszor pedig szállító boxban lennének, hogy nehogy galibát okozzanak. Póráz, nyakörv, vizestál legyen kéznél útközben. Ja reggel indulnál velük akkor vacsorát adnék, reggel semmit és nem lesz róka vagy hasmenés. Útközben legalább egy pihenő nem árt. Bár sok állat simán kibírja. Ha nappal mész és meleg van, akkor klímás autóban szállítsd őket.
2023. szept. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

1. A hosszu ut miatt mindenkeppen hamot adj rajuk es ne nyakorvet, es rogzitsd oket, hogy meg veletlenul se tudjanak az oledbe ugrani, vagy - neadj isten egy veszfekezesnel kirepulni a csukott ablakon keresztul.

2. a nyugtato nem rossz otlet, de en inkabb a tablettak hive vagyok, mert az injekcio hirtelen erosen lenyugtatja, aztan 2-3 ora mulva felebred. Mivel 400 km az ut, kb feluton megallhatsz, kiszallhattok, kicsi pisi-kaki, akinek kell, porazon rovid seta, itatas, ha kernek. Ha szukseges, akkor egy masodik tabletta. Egy tabletta kicsit nyugtatja le, nem kiuti. De ez az en velemenyem-tapasztalatom, egy dobberman keverekkel es egy rotival, amikor kocsival megyunk nyaralni pl.

3. 400 km kozepesen hosszu ut, de meg neked is jolesik megallni egy kavera es nyujtozni egyet - ne sajnald a kutyusoktol sem, nekik meghosszabbnak tunik a kocsiban toltott ido. Ezen kivul nalunk teljesen megszokott, hogy valahanyszor beugranak a kocsiba, annyiszor van egy csipetny jutifalat. Ezt a lehetoseget az altato kizarja, mig a nyugtato tabletta megengedi. Es a kutya imadni fogja az autot, mert nem buntetes neki, hanem jutifalat. Persze ezt gyakorolni kell elotte, tobb napon, mi parszor tettunk az utcaban egy-egy kort, jutifalat ki- es beszallaskor. Azota nem utaljak az autokazast. Ha nem egyedul utazol, esetleg utkozben is adhat a parod egy-egy jutifalatot neki. Ha hanyassal kuszkodik utkozben, akkor az elso-hatso ules koze kell rogziteni, hogy ne nezzen ki az ablakon (elso ulest elorehuzni, ha lehet). Esetleg mukodhet egy kutyaszallito ketrec (bar en azt sem szeretem, annak ellenere, hogy a biztonsagi szakemberek szerint a ketrec a legjobb)

2023. szept. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Berakod boxba a kutyákat. Az egyetlen biztonságos mód. Igen, ehhez feltértel, hogy a boxhoz és az autóhoz is jozzá kell szoktatni őket.


Egyébként miért nincsenek megnevelve, szocializálva?

2023. szept. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, hármas!
2023. szept. 8. 21:43
 6/7 anonim ***** válasza:
20%
Mennyi idő múlva esedékes a költözés?
2023. szept. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
20%

Nézz utánna, hogy amelyik országokon átmész mi a szabály a kutyák szállításával kapcsolatban és a valóságban mennyire tartatják be őket.

Ha van külön box mindegyiknek, abba senki sem fog belekötni.

Nekem az a "menhelyes" tapasztalatom, hogy a kutyák 90%-a nagyon jól bírja az autót, a többi meg behány, hiába nem kapott kaját vagy nyüszít/ugat/kaparja a ketrecet, de utóbbi 10-15 perc alatt el szokott múlni, ha nem veszel róla tudomást (ha rászólogatsz, próbálnád nyugtatni, megállsz, akkor vesztettél és csak tovább csinálja).

Egy ketrecbe pedig csak olyan kutyákat rakj, akik tényleg elvannak egymással és sosem verekedtek.

2023. szept. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!