Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?

Mit csináljak a kutyámmal?

Figyelt kérdés

2 hónapos munka vonalu nemet juhaszkutyaról van szo.

Az van, hogy tekeletesen hozza szokot a porazhoz meg a nyakorvhoz, de nrm megy seheova csak amere o akar a porazon.

Mit tegyek?


2023. júl. 5. 10:54
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
#18 még nem tudom. Németből jön. 2-3 hónap
2023. júl. 5. 14:25
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

Mióta van nálad a kutya? Milyen módszerekkel próbálod sétáltatni?


Ha már hozzá van szoktatva a pórázhoz, akkor ilyen fiatal állatnál nem tudom elképzelni, hogy a sima jutifalatos megvezetés, tanítgatás, pozitív megerősítéses tréning ne működne (nekünk felnőttként utcáról befogadott, kutyára reaktív, pórázon karkitépősen húzó kutyánál is működött).


Vagy halványlila segédfogalmad nincs a kutyanevelésről, akkor pedig villámgyorsan keress egy pozitív megerősítéssel dolgozó, averzív technikákat nem használó trénert/kutyaovit, mert a munkavonalas németjuhász a fejedre fog nőni ha ezt az alapfeladatot sem vagy képes megtanítani neki!

2023. júl. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Már megy neki
2023. júl. 5. 15:37
 24/37 A kérdező kommentje:
És mért ne lenne róla fogalmam?
2023. júl. 5. 15:38
 25/37 anonim ***** válasza:
74%

Már mi megy neki?


Mert itt kérdezed meg, hogy egy kiskutyát hogy taníts pórázon sétálni, amikor tizenhatcsilliárd videó és leírás van róla, mert kb. ez az első feladat, amit egy kutyatartónak meg kell ugrania?

2023. júl. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
10 hetes
2023. júl. 5. 20:21
 27/37 anonim ***** válasza:
53%

"Németből jön. 2-3 hónap"

Valami nem kerek nálad.

Még nincs nálad a kutya, de nem tudod pórázon vezetni.

2023. júl. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
51%

A #18 én voltam, és igazolta az állításom: szaporítótól szedett 8 hetesnél fiatalabban elhozott kutya.

A törzskönyvet a kutyával együtt kapod meg. Vagy nagyon hülye vagy és átbasztak vagy minket próbáltál hülyének nézni. Végül is mindegy is, a te bajod első sorban, hogy olyasmire adsz ki pénzt ami nem is az aminek megvetted.

Mintha vennél egy BMW jelre cserélt Suzukit. A látszat megvan, a többi sehol. :D


8 hetes, NE sétáltasd. Nem áll rá készen. Ha nincs kert max 10 percre pisilni levinni oké, az a szoktatás része. Nem hagyod szaglászni és akkor baj nem lesz ameddig meg nem lesz a 3 oltása.

KELL a 3 oltás, nincs meg neki még. 12-13 hetes korig kell kapnia még 2-t. (2 hetente kapnak).


Ha megvan a 3 oltás mehet kutyák közé, utcára. De akkor se várd el, hogy csak mert kutya majd ő tudni fogja, hogy neki madzagon rángatva tudni kell közlekedni. Semmit nem tud. Nem tudja mi az autó, a másik kutya, a bicikli, láb mellett haladni, ő egy kiskutya. Mindent IS meg kell tanulnia. Úgyhogy türelem + kutya ovi. Segítenek az ilyen balheréken is.

2023. júl. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
0%

"Mindent IS"


Ez olyan vicces szófordulat. Most annyira jót nevettem, de tényleg. 😆😂


Egyébként sokmindent elmond, hogy tárgyhoz hasonlítod a kutyát, akáhonnan is származik.

2023. júl. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

#28

Van róla törzskönyv csak még a neten, és nem papiron. Meg fog joni.

2023. júl. 6. 08:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!