Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik, hogy egy kutya csak...

Létezik, hogy egy kutya csak szoktatás (2-3 találkozás) után jön ki a többi kutyával, de akkor már egyből játszana is?

Figyelt kérdés
3 éves ivartalanított szuka. Szerintem dominánsabb jellem, de kölykökkel nagyon elnéző egyből és akikkel együtt él teljesen normális (van mellette 2 másik kutya). Felnőtt kutyákkal séta közben elsőre hajlamos bunkózni, következő találkozásnál viszont sokszor egyből játszani akar. Nehezen tudok kiigazodni rajta :D van olyan kutya, akivel látom, hogy nem fog sosem kijönni, van akivel pár találkozás után barátok lettek és egy rossz mozdulata nincs utána. Ritkán van, hogy elsőre is játszana a másikkal, ezek jellemzően kölyök vagy fiatalabb kutyák (1 év körüli), velük kenyérre kenhető. Van olyan kutya, akivel volt odakapása, aztán másnap is találkoztak, óvatosan összeengedtük őket és egyből ment a játékra hívás a részéről (másik kutya teljesen barátságos volt az első alkalommal is). Azóta is jóba vannak. Olyan mintha lenne 1-2 "felmérő" feszültebb találkozása és csak utána kezdene barátkozni velük, utána viszont egy teljesen más kutya lesz, mint egy bolondos kölyök :D
2023. jún. 27. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én kutyám mentett, felnőttként került már hozzám. Alapvetően ő nem szimpatizál idegenekkel, bizonyos viselkedéstípusok ijesztők számára. Csoportos foglalkozásra jártunk kutyasuliba, ott akikkel végül együtt vizsgáztunk, az ő kutyáikat megszokta, velük már nem arcoskodott, illetve volt, akivel akár játék is lehetett volna. Szóval létezik ilyen, de azt nem szoktam engedni, hogy random idegen kutyával csak úgy összeengedem, még utcán séta közben sem. Nagyon utálom, amikor azzal jön egy másik gazdi, hogy "majd a kutyák lerendezik egymás között", hiszen a saját kutyámat én ismerem, és ha esetleg egy másik, vehemensebb kutyára rosszul reagál, és hagynám, hogy lerendezzék egymás között, akkor könnyen állatorvos lenne a vége. Egyébként az én kutyám kb. csak az első 2 évben szeretett más kutyákkal kergetőzni, egy idő után ha be is mentem vele futiba és volt más kutya is, már nem játszott, csak szaglászott, nézelődött, vagy velem akart játszani inkább.
2023. jún. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Felelembol bunkozik a kutyad. Egyettelmuen a szocializalatlansag/sinter/menhely eredmenye.


Tartsd be a sorrendisegi szabalyokat es sportolj vele egyutt rendszeresen a testalkatahoz es korahoz megfelelo idotartamban gyakorisaggal es sebesseggel.

2023. jún. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
#2 te még mindig itt rontod a levegőt?
2023. jún. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az oké, hogy a kutya arcoskodása legtöbbször félelemből adódik, de ezt nem a sorrendiségi szabályokkal lehet orvosolni. A kettőnek semmi köze egymáshoz.
2023. jún. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!