Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarországon hol lehet...

Magyarországon hol lehet szarvasgombászásra kitenyésztett kutyát vásárolni?

Figyelt kérdés

Ha valaki ismer ilyen tenyésztőt vagy sulit kérem írja le válaszban.


Aki jogilag akár felvilágosítani vagy mellé beszél azt lepontozom. Ez a része nem érdekel.



2023. jún. 16. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

A felugró kép jobb alját ki kell ikszelni.

2023. jún. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Én magam is fontolgattam ezt az ötletet, hogy kutyával fogok szarvasgombát keresni. Alapos utána járással, rá kellett jönnöm hogy nem éri meg. Mellékjövedelemnek jól jöhet, de nem lehet belőle meggazdagodni. Engedélyek kellenek hozzá, amit vagy megadnak, vagy nem. Sokan csinálják az országban, többnyire saját fogyasztásra. Nem minden erdőben lehet szarvasgombát találni, csak bizonyos helyeken fordul elő.

Pontozzál le, ha neked úgy tetszik, de sajnos ez az igazság!

2023. jún. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én nem Magyarország területén gombásznék vele. Tudok a környéken egy embert akinek van két kutyája de ugye ő nem segítene ebben, nem kell a konkurencia. Simán tudnám titokban csinálni. Csak kellene egy kutya.
2023. jún. 16. 22:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező.

Nem szeretnélek kioktatni, félre ne értsél.

Teljesen mindegy, hogy most Magyarországon vagy külföldön szeretnéd csinálni , de ehhez engedélyek kellenek, ha rajta kapnak hogy szarvasgombát keresel egy olyan helyen, ahol nem is lehetnél, akkor komolyan megüthetted a bokádat.

Térjünk át a kutyára. Egy kutya betanítása szarvasgomba keresésre, 2-3 évet vesz igénybe. Az ilyen helyeken, már problémákba ütközhetsz, mert itt már kérdezni fogják, hogy merre is akarsz szarvasgombát keresni.


Az erdőgazdálkodásról szóló törvény elég egyértelműen meghatározza ki gyűjtheti a szarvasgombákat, milyen eszközzel, mikor és meddig. Csak és kizárólag ott lehet keresgélni kutyával, amelyik területre az erdőgazdálkodóval szerződést kötöttünk. A szarvasgomba kereső kutya TriflavadászON tanfolyam segít Neked a szarvasgomba keresést megtanítani a kutyádnak. A kutyáknak nagyon jó a szaglása, ezért is tudja megtalálni a szarvasgombát, de csak ritkán fog találni.


Több féle szarvasgomba létezik az országban és külföldön is, de nem mindegyiknek kerül kilója több százezerbe. A homoki szarvasgomba az egyetlen szarvasgomba faj, amely Magyarországon fordul elő. Különlegessége, hogy ez az egyetlen szarvasgomba faj, amelynek az íze édes.


Más emberek, meg nem fogják megtanítani neked a szarvasgomba keresési titkait.


Szarvasgomba keresést, azok a személyek foglalkozzanak vele, akik nem a pénz miatt csinálják, inkább hobbi szinten, meg a természet járás miatt.


Ha te, ezek után is látsz benne lehetőséget akkor, sok sikert kívánok!

2023. jún. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó teljesen igazad van! De itt Erdélyben simán meg tudom csinálni, hogy ne vegyék észre. Többszáz hektár erdőterület van egybe, egy közbirtokosság igazgatásában. Egyáltalán fel se tűnne, hogy én mit csinálok. Itt még annyira nem tartatják be a törvényeket.
2023. jún. 17. 14:46
 6/6 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem aktívan gomba kereső kutyát nem szoktak eladni.


Nálunk a városban van szarvasgomba kereső tanfolyam az egyik kutyasuliban, kell hozzá alapengedelmes. Ami eleve 40-50 ezer ft, gombás tanfolyam meg 80 ezer ft.


Futtatóban beszéltem egy mudis gazdival, hogy ők elkezdték,de a kutyát elküldték középfokra,mert sajnos az erdő állat szagjai jobban lekötötték a kutyát mint a gombák :D Aztán mondta a gazdi,de abba is hagyták,mert neki Bp.re kellett volna bejárni,neki is elkellett volna végeznie egy tanfolyamot ami 120 ezer ft. Illetve később az engedélyek is pénzbe kerülnek,meg van határozva hol és milyen időszakban mehet gombát keresni.


Ha pedig elkapják jó nagy bünti van.


Lehet Erdélyben megtudod oldani.


Akkor vegyél egy laggotot ők szarvasgomba kereső kutyák,munkavonalút ahol dolgoznak a szülők, aztán keress egy ilyen tanfolyamot,végezd el. Aztán ha tilosban akarsz járni akkor nem váltod ki az engedélyeket.

2023. jún. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!