Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell a kutyákat ivartala...

Miért kell a kutyákat ivartalanítani?

Figyelt kérdés

Nem inkább normális körülmények között kellene tartani őket, és akkor eleve nem kerülhetnek olyan helyzetbe, hogy jön a nemkívánatos szaporulat?

Pl. rendes kerítés, sétáltatáskor póráz, stb. Repülni szerintem egyik kankutya sem tud.


2023. jún. 16. 10:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
74%

Hát én pl nagyon örülnék, hogyha "ivartalanítanának" (elkötnének), de Mo-n nem. Pedig "elvileg" én rendelkezem a testem felett - álom.


Még szerencse, amiért legalább a macskámnál eldönthetem, hogy akarok-e neki méhgyulladást, nem kívánt szaporulatot, egy komplikált vemhességet, stb. Nem, nem akarok.

2023. jún. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Az utcáról fogadtam örökbe egy idős, agyonelletett, ivaros kutyát. Már voltak emlődaganatai, amik el lettek távolítva, de kiújult neki és tüdőáttétet képezett, amiben sajnos meghalt. Ivartalanítással ez megelőzhető lett volna.
2023. jún. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Aranyos elgondolás, hogy majd egy prosztatarákon, emlőrákon, méhgyulladáson segít, ha magas kerítés van...


Az ember hormonális háztartása egyébként egészen más, mint a kutyáé. És számos olyan betegség is van emiatt, ami kutyáknál nagyon gyakori, de az embernél lényegében nem létezik. A műtéti gyógyulás is eléggé máshogy történik a kutyánál és az embernél.

2023. jún. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!