Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell a kutyákat ivartala...

Miért kell a kutyákat ivartalanítani?

Figyelt kérdés

Nem inkább normális körülmények között kellene tartani őket, és akkor eleve nem kerülhetnek olyan helyzetbe, hogy jön a nemkívánatos szaporulat?

Pl. rendes kerítés, sétáltatáskor póráz, stb. Repülni szerintem egyik kankutya sem tud.


2023. jún. 16. 10:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Mert számos betegség és pár viselkedés probléma megelőzhető vele. Az ivaros kutyák pedig tüzelés időszakában szenvednek.

Nálunk egyébként a fa kerítéslécet szedte ki egy ivaros kan, amikor a kutyám tüzelt (nem kaptunk időben időpontot ivartalanításra)

2023. jún. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Persze, nem repülnek, másznak, ásnak, kerítést bontanak...


https://www.youtube.com/watch?v=qxQW8FWJ24g

2023. jún. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2023. jún. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

Az én kutyám nem lett ivartalanítva, nőstény. 12 évesen volt méhgyulladása, életveszélyes állapotban volt, majd mire felépült emlődaganatok kezdtek el nőni végig a hasán. 13 évesen műteni kellett vele, de addigra már a daganat áttétet képzett, kezdte nyomni a légcsövét. Az orvos azt mondta, hogy amíg eszik, iszik, aktív, addig nem altatja el, de ha gond lesz, már nem biztos, hogy lehet segíteni. Mindig úgy volt tartva, hogy sosem volt kölyke, de mind a méhgyulladást, mind az emlődaganatot megelőzhettük volna az ivartalanítással. Most meg ott tartunk, hogy az áttétes daganat miatt már nem segítene az ivartalanítás a gyógyulásban.

Tanuljatok a hibámból, több komoly betegséget is meg lehet előzni az ivartalanítással, nem csak a szaporulatot.

2023. jún. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez durva. Lehet, hogy az embereknél is sok betegséget meg lehetne így előzni?
2023. jún. 16. 12:56
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Meglehetne, de a kutya állat, akiért a gazda felelős. Embereknél mindenki magának mérlegel, felelős ember pedig jár szűrővizsgálatokra.
2023. jún. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%
Viselkedés is változhat,sok betegség és nem kívánt vemhesség megelőzhető,a kutyának is jó mivel így nem szenved pl a kan ha tüzelő szuka van a közelben.
2023. jún. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem "Kell" de hacsak nem direkt tenyészállat, vagy olyan munkakutya, ahol előnyt ad a extra hormon minden tekintetben jobb embernek és állatnak is.
2023. jún. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Én a kései (5-8 éves) ivartalanítás híve vagyok, akkor eleget dolgozhatnak a szükséges hormonok és a főként idős korban előforduló eü kockázatokat is lehet minimalizálni.


Mivel itthon az emberek (egy jelentős hányada) nem képesek a telekhatáron belül tartani a kutyáikat és csak felügyelettel az utcára engedni őket, így a suttyóbbaknak én is szoktam mondani, hogy jó lenne az ivartalanításon minél előbb átesni.

2023. jún. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem minden munkánál előnyös az ivarosság, vakvezető kutyák csak ivartalanítva kerülhetnek látássérültek mellé például.
2023. jún. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!