Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnénk örökbe fogadni egy...

Szeretnénk örökbe fogadni egy kutyát, de hivatalosan nem kapunk mert elmúltunk 70 és a menhely nagyon meg is alázott bennünket. A kutya legyen fiú, nem nehezebb mint 15 kiló, fekete és kerti lakásban nevelt. Nem baj ha idős. Lehetséges kapni?

Figyelt kérdés
A mi kutyán most halt meg olyat szeretnénk aki nem biztos hogy túl él bennünket, mi még élhetünk 10-15 évet. Vigyázunk rá, orvos visszük, napi három séta, étel, ital doszt - de nem hízlaljuk fel. Tehát kb 6 éves kutya tenné meg, akit nyilván magunkhoz fogunk szoktatni. Minél borzasabb annál jobb, szinte mindegy hogy milyen fajta, nem baj ha keverék. Kérlek, írjatok, ha tudtok ilyen szelídebb kutyát, akit talán már késő iskolába járatni. Jó helye lesz az biztos, mi már megtanultunk kutyanyelven!!!

#kutyaadományozás
2023. máj. 16. 03:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Facebookon belépsz ingyen elvihető kutyás csoportokba. Ezt szépen ott kiírod, és fél órán belül lesz is kutyád.

Rengeteg idős kutyát hirdetnek. Nem fognak megalázni

2023. máj. 16. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Facebook csoportban keressetek, de ne írjátok oda, hogy idősek vagytok. Vagy akár fiatalabb rokonotokon keresztül intézzétek. A menhelyeknek rengeteg elvárása van, saját maguk alatt vágják a fát az ilyen hülye elvárásaikkal (egy csomó menhely nem is azért van, hogy ténylegesen kutyát mentsen), sokkal több értelme van Facebookon keresztül kéz alól magánszemélytől kutyát menteni pont az ilyen elvárások nemléte miatt, vannak emberek akik pont emiatt segítenek a menhely megkerülésben.

Gondolom puli, mudi keverék lenne ideális.

2023. máj. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Kisebb, vidéki menhelyeket keressetek fel, esetleg kisebb civil állatvédőket. Ha írsz települést, tudunk is ajánlani.

Párom nagyszülei is 70+-osok, most fogadtak örökbe egy idősebb kutyát.

2023. máj. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Gyepmesteri telepen keressetek kutyát.
2023. máj. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Merrefelé laktok? Segítünk kisebb alapítványt keresni. A mi környékünkön is van egy; az idős kutyákat senki nem viszi...a feketéket sem...szerintem lesz megoldás..
2023. máj. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
A sok nagyokos megint végigpontozott mindenkit aki nem menhelyet írt, na vajon miért hemzsegnek az önkéntesek a Facebook csoportokban, pont azért mert a menhelyre kerülést akarják elkerülni, mert onnan sokkal nehezebb már kihozni a kutyát, meg egy tök felesleges feszültség a kutyának is.
2023. máj. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom, valami ismertebb menhelyen próbálkoztatok, ahol már sokszor belefutottak abba, hogy idős gazdi meghalt, és a családnak nem kellett a kutya, és ezt nem akarják megkockáztatni, ezért van ilyen megkötés. Egyébként olyan esetet már láttam, hogy a család az idős rokonnal közösen szerződött a menhellyel, és úgy lett az idős embernek kutyája, hogy a család szerződésben vállalta, hogy ha a gazdi meghal, és a kutya túléli, ők gondoskodnak tovább a kutyáról, nem emlékszem, melyik menhely. Egyébként én kisebb, kevésbé támogatott, menhelyeket javasolnék, mint például Madarason a Mini Menedék, hozzájuk például bármikor lehet menni.
2023. máj. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Én az egyik fajamentés munkáját támogatom és követem nyomon. Hozzájuk a kutyák legnagyobb része úgy kerül be, hogy az idős gazdi meghal, a rokonoknak meg nem kell a kutya. :( Szóval megértem ezt a szabályozást. Mert lehet hogy van bennetek még 10-15 év, de az is lehet hogy csak 5, nem tudhatod. Vagy egyszerűen csak nem lesz erőtök sétálni vinni. Ők pedig elsősorban a kutya érdekeit nézik, nem a gazdajelöltek igényeit akarják kielégíteni, és szeirntem ez is tök érthető.

Persze megértem, hogy szeretnétek kutyát, valószínűleg én sem bírnék magammal és akarnék, főleg nyugdíjasan, hogy kimozdítson, szóval titeket is abszolút megértelek. :) Szerintem is magánszemélyektől érdemes örökbefogadni, őket nem fogja érdekelni a kutya hosszútávú jövője. De tényleg idősebb kutyát. Egyrészt hogy nehogy túléljen titeket, másrészt meg hogy ne legyen túl aktív hozzátok.

2023. máj. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%
Aki hajnali 3 órakor képes azzal foglalkozni, hogy szeretne egy kutyát, annak én egy egész falkát adnék! Keresd meg a Heroszt, én se vagyok fiatal, 8 éves kutyalányt hoztam el tőlük,aki már senkinek se kellett. Koszos volt, csapzott, öregecske. Én nem bírtam a bundáját rendbe hozni, elvittem kutyakozmetikushoz, aki 2,5 órán át dolgozott a kutyán. Gyönyörű lett! Okos, ragaszkodó. Embereknek is megvan a sorsa, ki hamarabb hal meg, ki később. De hogy ez legyen egy feltétel egy örökbe fogadásnál, amikor azt szeretnéd, legyen melletted egy szerető lihegő kis lény, ő meg azt, hogy szerethessen valakit. Aztán tart ameddig az Isten akarja. Mindkettőtöknél.....
2023. máj. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
38%

"mi még élhetünk 10-15 évet"


És bocs, de mi van akkor ha nem?

Jó, tudom ilyenkor jön az hogy a fiatal is meghalhat. De azért valljuk be, nálatok nagyobb esély van rá és lehet hogy egyik napról a másikra. Már bocsi. De tényleg, akkor mi lesz a kutyával?

2023. máj. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!