Ahogy az idők során az emberekben a "cukiságérzet" a kutyák felé, úgy a kutyákban is kialakult egy automatikus kölcsönös "imádatérzet" az emberek felé?
Figyelt kérdés
Szóval ahogy mi meglátunk akár egy random kutyát rögtön aktiválódik egyfajta örömérzet, úgy a kutyáknál is van valami hasonló folyamat? Nyílván tudom, ahogy nem minden ember szereti a kutyákat, úgy nem minden kutya barátságos, de elég régóta alkotunk szövetséget, ezért a "tudományos" részére vagyok kíváncsi.
A farkasok, majd háziasított farkasok és az abból kialakult ma ismert kutyákba idővel beépült ez a tulajdonság?
2023. máj. 14. 23:54
1/7 anonim válasza:
Maga a felvetés is hülyeség. attól hogy te minden kutyáért odavagy, a többség nem: vagy közömbös, az emberek nem kis hányada meg egyenesen utálja a kutyákat.
2/7 anonim válasza:
Van Csányinak egy könyve (már nem emléksem, hogy melyik) csináltak ilyen kísérletet. A lényege az volt, hogy betettek egy (ha jól emlékszem menhelyi) kölyökkutyát egy tornaterem egyik oldalára, egy szuka kutyát és egy embert a másik oldalra. És a kölyök kutyák nagyrészt az emberhez mentek oda előbb. Ugyanezt megismételték farkasokkal is azok meg a kutyához (illetve a másik sorozatb a farkashoz) mentek oda. Keress rá, egy nagyon híres kísérletük.
3/7 anonim válasza:
Az én kutyám mindenkihez odamegy, aki ránéz és MOSOLYOG, ha nem mosolyognak csak úgy nézik, eszébe sincs odamenni. És ő kutyákkal antiszoc, levegőnek nézi őket, inkább “emberes”. Másik kutyám pont ellenkezőleg, az emberekkel nem foglalkozott.
Szerintem kutyája/személyisége válogatja
4/7 anonim válasza:
A mi kutyánk is inkább az emberekkel foglalkozik. Más kutyákkal szagolgatják egymást egy fél percig, aztán inkább megy az emberekhez simit kérni :)
5/7 anonim válasza:
Igen, jól gondolod, kialakult bennük. A 2-es által említett könyv a Jeromos, a barátom. Lehet persze, hogy másik könyvében is leírja ezt a (magyar etológuscsapat által jegyzett) kísérletet, de ebben benne van, úgy emlékszem.
6/7 anonim válasza:
Gyakorlatban is megfigyelhető dolog. Csernobil kóborkutyái jó példa erre. Annak ellenére odamennek az emberhez, hogy sokuk a vadonban született és szocializálatlan.
7/7 anonim válasza:
Az a szomorú igazság, hogy amelyik kutya nem csinálta az a munkát, amire szánták, akkor rövid úton végeztek vele, mert felesleges volt. A munkának pedig az is a része volt sokszor, hogy az emberrel együttműködjön, amiből szinte egyenesen következik, hogy keresi is a társaságát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!