Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érzékeny gyomorra megoldás?

Érzékeny gyomorra megoldás?

Figyelt kérdés

Ivartalanítás után lett hasnyálmirigy gyulladása a kutyámnak, kérdéses hogy pontosan miért lett, mert elég rosszul reagált az ivartalanításra, pontosan allergiás volt egy összetevőre, abból amit beadtak neki. Csalánkiütés szerű tünetei voltak egyből, miután hazahoztuk, a kis feje feldagadt, és láttuk hogy nagyon erölködik, nagyon rosszul érzi magát, természetesen egyből visszavittük, ahol kapott paracetamol(azthiszem ezt adják allergiás "roham"ra, de nem vagyok biztos benne, ne kövezzetek meg) a lényeg, hogy injekcióban kapta ezt, és nyilván azonnal jobban lett. Azóta nem is volt ilyen, az orvos vagy a betadin-ra gyanakodik, vagy az altató egyik komponensére.

Azt gondolom, ettől a nagy sokk-tól, vagy a franc tudja mitől de hasnyálmirigy gyulladása lett, amiből hálistennek, az aktív folyamatából sikerült az orvosnak kikezelnie.

Azóta prémium diétás tápot eszik, viszont gyomorézékenysége megmaradt, sokszor van hasnyálmirigy gyulladás közeli állapotban. Nem adok neki semmilyen kaját pluszban, egyszerűen séta közben felszagol valamit, már nem eszik semmit se a földről, még ivartalanítás előtt ez probléma volt, nehezen tudtam leszoktatni róla, de manapság már semmit se eszik fel a földről, nagyon figyelek rá. Illetve kutyás közösségben se fogad el jutalomfalatot senkitől, ezt is megtudtam tanítani neki, illetve nagy nehezen még azt is, hogy édesapámtól se fogadjon el semmit, mert ő nagyon szívesen etetné nem neki való dolgokkal. De, mindezek ellenére is rengetegszer van olyan, hogy felszagol valamit, vagy történik valami fogalmam nincs hogy mi, az is lehet valami stressz éri, és egyből hány, hasmenése lesz, hiába próbálom legjobb tudásom szerint kikezelni belőle, tehát főzők neki, probiotikumot adok neki, nem megy, minden esetben orvoshoz kell mennünk, ahol mindenféle szurit kap. Utána nyilván minden jobb, de a múlt évben 10x kellett átesnie mindezen, a retteget orvoshoz kellett menni, és ráadásul nem hiszem hogy ez a sok injekció egészséges hosszútávon.

Már nagyon megvisel, nem csak anyagilag, hanem lelkileg is ez. Minden alkalom 10.000 ft felett van, egy évben az állatorvosra 120-130 ezer ft költök, illetve félévente részletes vérképet is csinálok, figyelve a hasnyálmirigy értékeket. A hasnyálmirigy értékei álltalaban ilyenkor úgy alakulnak, hogy magasabb tartományban van, viszont nem hasnyálmirigy gyulladás ez még. Tulajdonképpen mindig szinten tartom a kutyám.

Most gondoltam, kipróbálok néhány étrendkiegészítőt, először is probiotikumot mindig adom neki, de ez konkrétan semmit se segít, semmit az égvilágon.

Most decemberben vettem neki egy Humac nevű por étrendkiegészítőt, amit gond nélkül tudok neki adagolni, táppal elkeverve simán megeszi. Látom is a pozitív változást, kevesebbszer volt azóta beteg, illetve sajnos ugyanúgy orvoshoz kell vinni viszont most már elég volt egy gyógyszer, az orvos szerint hurutosak voltak a belei, és nem kellett kifejezetten szurkalni, elég volt egy bizonyos gyógyszer. 4-hónapja kapja, de úgy érzem ez így is kevés. Kevesebbszer beteg, de ettől még ugyanúgy beteg lesz és orvoshoz kell menni.

Van esetleg valamilyen ötletetek, mit tehetnék még?

Én most gondoltam, adnám neki ezt a Vetri DMG-nevü vitamint, de nem tudom egyszerre a Humac-cal lehet e adni, vagy ne adjam egyben ezeket? Illetve azt se tudom, ez segíthet-e, mert nem kifejezetten hasnyálmirigy - vagy hasonló betegségre van, nem érzékeny gyomorra. Az orvos szerint a humac is felesleges volt, hiszen kapta a probiotikumot, de ezzel nem értek egyet, mert ugyanannyiszor volt beteg, mikor kapta, és amikor nem kapta.


Neharagudjatok, hogy ennyire hosszú lett, de tényleg ebben az évben szeretném megoldani ezt a problémát, legalább annyira, ha egy évben mondjuk 2-3 x lenne ilyen beteg, azzal megelégednék, ha már azt nem tudom elérni hogy egyszer se legyen az.


Mi a véleményetek? Mit tehetnék még?


5-éves kutyus.



2023. márc. 2. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit eszik most? Lehet a gyogytapot kene masikra valtani.
2023. márc. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Belcando-adult light, ezt az orvos ajánlotta, összetétel alapján. Előtte nem diétás tápot evett, akkor sokkal roszabb volt a helyzet, a táppal elégedett vagyok, nagyon szereti ő is. De, ha azt gondoljátok, egy másik táp jobb lenne, szívesen olvasnék táp ajánlatokat is.
2023. márc. 2. 12:59
 3/8 A kérdező kommentje:
Amúgy, kiegészíteném, csak nem akartam hogy az írásom az égig nyúljon, hogy a Barfot próbaltuk, és nem vált be, sőt. De ez még nagyon az elején volt. A barfozást inkább kizárnám.
2023. márc. 2. 13:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Agrofermet vagy Gastrofermet próbáltál már? Ha nem, olvass utána, jó lehet-e. Ezek probiotikumok kutyáknak. Írtad, hogy adsz neki, de azt nem, hogy mit.
2023. márc. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Állatorvos mit mondott? Kérd ki a tanácsát, és keress vitaminokat, tápokat amik jók lehetnek
2023. márc. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Gastroferm kutyáknak való probiotikumot adok neki, sárga por.

Az állatorvos azt mondta, hogy szerinte ez a táp nagyon jó. De azt is mondta, nem kell semmi más, csak a gastroferm, és egy diétás táp, pedig biztosan állíthatom hogy ez nem jó. Nem jó, hiába jó amúgy a probiotikum, neki nem, vagy csak alig használ.

Pont ebben kérném ki mások véleményét, milyen vitaminokat, esetleg másféle tápot adjak neki, mert amit most adok az nem elég.

A DMG Vetrire gondoltam, csak azt lenne jó tudni, egybe adjam a Humac-cal, vagy ezt vagy azt adjam.

Végülis, mindenképp kifogjuk próbálni, erről a vetriről nagyon jókat írnak.

2023. márc. 2. 16:19
 7/8 anonim ***** válasza:
A vetri nekünk bevált!
2023. márc. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt hasnyálmirigy gyulladás közeli állapotban a kutyám.(anyu az ebédlőasztalon hagyott egy zacskó kesudiót :/ aztán mikor nem voltunk itthon felment és megzabálta)


Gyógytápot evett,meg én saját kutatgatásra ezt adtam neki. Nekünk használt.


[link]


Illetve minden alacsony zsír és fehérje tartalmú legyen,de néztem,hogy jó az a táp amit adsz.


Nekünk fél év volt mire rendeződött.


Mondjuk most főzök neki azóta a máj értékei is normálisak :) nekünk az is elmászott.


Probiotikumot nekünk is mondta a doki. Folyamatosan adtam. De én mindig adok most is. Sosem árt :D

2023. márc. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!