Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha főznék a kölyöknek, az jó...

Ha főznék a kölyöknek, az jó lenne így?

Figyelt kérdés

Lemásoltam egy tápot kb.

Csirke- és pulykahús 50%

Rizs, krumpli 20%

Sárgarépa, zeller, spenót, cukkini, sütőtök 20%

Alma, körte és erdei gyümölcsök 2%

Csirke és pulyka szív és máj 2-2%

Tojás 2%

Lenmagolaj, lazacolaj, olívaolaj 1%

Zöldkagylópor, kollagén, csipkebogyópor, csontpor 1%


2023. febr. 8. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Nem jó. Ha főzni akarsz, akkor nézz utána a barf-nak.
2023. febr. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem teljesen jó, több hús kell, de az irány jó.
2023. febr. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem teljesen.


Hús 50-60%

Belsőség 15-20%

A maradék barna rizs, édesburgonya, zöldségek, gyümölcsök, és táplálék-kiegészítő (tojáshéjpor kötelező, az összes többi opcionális)


Krumplit ne adj, semmi tápértéke nincs, felesleges.

2023. febr. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem több csontos kellene bele. Annak viszont nem a legjobb a főzés, de ha egy darálón áttolod, az már jó vagy szimplán nasinak kapjon heti 1-2x egy nagyobb marhacsontot (pár napig ellesz vele és le is köti magát), egy kölyöknek azért kell a rágás.
2023. febr. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
#4 én nem adok csontosat a kutyáimnak, marhabőr rágókát szoktak kapni helyette, meg kalciumpótlót.
2023. febr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Kicsit több húst kéne, olyan 60% illetve belsőség 20%. A többi zöldség, rizs stb.

De amúgy sztem jó hogyha valaki főz a kutyájának, nálad úgy látom a motiváció megvan, ennek örülök.

Sok szuper kutyás évet!

2023. febr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Maya Bunnyheart ***** válasza:
49%

Az nagyon jó hogy főzni akarsz, de..

- többféle húsra/belsőségre szükség van kell fehér és vörös hús is, meg hal is időnként.

- ugyan nem írtad de, csontos dolgok főzve sütve tilosak.


A legfontosabb az hogy húsból/belsőségből legyen a legtöbb, utána a zöldségek, gyümölcsök és csak utolsónak a köret (a szénhidrátra nem nagyon van szükségük a kutyáknak, ők a zsírból szerzik az energiát) meg a kiegészítők.


A többi viszont jónak tűnik.

2023. febr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát az arányokat májd úgyis a kutya mondja meg, illetve a széklete, ha mondjuk sok a ballaszt, csak megnéztem egy száraztápot, hogy miből rakják össze, meg kicsit elolvastam egykét kutyaetetés témát, úgyhogy ez még csak egy kezdetleges recept.
2023. febr. 8. 19:06
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

8-as, nem a kutya mondja meg. Egyszerűen nem teheti ki a tápláléka 42 %-át zöldség, és gyümölcs. Belsőségekkel óvatosan, spórolás miatt se jusson eszedbe emelni az adagját. A húst emelned kell majd, ahogy már írtam. Ja, és bővítsd ki azt a csirke-pulyka variációt még néhány állattal.


[link]

2023. febr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hol mikor hogyan mennyit főznek sütnek a farkasok medvek rókák maguknak ? Nyers húst , csontmenteset , ritkán , jó minòségű táp mindent tartalmaz . Nem lesz fogkő vesebaj nem lepi a légy a táljait ....
febr. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!