Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg neki?

Hogyan tanítsam meg neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Sokat megyünk sétálni a kutyámmal. Amíg a faluban vagyunk, pórázon jön, de ha kiérünk a "semmi közepére" el szoktam engedni. Nincs is semmi baj, jön szépen velem, ha hívom visszajön...kivéve ha jön arra valaki. Elég ritkán futunk össze emberekkel, de pl szoktak menni a közeli tóhoz horgászni, vagy gyerekek bicikliznek, ilyesmi.

Szóval ha meglát egy embert nem jön vissza, csak miután odament, megszagolt mindenkit, simogatás kért.

Eddig nem volt baj belőle, de nyilván nem mindenki szereti ha odamegy hozzá, esetleg megijed valaki hogy felé szalad. De nem is akarom hogy ilyen legyen. (Faluban sétáláskor is menne mindenkihez, de olyankor ugye pórázon van)

Hogyan szoktassam le erről, hogy ne menjen oda mindenkihez??


2023. jan. 18. 23:32
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Először is vegyél egy 10-15 méteres hosszú pórázt és csak azon vidd, amíg nem jó a behívása.

Napi kaját felreteszed, viszed magaddal. Sokszor behivod (akkor is, ha nem jön senki), ha jön egyből, kap pár szemet. Első körben ezt építsd fel. Aztán pedig minél ingerszegenyebb hely felől haladjatok a minél ingergazdagabb felé. Szóval olyan környezetből, ahol kevés ember van, olyan felé, ahol már sokan. Ha a behívás jól megy, kérj ültetést, fektetest. Nem normális, hogy ennyire beporog emberekre.


Táp helyett használhatsz jutit, virlit, sajtot stb. Én a tápot preferalom.

2023. jan. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Eletveszely, amit csinalsz. Tilos addig elengedni a kutyat, amig nem 100% a behivasa basszus.

Hosszu poraz es gyakorolsz, az elso

leirta.

Annyi, hogy szerintem erdemesebb valami borzasztoan budos jutalomfalattal gyakorolni, amire tenyleg figyel a kutya.

2023. jan. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem. És ha már megy neki, és elengedem, ha visszajön és megdícsértem, utána tegyem rá a pórázt, hogy biztos ne szaladjon oda??

És a falubeli séta alatti emberimádatra van tippetek??

2023. jan. 19. 00:54
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Legalább nem fél az emberektöl, ami agresszióhoz is vezethetne.

És a falubeli séta alatti emberimádatra van tippetek??

Mindig jöjjön melletted, ha pórázon van. Ne húzzon, ne ö sétáltasson téged, ha húz, akkor ültesd le egy picit, várj és úgy menjen tovább és ebböl egy idö után érteni fogja (itt valami apró jutalomfalatot adhatsz neki az elején, de majd ezt késöbb el lehet hagyni, hogy ne mindig a jutifalat miatt csináljon mindent, dicséretnek is örül például) ha jön egy ember és látod, hogy nem akarja, hogy odajöjjön hozzá, akkor ültesd le ugyanúgy és akkor el tud menni mellette a másik, egy idö után ö is tudni fogja, hogy kihez nem szabad odamenni, ki az aki nem örül neki.

Amit mondtál, hogy nem tudod behívni, megpróbálhatsz zörgetni valamit: zacskót, kulcsot ezekre általában felfigyelnek, meg ezt is lehet gyakorolni otthon, hogy visszajöjjön hozzád, ha szólsz neki.

Gondolom még kicsi, azért ilyen izgága, idövel le fog nyugodni valamennyit.

2023. jan. 19. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

3

Ha visszamegy és ráteszed a pórázt, akkor nagyon gyorsan megtanulja, hogy nem szabad visszamennie, mert akkor rögtön meg lesz kötve.

2023. jan. 19. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sétálni én sétaltatom, nem húz, már megtanulta hogy nem lehet. És szépen egy oldalon sétál. Csak ha mellettem jön az ember, menne oda hozzá.
2023. jan. 19. 09:06
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon nehéz dolog. A behívast gyakorolni kell, ez nem kérdés.

Ezen felül pedig legyél nagyon résen. Hamarabb kellene észrevenned az embereket mint neki, és még az előtt meggátolni az odafutásban, hogy elindulna. Mert ha már rohan, hogy 'jajj de jó, embeeer', onnantól esélyed nincs, mert az agya már átkapcsolt.

Az hogy milyen módon gátold, a ti habitusotoktól függ. Van amelyik kutyának a figyelmét érdemes elterelni, jutifalatot adni neki, feladatokat, de van amelyiknek a tiltás a hatásos. Ezt neked kell kitapasztalni. A lényeg, hogy az előtt gátold meg a rossz cselekedetben, hogy elkezdené.

2023. jan. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen mindig nagyon figyelek, ha bármi van, én hamarabb észrevegyem.

Meg visszahivom amúgy is ha nincs semmi, hogy tanulja hogy vidszajön.

2023. jan. 19. 13:15

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!