Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt?

Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Utcáról befogadott kutyusom van, már jó ideje velem van. Szépen tanulja a dolgokat, de egy valamiről nem tudom leszoktatni. Amint nyílik a kapu, menne ki! Akárhova megyünk, úgy kell ügyeskedni, hogy megakadályozzuk hogy kiosonjon. De akár csak a postáért megyek ki, akár a kukát behúzni. Ha mégis sikerül kiszaladnia, akkor meg úgy kell könyörögni neki, hogy visszajöjjön.

Sétálni szoktunk menni, tehát nem hiszem hogy ezzel jelezné, hogy menjünk.

Hogyan érjem el, hogy szépen kiengedjen ha mennem kell valahova? Jutalomfalattal próbálkozom, de elég reménytelennek tűnik :(

Kérlek segítsetek, bármilyen tippet örömmel fogadok!


2023. jan. 17. 09:26
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Jólvan, akkor azt hiszem nincs más választásom. Nagyon köszönöm a válaszokat!!
2023. jan. 17. 12:03
 12/13 anonim ***** válasza:
46%

Mondjuk nekem mar tokom ki van a sok poraz nelkul rohangalo kutyatol, de hogy meg itt is valaki erre biztatja a kerdezot...durva. Bar en varosban elek, forgalmas helyen.


De a kapuszabaly rohadtul nem azon mulik, hogy porazon setal- e a kutya vagy sem.

De azert ha lehet, akkor inkabb legyen mar porazon, raadasul koborkutya volt, veszelyes ez, mert mi van, ha egyszer inkabb elmegy.

2023. jan. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem kb minden kutya ezt csinálja alapjáraton, veled akar menni, nincs olyan, hogy "túl sok" séta, foglalkozás vagy együtt töltött idő. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem elvárható, hogy a kapun belül maradjon.


Gyakorolj vele sokat, ne akkor kezd el, amikor épp elmennél, hanem, mikor van időd, random menjetek le a kapuhoz és fokozatosan emeld a feladat nehézségét, dicsérd sokat, ha jól csinálja, a végén meg játszd el a konkrét szituációkat is, pl húzd ki a kukát.

2023. jan. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!