Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt?

Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Utcáról befogadott kutyusom van, már jó ideje velem van. Szépen tanulja a dolgokat, de egy valamiről nem tudom leszoktatni. Amint nyílik a kapu, menne ki! Akárhova megyünk, úgy kell ügyeskedni, hogy megakadályozzuk hogy kiosonjon. De akár csak a postáért megyek ki, akár a kukát behúzni. Ha mégis sikerül kiszaladnia, akkor meg úgy kell könyörögni neki, hogy visszajöjjön.

Sétálni szoktunk menni, tehát nem hiszem hogy ezzel jelezné, hogy menjünk.

Hogyan érjem el, hogy szépen kiengedjen ha mennem kell valahova? Jutalomfalattal próbálkozom, de elég reménytelennek tűnik :(

Kérlek segítsetek, bármilyen tippet örömmel fogadok!


2023. jan. 17. 09:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Kapuszabállyal, így csak engedéllyel léphet ki a kapun.
2023. jan. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá a neten a kapuszabály tanítására.
2023. jan. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ha sétalni megyünk akkor csak engedéllyel léphet ki. Akkor bent tudom tartani pórázzal, és csak ha engedem neki akkor léphet ki.
2023. jan. 17. 10:08
 4/13 A kérdező kommentje:
Meg a ház bejárati ajtaján már megtanulta hogy nem jöhet be. Az alsó szintre be van engedve éjszakára, ott is azon az ajtón is csak engedélyel léphet be, illetve bent is van egy ajtó, amin nem mehet ki (és nem is megy)
2023. jan. 17. 10:12
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Az a baj, hogy csak pórázzal tudod bent tartani. Ez nem kapuszabály így.

Gondolom elengedni soha nem szoktad a séták során, tehát a kutyának nincsenek se szabályai, sem behívhatósága kint.


Keress fel egy kutyaiskolát, mert az látszik, hogy te ezt egyedül nem fogod tudni megoldani.

2023. jan. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Sétánál mindig el van engedve, kivétel nélkül. Szépen jön velem akkor is, ha hívom visszajön.
2023. jan. 17. 10:38
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet megszokta, hogy egyedül is barangolhatott az utcán és hiányzik neki, vagy menne haza ahol a befogadás előtt lakott. Kutyaiskolát ajánlom én is.
2023. jan. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha sétán be tudod hívni, hogy hogy a kapunál nem tudod behívni?

Ugyan ez igaz arra is, hogy ha sétánál le tudod tiltani dolgokról, hogy hogy a kapunál nem tudod letiltani?

2023. jan. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8-as, na épp ez az amit én sem értek! Pont ezért írtam hogy minden mást szépen megtanul, csak ezt nem akarja megcsinálni.
2023. jan. 17. 11:07
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kutyaiskolában keress oktatót, aki kimegy házhoz is, mert valószínűleg ott kellene megnéznie hozzáértőnek, hogy mi nem stimmel, ha csak ez az egy az, ami nem működik.
2023. jan. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!