Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek való a malinois? Egy...

Kinek való a malinois? Egy kezdő kutyás elbírna vele? Ez így jó lenne neki?

Figyelt kérdés

Reggel levinném fél órára sétálni.Majd amikor hazajövök a suliból levinném egy órára.Utána este még 1-1.5 órára.


Tudom,hogy nagy mozgás igényű fajta,szóval ennyi mozgást tudnák neki biztosítani.Szerintem ennyi pont elég neki.


2010. okt. 2. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

A malinois nem csak nagy mozgásigényú fajta, hanem munkakutya is. Neki folyamatosan feladat kell, tanulás, mozgás, foglalkozás. Neki a séta nem elég izgalmas.


Malinois annak való, aki agilityzni, IPO vagy BH versenyezni, nyomkövetni meg ilyeneket akar, tehát gyakorlatilag a hardcore kutyásoknak.


Nagyon-nagyon okos, és ha nem használhatja az eszét hasznos dolgokra, akkor rombolásra, rosszalkodásra használja, merthogy abban is ugyanolyan okos.

2010. okt. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennyi mozgás mellett neked nem való a malinois. Az egyik legjobb munkakutya rengeteg feladatra, mozgásra van szüksége, különben rombolni fog. Én inkább tapasztaltabb kutyásnak ajánlanám, aki tudja hogyan kell bánni egy ilyen fajtával. Mit szólnál ehelyett egy nyugodtabb, a malinál kevesebb mozgással is jól ellévő kutyához, mint például a golden vagy a labrador retriever? Mert ennyi mozgás elég egy átlagos kutyának, de nem egy belgának.
2010. okt. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennyi átkozott kevés egy munkakutyának. Abba belegondoltál milyen feladatot adnál neki?

Agility, Őrző-védő, vagy valami hasonló?

2010. okt. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerintem az összes kutyás sport hülyeség,és drága is.Szóval biztos nem viszem ilyenekre.
2010. okt. 3. 18:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor ha szerinted ezeket hülyeségek, felejtsd el a Malit. meg amugy is. az ilyen tipusu kutyákat lefáraszthatod ugy, hogy lábra állni nem tud, de után a 15 perc elég neki a regenerálódásra, és kezdené előlről. Nekem ugyan nics malim, de látom a suliban. Dolgoznak szinte megállás nélkül,de felügyelet nélkül otthon, kizárt dolog, mert rombolnak. inkább most beszéld le magad róla, mint 1 évesen azt sem tudod majd, hogy szabadulj meg tőle, és az viszont ugy már nem korrekt.
2010. okt. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Már bocs, de akkor miért akarsz munkakutyát? Még egyszer: nem a mozgásigénye nagy (csak) hanem a munkaigénye is. Az, hogy állhat a kerítés előtt és őrizheti a házat, az nem munka. Úgyhogy felejtsd el.
2010. okt. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem állna a kerítés előtt,mert panelban lakunk.Ezért vinném sétálni.Nekem külsőre nagyon tetszik és nekem ez a lényeg.
2010. okt. 4. 18:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen igen csak hogy kutyat nem kulsore valasztunk hanem az idonkre meg belsorre hiaba valasztasz egy kutyafajtat aki tetszik ha nem is ismered magat a fajtat...inkabb fogadj orokbe igy meg mentesz egy eletet amit amugyis kitudja ell altattak volna.
2014. febr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!