Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyivel több idő / ,,gond"...

Mennyivel több idő / ,,gond" egy második kutya, ha alapvetően már van egy?

Figyelt kérdés
Van egy mentett staffim, és szeretnék hozni még egyet. Mindenki riogat, hogy ne tegyem, mert nem fogom bírni, több idő, több gond. Lehet, hogy igazuk van, az én fejemben viszont az van, hogy alapvetően rászánok a kutyára napi minimum 3-5 orát. Ha van még egy, őt ugyanúgy viszem sétálni, játszani stb. Tehát miért kellene 2 kutyára több időt szánnom, mint egyre? :D nincs tapasztalatom 2 kutyával. Ha bunkón válaszolnál, inkább ne válaszolj. Köszi!
2022. nov. 30. 10:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
3 kutyám van, nem egyszerre kerültek hozzám, hanem évek teltek el az érkezésük között. Eleinte volt több idő nálunk, a másodikat muszáj volt kutyasuliba járatni, a harmadikat pedig meg kellett tanítani sétálni, és azért munka után úgy éreztem, hogy sok 3 kutyát külön-külön sétáltatni 1-1 órát. Végül megtanultak együtt sétálni, és hirtelen több szabadidőm is lett. Egyébként ezeken kívül szerintem egyáltalán nem jár több energiával vagy idővel a több kutya. Próbálok közös programokat csinálni velük, együtt játszanak/játszunk, egyszerre foglalkozok velük, stb.
2022. dec. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is 3 kutyásként egyetértek azzal, hogy ha összeszokott a csapat és együtt sétáltathatóak, akkor 3 kutya sem igényel sokkal több időt, mint egy. Hiszen egyet is ugyanúgy vinnél sétálni, mint kettőt, hármat. Viszont van pár eset, amikor borulhat a dolog.


1. Ha kis/közepes mozgásigényű mellé hozol egy nagy mozgásigényűt, akkor külön is foglalkoznod kell vele, mert nem lesz elég neki, ami a másiknak és lehet lebontja a házat, amíg távol vagy...

Csak akkor vállalj be eltérő mozgásigényűt, ha tudod vállalni a külön foglalkozást is


2. Ha az új kutya viselkedés problémás, mint nálunk a harmadik. Ott is több energiát kell beleölni, kellhet tréner, kutyasuli stb. Gyakorolni kell vele, amikor csak ráfókuszálsz, tehát másik kutya addig otthon kell maradjon.


3. Ha az új kutya kölyök, akkor természetesen több odafigyelést igényel, fél éves koráig minimum. Utána ahogy kezd felnőni, felveszi a ritmust, szobatiszta lesz és megtanul sétálni, ez a különbség fokozatosan eltűnik.


4. Ha nagy a korkülönbség. Pl 8-10 év, idős mellé kerül kölyök stb. Na ilyen esetben teljesen mások lesznek az igényeik. A kölyök érdeklődik, pörög, folyton játszana. Az idős meg tudjuk, hogy inkább békére, nyugalomra vágyik és nem hosszú sétákra. Itt borítékolható, hogy 2 felé kell majd "szakadnod". Nálunk is a legidősebb 14 éves, a másik kettő 2-3 éves. Az idősnél 20p séta az már túrának felel meg, nincs kedve sétálni, lassú, romlik a látása, hallása stb. Neki bőven elég, hogy elsétálgat a kertben és pár naponta 15 percre kiviszem egyedül sétálni. A fiatalokat naponta viszem (rossz időjárást kivéve, olyankor ki se akarnak menni a házból) és igénylik is, hogy napi 1-2 órát sétáljunk.


Tehát fontos az új kutya megfelelő kiválasztása. Azonos energiaszintű legyen, ne legyen túl nagy korkülönbség, mentett viselkedés problémás kutyát jól gondold meg. Persze, ha van időd, energiád külön foglalkozni velük, akkor választhatsz mopsz mellé bordert is, csak tudd, hogy mire vállalkozol :D nem olyan lesz mintha 2 mopszod lenne

2022. dec. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!