Megmérgezték volna a kutyánkat?
Igazából a mérgezésnek nem csak a hányás az oka hisz pl van belső vérzés is ez függ adott esetben a méregtől is.
De például a háztartásban előforduló gyógyszerek: (pl)aszpirin, nyugtatók vagy barbiturátok okozta tünetek az étvágytalanság, depresszíó, tántorgás és kóma.Ez mérgezésnek számít,gondolom te nem adtál neki embereknek való gyógyszert.
.A kullancs okozta betegségek
Filed under Felelős gazda, Kutyabetegségek 28 comments
Kullancs
A kullancs kora tavasztól késő őszig, enyhe időben még akár a téli időszakban is támadhat. A kullancs számára ideális időjárás az enyhe, tavaszias, nem túl napos, nem túl száraz időszak, de a fagyokat kivéve szinte mindig számíthatunk a megjelenésére. A hideg tél elpusztítja a föld alatt a fák gyökerei között telelő példányokat.
A bokrok levelein, az aljnövényzetben megbúvó kullancsok a melegvérű élőlények által kibocsátott széndioxidot és a testhőt érzékelve találják meg áldozatukat. Az állat szőrében, az ember ruházatában haladva a kullancs megtalálja a test azon pontjait, ahol vékonyabb a bőr, könnyebb a vérszívás. A megfelelő helyen elérzésteleníti a bőrt, így a sebzés nem okoz fájdalmat, a kullancs támadása gyakorlatilag észrevétlen marad. A kullancs egy rést vág a bőrbe, melyen keresztül szájszervével eleinte sejtközi folyadékot, majd pár órával később hajszálereket felvágva vért szív a gazda testéből.
Több mint húszféle kullancs él a környezetünkben, a néhány milliméteres méretűek csak pár órát szívják a vért, a nagyobbak 2-3 napig, peterakás előtt akár napokig is kapaszkodhatnak a gazdaállatba közben folyamatosan vért szívva, és különböző testnedveket, például érzéstelenítő, vagy véralvadásgátló anyagot visszaeresztve. A kullancs emésztőrendszerének nincs másik kimente, így a feleslegessé vált folyadék is a gazdatestbe kerül vissza. Ezért a fertőzött kullancs is csak a csípés után legkorábban pár órával tudja megfertőzni a gazdatestet, mikortól elkezdenek a különböző folyadékok a biológiai folyamatoknak megfelelően időközönként visszaáramolni.
Ha a kullancs fertöző lett volna tényleg akkor készülj fel hisz a kullancs által terjesztett fertőző betegségek közül kiemelkedő a kutyákat megbetegítő és megtizedelő babéziózis (Babesiosis). A Babézia (Babesia) parazita, amely a vörös vérsejtekben elszaporodik, és kezelés nélkül szinte kivétel nélkül halálos kimenelű betegséget okoz, amely vérszegénységben, veseelégtelenségben nyilvánul meg.
Ha kutyánk hangulata hirtelen megváltozik, letörtté, kedvetlenné válik, hasa (lépe) nyomásra érzékeny, még akkor is gyanakodhatunk a babéziás fertőzésre.
A kutyákra és emberekre is egyaránt veszélyt jelentő Lyme-kór (borrelia burgdorferi) is a kullancsok csípésével terjed (ixodes ricinus).
Ha a Lyme-kórban szenved akkor a tünetek kedvében hirtelen változást tapasztalunk, azonnal forduljunk állatorvoshoz, mert a Lyme-kór korai szakaszban jól gyógyítható, súlyos idegrendszeri és ízületi elváltozásokat csak a több hónapos, illetve több éves kezeletlen fertőzés okozhat.
Ha sokat iszik az nagyon jó,viszont ha nem eszik az nem túlságosan.
Láza van??Mérd meg,ha nem tudod,hogy kell akkor elmondhatom.
Mihamarabb vidd orvoshoz és ha komolyabb akkor anyagilag is készülj fel!!
Remélem nem lesz komolyabb..minden képpen írj ha bármi történik!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!