Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális esetben egy yorki...

Normális esetben egy yorki bírná a napi 4*45 perc sétát és heti egyszer egy 4-6 órás túrázást?

Figyelt kérdés
Normális eset: nem szaporítótól származó, nem táskakutyának nevelt, nem ölbe kapkodós agyonféltett, nem nemkutyaként tartott igazi kutya.
2022. okt. 27. 10:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
94%
9-es, a tápos kutyámmal teljesítménytúráztam már 30km-t is.
2022. okt. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
11 erről beszélek bszk. De itt nem bír sétálni ennyit a kutya!
2022. okt. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy nem bírja a tempót?

Ki beszélt itt bármilyen tempóról? Én időről beszéltem, de ez nem azt jelenti, hogy németjuhász tempóban kéne neki végig túráznia a 4-6 órát.

Tőlem lehet az 2 km is, ha neki ez a tempója.

Az a lényeg, hogy itt mindenki 15-20 percekre viszi ki az ilyen kutyákat, mert azt gondolják kicsi és akkor nem kell neki több friss levegő, de attól még, hogy kicsi, nem kell kevesebbet kint lenni vele, szerintem, hanem annyi, hogy nem tudsz vele olyan messzire eljutni 45 perc alatt, mintha ugyanezt az időt egy németjuhásszal tennéd meg.

Szóval normál esetben egy yorkshire terrier fent bír maradni és sétálni a saját tempójában napi 3 órát és heti egyszer 4-6 órát?

2022. okt. 27. 16:31
 14/23 anonim ***** válasza:
26%

13."Ki beszélt itt bármilyen tempóról? Én időről beszéltem, de ez nem azt jelenti, hogy németjuhász tempóban kéne neki végig túráznia a 4-6 órát."


Én, Ugyanis egy aprótermetű kutyának jóval nehezebb lépés tartania velünk emberekkel mint egy közepesnek. Vagy netán tyúklépésben tennéd meg azt a 4-6 órás távot?

2022. okt. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Hát az öreg kutyámmal is kettő lépésenként meg kell állni, mert mindig szimatol meg lassan halad.

A kutyasétáltatás lényege nem az, hogy végig rángatod magad után a kutyát.

2022. okt. 27. 16:59
 16/23 anonim ***** válasza:
15%

"A kutyasétáltatás lényege nem az, hogy végig rángatod magad után a kutyát."


A túráé viszont az, hogy x idő alatt bejárj egy bizonyos nagyságú területet.

2022. okt. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztős yorkik elég kicsik, 2-3 kg-osak és mivel a földön húzott szőr a nyerő a kiállításokon, akaratlanul is el lett "lustítva" a fajta, mert nem lehetne megőrizni azt a szőrminőséget, ha napi 5 km-eket mennének velük, hiába vannak becsavarva.


A 45 perc sétát simán bírják, minden fajta bírja, egy normál 0-25 fokban. A több órás túra már necces, persze, ha csak 2-3-5 km-t szeretnél ez idő alatt legyalogolni, tehát inkább 5 órás "kintlét" lenne, akkor azt bírni fogja. Ha meg nem bírja, max a hónod alá csapod...


Nekem jack russelem van, ő pl simán bírja a hosszú túrákat, de nem ajánlom a fajtát senkinek, többször megfogadtam, hogy nem lesz több terrierem... 23 km a max amit minden évben egyszerre megteszünk egy szervezett túrán, a végefelé már csak mellettem sétál. Normál esetben napi 5-10 km-t megyünk és utána kell még valamit foglalkoznom vele.

2022. okt. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
93%

"A túráé viszont az, hogy x idő alatt bejárj egy bizonyos nagyságú területet."


Csak ha teljesítménytúra és időre van, de ott is vannak elég bő időtartamúak is. A túra lényege az, hogy élvezd a természetjárást, akkor is, ha virágszagolgató tempóban haladsz.

2022. okt. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk ha aktív életmódhoz keresnék yorkit, nem a kiállítási hosszú szőrű yorkis kenneleket nézném. :-) Azért nem csak ilyen van, illetve ha opció a mentett vonal is, ott is lehet megfelelő egyedeket találni, csak ott van benne lutri, meg esetleg előélet is, amin pluszban dolgozni kell, de az sem lehetetlen küldetés (nekem mentett kutyám van, és remek túratárs).
2022. okt. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
18%

"A túra lényege az, hogy élvezd a természetjárást, akkor is, ha virágszagolgató tempóban haladsz."


Kinek mi, számomra ez inkább sétálgatás.

2022. okt. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!