Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális esetben egy yorki...

Normális esetben egy yorki bírná a napi 4*45 perc sétát és heti egyszer egy 4-6 órás túrázást?

Figyelt kérdés
Normális eset: nem szaporítótól származó, nem táskakutyának nevelt, nem ölbe kapkodós agyonféltett, nem nemkutyaként tartott igazi kutya.
2022. okt. 27. 10:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%
6 órás túra nagyon sok egy ilyen kis kutyának. Az enyém csupa energia, szeret labdázni, birkózni a másik kutyámmal stb, de egy 1,5-2 órás sétánál már elfárad. Szerintem túl sokat várnál tőle.
2022. okt. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nincs is olyan tenyésztő az országban aki ilyen vonallal foglalkozik. Ha sikerülne külföldről ilyen kutyát beszerezned, az szerintem bírná. Szerintem kicsit komolyabb fajtát válassz, vagy valamilyen komolyabb terriert, mondjuk Jack vagy parson russelt.


Igen, mindjárt jönnek azok a kommentek, amelyek már gyakorlatilag bármelyik hobbi fajtánal, de nem, nem nagy mozgasigenyű, jóindulattal is közepes.

2022. okt. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%
Én túrázáshoz minimum egy foxterriert vennék, az a hosszabb lábaival biztosan jobban bírná a tempót.
2022. okt. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%
2x20-25 perces setakat ajanlanak napi szinten, napi 4x45 perc kimeriti. A 4-6 oras tura szerintem teljesen felejtos, foleg ha rendszeresen akarnad, maximum ha az ido feleben valami hordozoban viszed. Egy haromkilos jatekkutyarol beszelunk.
2022. okt. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
62%
#4 pontosan, ez olyan, mintha egy 3 éves gyereket akarna elvinni 6 órát sétálni.
2022. okt. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%

Valahol a ketto kozott van az igazsag. A 2x 25 perc seta lofasz azert egy yorkie-nak, terrier, van azert benne energia, ezt nem tudom ki ajanlja,de akkor arra inkabb ne hallgassunk :D

Viszont a napi 4x 45 percet azert soknak itelnem,meg a 6 oras turat is.

De annyira nem kell oket felteni, lehet veluk is turazni menni, de szerintem rovidebbre :)

2022. okt. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
68%
Hát au enyém simán bírja.
2022. okt. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

A yorki terrier, akiket én ismerek ilyen fajtát vagy fajtajellegűt, azok energiabombák. A túrázást bírja, ha hozzá van szoktatva, de ez minden kutyára igaz, egyből nem szabad ennyivel leterhelni, fokozatosan kell szoktatni, növelni a terhelést. Ha hozzá van szoktatva a túrázáshoz, akkor semmi gond, amúgy meg egy ilyen pici kutyát akár ölbe venni sem probléma, amikor elfárad. Én ismertem túrázós francia bulldogot is.

A napi séták beleférnek a napirendbe amúgy? Mert csak akkor tervezz ilyennel, ha belefér, a kutyának nem biztos, hogy szüksége lesz erre. Amúgy egy séta nem csak gyaloglásból állhat, hanem lehet feladatozni, lehet lazítósabb séta, lehet bandázni más kutyákkal, lehet különböző ingerekhez szoktatni, az is fárasztja, ha a tömegközlekedést gyakoroljátok vele, az én kutyámnak van olyanja, hogy csak botot rágcsálni van kedve a kaki-pisi után, vagy ha szakad az eső, akkor 2 perc pisi és már fordul is hazafelé.

2022. okt. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
38%

7 vagyok.

Mondjuk itt tápos kutyákat nevelnek, akik 20 percet nem bírnak.

2022. okt. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Szoljal mar a tapos vizslamnak, hogy 20 perc utan el kene faradnia, mert pl ha beteg vagyok, jol jonne rajta egy kikapcsolo gomb 😆

Vagy pontosan melyik tappal kell etetni, hogy konnyebb legyen kifarasztani? Oszd meg velem a titkod lecci leccii

2022. okt. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!