Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék kevésbé szomorú...

Hogyan tudnék kevésbé szomorú lenni? Csak az idő fog segíteni?

Figyelt kérdés

A múlt héten elvesztettem a legjobb barátomat, aki 15 éven át, általános iskola felső tagozattól a diplomámig elkísért engem, azvelső kutyámat. Azóta rengeteget sírok, van olyan, hogy arra kelek, hogy sírok.


Mi tudna segíteni?


2022. okt. 9. 21:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Az idő! Sajnos ezen nem nagyon segit semmi :((

Esetleg majd ha készen állsz egy kiskutya. Aki elveszi a figyelmed

2022. okt. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Napról-napra, hétről-hétre jobb lesz. Mindig fájni fog, de idővel kevesebbet fogsz sírni miatta. Nekem már háromnegyed éve, hogy életem első kutyája elhunyt. Az első hetek katasztrófálisak voltak, de hétről hétre kevesebbet sírtam miatta, és már nem minden percben ő járt a fejemben. Még most is fáj, nyilván, nagyon hiányzik a kutyám, de most már ha a kutyám az eszembe jut, akkor leginkább a boldog emlékek jutnak az eszembe, és nem csak a szomorúság, hogy most már nincs velem.
2022. okt. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
7%

"ami"

Vigyél ki egyet a menhelyről.

2022. okt. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Már lassan 12 éve, hogy nincs velünk az első igazi kutyánk. Majdnem 2 éves voltam, mikor megkaptuk bátyáimmal. Gyönyörű fajtatiszta németjuhász, akiben rengeteg szeretet, játékosság és kedvesség volt. 14 évet élt, 15 múltam, amikor el kellett altatnunk. Oltárian fájt mindannyiónknak, hatalmas űrt hagyott maga után. Volt azóta macskánk, kutyánk, de ő volt az igazi. Egy idő után majd ritkábban fog eszedbe jutni, megy az élet tovább. Próbáld azzal vigasztalni magadat, hogy boldog élete volt és hogy sajnos ez az élet rendje. El kell fogadni és el kell engedni, emlékét örökre őrizni <3
2022. okt. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
11%

Az csak egy szaros kutya te jó ég, azt hittem ember halt meg

Majd lesz másik kutyád

Mit gondoltál meddig él egy kutya, 90 évig?!

2022. okt. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnalom kerdezo!

Azt viszont nem ertem hogy aki nem szereti a kutyakat es nem is veszitett meg el egyet az minek jon egy ilyen kerdes ala undorito modon irni? Lehet 5os hogy neked csak egy szaros kutya de masnak a legjobb baratja/csaladtagja. De tudod mit te meg csak egy megkeseredett szanalmas ember vagy.:)

2022. okt. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd el az érzéseidet, gyászold meg a kutyádat, adj magadnak időt. Esetleg segíthet, ha beszélsz az érzéseidről a családtagjaddal vagy barátaiddal, felidézhettek közös emlékeket. Emellett próbálj az életed aktuális dolgaira koncentrálni, sétálj/mozogj sokat, menj a természetbe.

Nekem 17 éves volt a kutyám, aki 3,5 hete meghalt, nagyon hiányzik... Még szokom a hiányát a kedvenc helyein, megváltoztak a napi rutinok is, sokat beszélgetünk róla. Néha sírunk, ez normális. Mi együtt elbúcsúztunk tőle, ültettünk egy kis bokrot az emlékére, ez segített elfogadni, hogy elment, de mindig lesz, ami őrzi az emlékét. Én le is rajzoltam egy fényképről, azon is sírtam, de szeretek ránézni a képre az íróasztalon.

Remélem, idővel könnyebb lesz!

2022. okt. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
32%

Nem vagyok megkeseredett, de egy allathoz nem szabad ennyire ragaszkodni erzelmileg, ha tudjuk hogy nem él addig amig egy ember

Tobb macskam is volt, aztan lettek újak amikor az elozok meghaltak vagy valami lett veluk

2022. okt. 10. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon sajnálom kérdező, őszinte részvétem, csak ennyit tudok mondani.


Nagyon átérzem, én 16 évesen kaptam a kiskutyámat, azóta 32 vagyok, ő 16. Még jól van, és jelét sem adja hogy el szeretne menni, de próbálok lélekben készülni, nagyon sokat sírok és szeretgetem, amig tehetem.


Biztos hogy gyönyörű élete volt, ha ilyen sokáig veled volt. <3

2022. okt. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :) Kivéve annak az egy nyomorultnak.
2022. okt. 10. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!