Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire változatosan adtok...

Mennyire változatosan adtok enni a kutyának?

Figyelt kérdés

Nem mindig eszi meg amit elé rakok. Száraz táp vegyítve nedvessel, továbbá répát, brokkolit, karfiolt, halat, néhány egyéb más dolgot keverek a kajájához, de van hogy megszagolja aztán ott hagyja. Nem tudom sosem hogy csak szimplán nem éhes vagy valami miatt nem tetszik neki.


Mennyire érdemes variálni rajta, hogy ne unja meg, de ne is ártson neki? Miket szoktatok neki adni?


Kistermetű kutya.


2022. szept. 14. 15:14
1 2
 1/12 anonim válasza:
98%
Száraztáp, konzerv, meg néha a maradék, oszt ennyi
2022. szept. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%

Csak száraztápot esznek.

Jó, plusz jutalomfalat edzésen. De ott is van, hogy a szárazat kapják.

2022. szept. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Hat ha nem adsz neki tul sok nasit egy nap, akkor nem letezik, hogy ne lenne ehes akkor, amikor kaja ido van.

De ha tul sokat nasiztatod, akkor persze lehet ez is.

Szoval vagy valogat, nem ehes vagy pedig utalja a zoldsegeket...az enyem ruhelli oket, semmi penzert nem enne meg :D

Pedig szoktam probalkozni, de sajnos nem. A halat mondjuk imadja, de pl ha mar furj tojast rakok a tapjara, maris nem eszi meg.

Alapvetoen o tapot eszik es emelle heti parszor kap egy kis hust meg gyumolcsot, mert azt szereti, de ezeken kivul mast nem eszik meg, nagyon zsiros-fuszeres emberi maradekot meg nem adok neki.

A kutyak egyebkent teljesen mashogy erzik az izeket, mint mi, ezert is kepesek akar evekig ugyanazt enni, szoval nem ugy kell hozzaallni, mintha magadnak keszitened az etelt.

Tulzasba se szabad esni, mert a vegen meg te neveled ra a valogatasra es egy ido utan mar tenyleg alig fog megenni valamit.

2022. szept. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Maya Bunnyheart ***** válasza:
87%

Én változatosan etetek mert a kutyám BARF-os és itt szükség van a változatosságra.


Táppal etetett kutya esetén én azt vallom, hogy legyen egy jó minőségű száraztáp (amiben minden megvan, és amit szívesen eszik a kutya) és azt lehet igény szerint változatossá tenni jó minőségű konzerv/kutyaszalámi, kis mennyiségben kefir/natúr joghurt, lazacolaj..


Mit és mennyit kap enni? Mennyit mozog?


Mert több oka is lehet annak ha nem mindig eszi meg a kaját.


- nem ízlik neki.

- nem elég éhes, tehát nem mozog annyit hogy megéhezzen.

- túl sokat adsz neki.

- esetleg fáj a foga, seb van a szájában stb..

2022. szept. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16%
Szinte minden nap mást, hiszen a kajám maradékát is eszi.
2022. szept. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell variálni. Én mentett kutyát fogadtam örökbe..nem is ismerte se a tápot se a konzervet. Nehéz volt vele... ivartalanítás után sokkal jobb lett az étvágya egyébként . Előtte mindent elásott....


Prémium száraz tápot kap reggel a két kutyám, este pedig rocco konzervet is bele keverek a tápjukba. Ritkan kapnak egy kis fűszermentes köretet is mellé ...(rizst ) szoktam nekik főzni répát és zöldségeket , szeretik.

Főtt tojást is kapnak hetente . Néha főzök nekik zöldség levest is.


A kutya ha nem eszi meg a kaját, akkor ne hagyd előtte . Olyan nincs hogy megunja a tápot . Konyhai maradékot nem adok, mert az tele van fűszerekkel, sóval, hagymával netalantán nátrium glutamattal(vegeta..és társai)

2022. szept. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
A főétkezés mindig száraz, néha főzök nekik, viszont edzésen, gyakorláskor mindig változatosat kapnak.
2022. szept. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%
Száraz táp, nedves táp, jutifali, dentasticks (arra nem jó amire gyártják, de nagyon szereti)
2022. szept. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%

Általában száraztápot kapnak, néha konzervet, illetve van amikor kapnak főtt husit, illetve napi 1x ilyen fogtisztítós ropit is kapnak, ami na, nem tudom mit imádnak rajta annyira, de szeretik, szóval azért kapnak belőle. De főleg jó minőségű száraztápot kapnak, amivel el is vannak amúgy.



Amúgy az én egyik kutyám is olyan volt, hogy nem annyira akart enni, de az azért volt, mert azt a hibát követtük el, hogy napközben túl sok jutalomfalatot kapott, ezért azt minimalizáltuk, így már kell neki a kutyatáp. De amúgy nekem egy kutyám volt csak eddig, aki bármilyen zöldséget, gyümölcsöt megevett, szó szerint, adhattál neki bármit, ő semmire sem mondott nemet, de pl. a mostani egyik kutyám is fal mindent, mint a bolond, nagyon falánk kutya, DE a zöldségekhez hozzá sem nyúl. Van amelyik kutyának nem annyira bejövősek a zöldségek, szerintem nem is feltétlen kell erőltetni.


Ne aggódj, ha éhes lesz, eszik. Ha napközben sok jutalomfalatot kap, minimalizáld, és akkor fog enni, hidd el.

2022. szept. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%
Jó minőségű tápokat próbáltam eddig,mindig megették. Alpha spirit 85% hal, platinum 70% marha/bárány/sertés, purizon 80%hal, purizon 50% ló,real nature wilderness 65% hal. Ezekből az első és utolsó amitől a kisebbnek nem ment a hasa,ezért próbáltam ennyit 😅szóval szerintem ha jót veszel,azt nem hagyja ott.
2022. szept. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!