Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáimnak változatossá...

Kutyáimnak változatossá szeretnem tenni az ételt, 5 nap tap és két nap Petchefes menü?

Figyelt kérdés

Mindket kutyam elegge rossz evő és az egyik 10 eves, gyogyszerei miatt muszaj, hogy egyen. De neha csak turkalja a kajat. Egy ket napig tudom megtenni, hogy nem kap enni ha sztrajkol. De a gyogyszerekhez ennie kell.


Pl ugy gondoltam kedd - csütörtök petchefes kaja a tobbi nap meg tap.


Igy azert kicsi valtozatos.


Idosnek most a petchefes kajat keverem a tappal. De hosszu tavon meg neki is nagyon dragara jonne ki ha csak azt kapna.


2021. nov. 26. 08:29
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

Ne keverd a rendes kaját a táppal, mert nem ugyanannyi idő alatt tudja lebontani a gyomra az egyiket, mint a másikat.


A gyógyszert be lehet adni valami felvágottal, jutalomfalattal, bármi egyébbel, nem feltétlenül a kajájába kell belekeverni. Lehet amúgy azért nem eszi, mert tudja hogy belekevertél valamit (az én kutyám pl. képes egyesével átválogatni a tápot, ha látja hogy beleraktam valamit). Jó módszer pl. porrá zúzni a gyógyszert és úgy mondjuk májkrémbe vagy tonhalkrémbe vagy valami ilyenbe belekeverni.


Ha meg semmi nem megy akkor nem kell szórakozni, kinyitod a száját és a nyelve tetejére ráteszed a gyógyszert (amennyire hátra csak tudod, a torkához), reflex miatt le fogja nyelni azonnal.

2021. nov. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Így még jobban fognak sztrájkolni, mert a hét többi napján is a "finomat" akarják enni.


Vegyél inkább valamilyen húst, főzd meg bő lében, a csontokat távolítsd el, a husit meg keverd a tápba és önts rá a léből is. 3 napig eláll a hűtőben, így nem kell vele minden nap vacakolni.

2021. nov. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is rettenet válogatós, beleteltelt némi időbe mire megtaláltuk azt az etetési módszert ami mindkettőnknek elfogadható. Száraztápot kap és hozzákeverek fél adagot a 300 grammos alutálkás eledelből, másik felét másnap kapja ugyanígy. Forralok rá vizet és leöntöm hogy könnyebb legyen összekeverni és ne legyen olyan darabos, hogy ki tudja válogatni. Így minden nap nagyon szépen megeszi az adagját, nem kell könyörögni.

Amikor megpróbáltam a sokak által ajánlott módszert hogy tegyem elé, ha nem eszik vegyem el tőle napokig nem evett egy falatot se, rossz volt nézni. Nekem ennyit nem ér, most biztos finomabb is, táplálóbb is. Ebbe még a vitaminjait is bele tudom keverni. :)

Esetleg kipróbálhatod még tasakossal is, de azt az enyém nem szerette. Illetve lehet hogy a Petchef kajával is össze tudnád így dolgozni a tápjukat.

2021. nov. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Gyógyszert betudom adni neki azzal nincs baj, de attol meg ures gyomorba érkezik. Hiaba adom be egy falat barmivel is.


Igen tudom hogy mas az emesztesi ido, ezert is gondoltam nem keverni hanem hogy fullra ezen a ket napon kapnanak mast.


De valoba az sincs kizarva akkor nagyobb lesz a sztrajk.



10 evesnek keverem most a Petchefes kajat a taphoz, mert azt irtak fokozatosan kell 2-3 napig negyed PChf legyen, aztan 3-4 fele, aztan haromnegyed.. 10 napos atallast javasoltak.


Keverem neki nincs hasmenes es szívesen is eszi :)

2021. nov. 26. 14:00
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak hosszu tavon nem tudom a keveres nem tesz e rosszat
2021. nov. 26. 14:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is arra gondoltam, hogy mivel az én kutyámnak egy napra 280 gramm kéne a Petchefből, így inkább 160 grammot adnék belőle, a másik fele pedig száraztáp lenne. Ugyanis a napi 280 g nekem anyagilag sok lenne, 30 ezer havonta csak kutyakajára elég sok…


Őszintén szerintem semmi baja nem lesz attól, ha a kettőt kevered, de akkor inkább minden nap összekeverve add neki őket, ne egyik nap ez, másik nap az. Gondolj bele, régen mindenféle maradékkal etették a kutyákat, azzal, ami épp akadt. Ha az nem ártott nekik, akkor a szuperprémium száraztáp + Petchef kombótól sem gondolnám, hogy bármi bajuk lenne, kicsit nevetséges is ilyet feltételezni :D

2021. dec. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jaj várjunk, most néztem, hogy a 280 grammos nem kerül kétszer annyiba, mint a 160. Így nem 30 ezer lenne havonta, hanem 20, ami teljesen jó, akkor én csak ezzel fogom etetni, száraztáppal nem. Ha anyagilag neked is belefér a csak petcheffel etetés, akkor hagyd a száraztápot. Ez a petchef önmagában is elég változatos, hisz van vagy 6 féle menüjük.
2021. dec. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha nagyobbat veszel még olcsabban jössz ki!! Azt néztem,hogy ha nagyobb adagot rendelnék 1000 grammosok blokot. Azt 3 felé el lehet osztani vgyis 3 napra. Így 23 napra 10 ezerből kijön ez az etetés.
2021. dec. 4. 10:55

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!