Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy egy kutya...

Lehetséges, hogy egy kutya sosem lesz megbízhatóan pórázról elengedhető?

Figyelt kérdés
Ez a 4. Kutyám, eddig mindegyikben teljesen bíztam póráz nélkül is, nagyon szófogadóak voltak. Most van egy 2 éves tacskó keverékem és eskü néha még a szeme sem áll jól. Nem szökik, ismeri a parancsokat, 90%-ban szót is fogad, de vannak random hülyeségei. Néha teljesen szétesik, nehezen koncentrál, de már ígyis nagy utat tettünk meg az örökbefogadásától. Többi kutyámat akár úttest mellett is elengedhettem volna, mert tudtam, hogy higgadtak és első szóra mindent megcsinalnak. A másik kutyám most is ilyen, a tacskó keverék az első, akinél azt mondom, hogy nem 100%-ig bízom benne, hogy nem csinál valami hülyeséget. Szimplán még fiatal és majd lehiggad, vagy vannak olyan kutyák, akik megfelelő nevelés mellett sem lesznek pórázról elengedhetőek?
2022. szept. 7. 14:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
tudtommal nem is szabad póráz nélkül sétáltatni az ebeket
2022. szept. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyelore az en tacskomnal is igy allnak a dolgok, hogy elengedni nem merem poraz nelkul. Es mar 3 eves.

Amugy jartunk suliba, trenerhez is, nem a kepzesevel van a baj, hanem azzal, hogy iszonyatosan eros vadaszosztone van es ha meglat egy macskat/madarat/akarmit, azonnal rohan utana, nem lat, nem hall ilyenkor.

Amugy behivhato minden mas esetben, de ilyenkor nem es felek,hogy baleset lenne belole, mert kirohan egy utra vagy akarmi.

Engem ez amugy annyira nem erint rosszul, a biztonsaga az elso, szoval elengedtem a temat. Meg egyebkent is annyira sok a hulye kutyas a kornyekunkon, akik poraz nelkul setaltatjak az agressziv, neveletlen kutyajukat, nem is baj, ha az enyemnek eselye sincs odamenni egy ilyenhez.

2022. szept. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutyánál jöhet olyan váratlan inger, amire kiszámíthatatlanul reagál, még a legjobban képzett vakvezetőknél is, okkal nem szabad őket megzavarni munka közben, mert náluk a gazdájuk életébe is kerülhet. Sok kutyának van problémája például zajokkal, tűzijáték, ördögpatron, gördeszka... stb.

Én szoktam úgy tréningezni a kutyámmal, hogy nincs végig a kezemben a póráz (pl. ha olyan gyakorlatot csinálunk, hogy lépkedek, és ő a két lábam között szlalomban áthalad), de nem veszem le róla, és olyankor jobban figyelek a környezetünkre és a kutyám jelzéseire, hogy időben fel tudjam kapni a pórázt, ha valami kizökkentené a kutyámat a feladatból. Mentett kutya, rengeteget fejlődött, és sok segítséget kaptunk a kutyasuliban is, de sose engedném el kontroll nélkül pórázról úgy, ahogy sokan - szabálytalanul - megteszik. Sajnos nekünk okoztak már gondot ilyen póráz nélküli kutyák.

2022. szept. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Jaj, a tacskó :D :D tudod van a mondás, hogy "nem kutya, tacskó". Marhára makacsok. És mint ilyen, simán lehet ilyen.

Első válaszolónak egyébként a kötözködésen túl igaza van abban az esetben, ha városi vagy. Csak futtatóban szabad elengedni.

2022. szept. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
4-es, a törvény nem csak városra vonatkozik.
2022. szept. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
Akkor máshol is, nemcsak városban, nem tudtam jól. De ettől függetlenül nem ez volt a kérdés.
2022. szept. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Bullterrierünk volt, kutyafuttatón sem lehetett elengedni, mert volt, hogy kifutott a nyutva hagyott kapun. Nem volt behívható, és ha nem volt rajta póráz, világgá ment.
2022. szept. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Pl vannak nem körbekerített, de kutya futtatásra kijelölt helyek is Budapesten.


Egyébként igen, okos és makacs is, néha konkrétan flegma, amikor szólok neki. Megcsinálja, de ezzel a "leszarom" testbeszéddel, nem kapkodja el. Viszont a marad parancsot tökéletesen végrehajtja mindig, más állatokra (gyíkok, galambok) sem vadászik már, mert letiltottam. Szagok valóban jobban érdeklik, mint az eddigi kutyáimat, néha hívom és ugyan felém tart és jön, de a feje a földön szimatol tovább :D

2022. szept. 7. 15:34
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

2-es vagyok, amugy tenyleg mokasak a tacskok, de utalom ezt a mondast, hogy ok nem kutyak.

Mert sokan ezzel takaroznak, mikozben basznak nevelni a tacskojukat es igazabol ez a problema, nem az, hogy ok “kulonlegesek” :D

Legalabbis nekem ez a tapasztalatom a tacskosokkal eddig. Ezert is hataroztam el, hogy en mindenhova elviszem trenigre, ahova csak lehet es jol nevelt kutyam lesz :D

Amugy nagyjabol bejott, csak a behivas ugye a problemasabb.

2022. szept. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

A tacskó makacs, és erős vadászösztönű, és ha mentett, akkor amiatt is lehet olyan az előéletében, ami befolyásolja a megbízhatóságát. De nagyon utálom azokat a gazdikat, akik a kutya fajtáját kifogásként használják a kutya neveletlenségére, miközben valójában ők nem fektettek a kutyába a fajtájának, egyednek megfelelő munkát, csak ráhagyják. Te neveled, foglalkozol a kutyáddal az jó, nem baj, ha sose lesz megbízható, akkor csináld azt, amit én, pórázzal feladatozzatok, hosszú pórázzal (nem flexi) adj neki nagyobb teret, ahol nincs körbekerítve.

Egyébként tudom, hogy vannak nem körbekerített kutyafuttatásra kijelölt területek is, de sajnos ezek nem mind biztonságosak, egyik rossz példa erre a Budai Várban van, ahol kutyák is haltak meg már, de ugye ki kellett jelölni valamit, azt teljesítették, éppen csak a Vár adottságait nem vették figyelembe. Tudok kijelölt nem elkerített területet forgalmas utak mellett is lakótelepen, hát az sem biztonságos. De minden gazdi saját felelősségére döntse el, hogy olyan helyen, ami nem biztonságos, elengedi-e a kutyáját, akár szabad, akár nem.

2022. szept. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!