Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Normális ez a...

Mit tegyek? Normális ez a viselkedés kölyök labinál? Hosszú lesz..

Figyelt kérdés

Sziasztok. Eddig volt 3! németjuhász kutyusunk. Nagyon sok év eltelt, hogy újra kutyánk van. Ráadásul egy labrador. Imádom minden modzulatát, de... sajnos rettentő sokat ugrál, ha sétálunk az udvarba és olykor teljessen felpörög. Ilyenkor ugrik és harap.. Nem tudom mért teszi, de egyre kevésbé esik jól. Talán rosszul tanítjuk? Kutya oviba csak két hét mulva lehet vinni mert még nincs három hónapos stb. A lényeg...mit kezdejek vele? Minden nap taníttom. Mindig juti falat, játék. Utánna alszik, felkel és jön a hiszti... Folyamatossan ugrál, ugat, hogy mi az hogy neki nem az van ami... Nem értem... Van két macskánk is. Egyik teljesen befenyítti. Hozzá nem ér. Ha meglátja lefekszik a másiknál ugat. Neki áll kergetni. Ezt is le lehet szoktatni vagy a cica oldja meg?

No meg a póráz... Ha olyan kedve van jön, ha nem neki áll rágni.. Mért csinálja?

És még egy.. Ez az utolsó eskü. Múltkor a mezőn sétáltunk. Jött két kislány!! kutyával. Én pórázt szorosan fogtam, mert kutyám ment volna játszani, de a másik támadt. Hozzá teszem, hogy kb. ilyen bokáig érő kutya volt, de már idős. A két lány tépte a szőrét, hogy ne menjen a mi kiskutyánkhoz. Elmentünk. Kb. 15 méterre hallottuk a sikítást.. Én automatikusan felvettem a kicsit. Párom szembe futott a kis agresszív gonosz kutyával. Így mindenki megnyugodott. De mi van akkor, ha egy nagy kutya jön így szembe?? Elvileg a kölyök kutyákat nem bántják a nagy kutyik, de ezek után nem tudom mi lesz.. Találkozott a mi fiúnk már nagy kutyussal ott imádták egymást. De ha idegen a kutya és buta? Mit tegyek majd? Nagyon féltem...

Tudom nagyon sok kérdés. De! hátha valaki tud segíteni.

Köszönöm előre is! :)


2022. aug. 30. 00:57
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Mit akarsz egy még nem 3 hónapos kutyától? Az alap, hogyha túlpörög, harap, ugat, otthagyod, nincs játék, ha figyel, követ utasítást, megdícséred, jutalmazod. Szerinted anyukádék 1-1,5 évesen elvárták a beszédet mondatokban, hogy szobatiszta legyél, és mindenkinek úgy köszönj, ahogy a neme/kora/családi viszony szerint kellene? Nyilván nem, úgyhogy legyél türelmes.

Értem, hogy láttál már felnőtt kutyát, de az ahhoz közeli állapotot 2 év múlva várd. Nem akarom elkezdeni magyarázni, szeresd játssz vele, majd a kutyaoviban elmesélik 2 hét múlva.

2022. aug. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ne érts félre. Tudom, hogy kölyök!! Nagyon sokat tanult így is. Csak nem szeretném, hogy nagykorára is benne maradjon ez. :) Se bennem..
2022. aug. 30. 01:54
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Annak ellenére hogy volt 3 kutyátok, kezdőnek tűnsz. Ne te neveld, ha nem tudod. Ha senki se tudja, mert nincs tapasztalat, irány a kutyasuli. Rád is rád fér a kutyának is hasznos lesz.
2022. aug. 30. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha felpörög vagy ne foglalkozz vele és mikor normális, dícsérd, vagy tereld el a figyelmét a kezedről/testrészeid harapdálásáról valamilyen játékkal.


Ha macskát kerget, tiltsd, a labrador 30 kg is lehet nemsokára, a macska 4-6 között mozog, nem fogja lerendezni.


Lehet, hogy a póráz belelóg a látóterébe és ez zavarja, próbálkozz hámmal. Ha sokat sétáltok, akkor amúgy hamarosan magától is megszűnik a pórázrágás, ha mindig tiltod és a szép viselkedést meg jutalmazod.


A támadó kutya... hát az sajnos előfordul... Nincs ellene biztos módszer, nálam mindig van bot, de sokan a paprika spray-re esküsznek. A kölyök kutyát nem bántják dolog meg egyáltalán nem szabályszerű. Inkább az igaz, hogy nagyon sok kutya leáll a támadással, ha egy teljesen megadó és nyugodt kutyával találja szembe magát.

2022. aug. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Kifogja nőni.
2022. aug. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Bírd ki azt a kicsi időt amíg el lehet vinni az oviba.
2022. aug. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A labrador kölyöknek ilyen, rohadt idegesítő. Kb 2 éves koráig ilyen infantilis lesz, kitartást.
2022. aug. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!