Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mtől hányhatott a kutyám?...

Mtől hányhatott a kutyám? Első ilyen eset sos.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Friss gazdis vagyok - pontosabban idis - két hónapja van nálunk keverék kutya. Semmi újat nem adtam neki, vagy 2 hete már ezt a fajta tápot kapja (Orlando Premium gabonamentes) és Purina Funtaxtics-et 1 db-ot jutinak. Szokásosan 7 órakor evett séta után.

Az imént ahogy TV-t néztem hallottam, hogy öklendezik az ágyában.

Simán azt hányta ki, amit megevett, nem láttam benne semmit. Az emésztetlen tápot, de így kb egyben voltak a darabok szétrágatlanul, illetve egy db. fűszál volt. Abból evett mikor sétáltunk, de nem sokat, mert azt nem szoktam hagyni, mert képes bemohókodni fűből.


Most mosóban az ágya, lekucorodott aludni, de ilyenkor már amúgy is pihenni szokott. Sok sok vizet tettem ki neki. Ez bajt jelenthet? Vagy mitől lehetett?



#kutya #hányás #kutyahányás
2022. aug. 28. 22:32
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

#10 köszönöm! Végre valaki.

Nem csak te látod egyébként, csak itt gyakorin pár ember nagyon szeret beleállni a másikba és kioktatni őt, néha úgy veszem észre.

Azért nem olvasok a témában bocsánat, ha egy hét múlva elviszik a kutyust a gazdik, mert csak idi lettem. Bármivel felhívhattam a menhelyest és ő segített. Kevés ilyen eset volt.

Mellesleg éppen munka mellett írok szakdolgozatot, így elég sok "szakkönyvet" olvasgatok így is.

2022. aug. 29. 09:12
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Habzsolás miatt hányta vissza, ha esetleg a tál nem jönne be (nem minden kutyánál jön be), próbálhatod azt is, hogy kézből eteted és összekötöd feladatozással, így nem tudja behabzsolni, plusz fárad is közben, illetve még azt szokták javasolni, hogy több részletre oszd el a kajáját, inkább többször kapjon kevesebbet. Fűevést meg ki tudod váltani, ha veszel macskafű tablettát, és abból adsz neki. Nekem is ezt javasolta egy szintén füvezős kutya gazdija. Az utcán a füvön bármi lehet, ami nem biztos, hogy jó, ha a kutya megeszi. Illetve adhatsz még neki Gastroferm port.
2022. aug. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

#12

Nagyon köszi a tanácsokat!

Ma úgy csináltuk reggel, hogy kis adagokban lassan kapta a reggelijét.

2022. aug. 29. 10:20
 14/15 anonim ***** válasza:
73%

Tápot nem is nagyon szokták rágni, szóval az normális, hogy egyben jött ki. Valami piszkálta a pociját, lehet, hogy a fű. Ha nagyon sok füvet eszik, akkor lehet, hogy nincs teljesen rendben valamiért az emésztése, mert főleg akkor szokták (egyáltalán nem tápanyaghiány miatt, a füvet a kutya, macska nem bírja megemészteni, csak emésztését segítő rost)- bár némelyiknél ez egyszerűen csak szokás, de mivel ő még nincs olyan régóta nálad, és van egy előélete, gondolom, nem kizárható valami kis emésztési probléma, pl. savasodás.

Összességében, ahogy az állatorvos is mondaná: kutyánál egy hányás - nem hányás. Ha nem ismétlődik az eset többször, akkor nem kell miatta aggódni.

2022. aug. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Velem aludt a szobában éjjel, hogy szemmel tudjam tartani, végig aludta -ami azt illeti, én még rosszabbul aludtam, mint ő - úgyhogy remélhetőleg minden okés.

Reggel teljesen egészségeset produkált a séta alatt.

2022. aug. 29. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!