Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mtől hányhatott a kutyám?...

Mtől hányhatott a kutyám? Első ilyen eset sos.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Friss gazdis vagyok - pontosabban idis - két hónapja van nálunk keverék kutya. Semmi újat nem adtam neki, vagy 2 hete már ezt a fajta tápot kapja (Orlando Premium gabonamentes) és Purina Funtaxtics-et 1 db-ot jutinak. Szokásosan 7 órakor evett séta után.

Az imént ahogy TV-t néztem hallottam, hogy öklendezik az ágyában.

Simán azt hányta ki, amit megevett, nem láttam benne semmit. Az emésztetlen tápot, de így kb egyben voltak a darabok szétrágatlanul, illetve egy db. fűszál volt. Abból evett mikor sétáltunk, de nem sokat, mert azt nem szoktam hagyni, mert képes bemohókodni fűből.


Most mosóban az ágya, lekucorodott aludni, de ilyenkor már amúgy is pihenni szokott. Sok sok vizet tettem ki neki. Ez bajt jelenthet? Vagy mitől lehetett?



#kutya #hányás #kutyahányás
2022. aug. 28. 22:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Ha egybe volt a táp, akkor habzsolt és az nem jó, lehet csak emiatt jött vissza. Nekem kellett is venni habzsolásgátló tálat, mert mindig zabálna a kutyám.
2022. aug. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Értem, ez fordult meg az én fejemben is. Reggelit még hagyján, de este néha úgy zabálja be, mintha az élete múlna rajta. Van hogy rá is szólok, mikor köhög egyet közbe, hogy lassabban már. De hányni eddig sose hányta ki.

Lehet ezentúl még több részletben adom neki a kaját.

2022. aug. 28. 22:46
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem rágta meg rendesen, az gond. Viszont nem értem, miért nem hagyod füvet enni...
2022. aug. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nektek is jó lenne a tál, nem állhatsz felette állandóan mikor eszik, 1es voltam.



Pl ilyen, csak arra kell figyelni, hogy ne férjen bele teljesen a feje, mert akkor ugyan ott vagy:


[link]

2022. aug. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#4 köszi szépen a linket!

#3 mert menhelytől kaptam az infót mikor beszélgettünk róla, azért. (: Hagyom enni. Azt nem hagyjuk, hogy mohón zabálja, mert erre felhívták a figyelmünket. Vannak kutyik, akik képeset belőle bezabálni.

2022. aug. 28. 23:10
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a cicámmal volt ilyen, szegénynek kiestek a fogai mert már öreg (doki látta, nyugi) és nem tudta megrágni a puha kaját sem, azóta összenyomkodom neki péppé és úgy már nem hányja vissza :D


Ahogy feljebb is írták, vegyél habzsolasgátló tálat, és rendben lesz reméljük :D

2022. aug. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%
Pedig a fűevés vagy unalomra, ingerszegénységre utal (tehát tünet, amit te tudsz kezelni), vagy tápanyaghiányt jelezhet (megint te tudod kezelni), vagy teljesen egészséges. Két hónapja kutyád van, nem gonoszkodásból, de 1-2 szakkönyvet is el kéne (kellett volna mostanra) olvasni, nemcsak menhelyen meg interneten tájékozódni, ha felelős állattartó szeretnél lenni.
2022. aug. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
Utolso jol mondja. Tapanxaghianya van. Fozz neki rendes etelt!!
2022. aug. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Van hogy rá is szólok, mikor köhög egyet közbe, hogy lassabban már"


Ettől biztosan nem fogja lassabban csinálni...

2022. aug. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
De amúgy írta a kérdező, hogy engedik füvet enni, csak azt nem, hogy behabzsolja. Ezt csak én látom vagy mi?
2022. aug. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!