Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatiszta kutyák tenyésztőtö...

Fajtatiszta kutyák tenyésztőtöl olcsón?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__11874895-aki..

Eddig úgy tudtam, mindenki ezt is hangoztatta hogy szapi adja 150 ezer ft-ért vagy 200 ezer alatt kutyát, erre meg amikor itt megírta valaki ezt, kb senki nem ért vele egyet?

Akciósak a kölykök vagy mi történt?


2022. aug. 11. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

A fajtától is függ, meg attól hogy show vagy munkavonal, vannak "hibás" egyedek is stb stb.

Viszont közben van olyan fajta ahol a szapi is 250-ért adja.

2022. aug. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%

" mindenki ezt is hangoztatta hogy szapi adja 150 ezer ft-ért vagy 200 ezer alatt kutyát,"

A gyakorin írók-olvasók a mindenki?

2022. aug. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%
Ismerősöm csivava kiskutyát keresett egy hónapja, 120 és 400 ezer között volt kölykök ára... lehet persze a legdrágábbat választani, de házikedvencnek teljesen felesleges
2022. aug. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én írtam ki a linkelt kérdést, és kifejezetten törzskönyves kutyákra kérdeztem rá. Márpedig ha a kutyához törzskönyvet is kaptak, akkor nem lehetett szapi... Bár van egy fura válasz, aki majd akkor adja a törzskönyvet, ha minden kölyök gazdára talált.

Én is vakarom a fejemet ezek miatt az árak miatt, amiket ott írtak. De amúgy is csak tájékozódásképpen kérdeztem.

2022. aug. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én három kennelt viszek, az árak borzasztóan változóak és sajnos a Gyakorikérdésekes kutyatartók is elképesztően nem értenek hozzá csak másolják tovább a butaságot.

Magyar fajták 100-150 körül mennek, a profi szintűek 200. Nyilván lehetnek tenyésztők akik csökkenteni akarják a veszteséget és vagy egoisták és 300-at is elkér érte.

A külföldi elterjedtebb fajták 200 körül van, de itt is simán felszórhat az ár 3-4-5 százasra is.

Egy oroszlánsörényes tibeti masztiff meg lehet 700-1 milla is.


A lényeg a lényeg, hogy vannak törzskönyves kutyák tenyésztőtől akár már 100 fölött is, az átlagár 200 körül van, ha mindenképp mondani kell egy ökölszabályt.

Sajnos ez a sok buta ember borzalmas károkat okoz a butaságaival és az ebből eredő "állatvédelmével", mert beböfögi, hogy egy alap kölyök 500 ezer, ezt elolvassa egy kölyökvásárló majd megy is keresni háznál kölykök 50 ezerért... Ha tisztában lennének vele az emberek, hogy bizony bőven 200 alatt is van tenyésztő sokkal többen vennének tenyésztőtől kutyát, mert azért a 150 ezer magyar zsebbel is kifizethető. Amíg az ilyen oldalakon is a kutyások értelmi szintje csak addig terjed, hogy köpködjön meg szaporítózzon addig pont ők azok akik az embereket elterelik a tenyésztőktől, legtöbben egy betűt nem olvastak még el tenyésztői könyvből vagy bármilyen írásból ami ehhez kapcsolódik, hanem innenonnan összeszedett hülyeséget szórnak tovább.

2022. szept. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!