Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ez a főzött menü a kutyámnak?

Jó ez a főzött menü a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Csirke/pulyka farhát, máj, szív, zúza, cukkini, sárgarépa, barna rizs/tk zabpehely.

+ A végén nyersen hozzáadva: tojássárga, natúr joghurt/kefir, reszelt alma.

Kiegészítők: zöldkagylópor, máriatövispor, lenmagolaj.


2022. aug. 8. 12:13
1 2
 1/11 Maya Bunnyheart ***** válasza:
87%
A farhát (és bármilyen más csontos) főzve tilos. Helyette főtt hús legyen a menüjében (csirke/pulyka comb filé stb)
2022. aug. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem klassz, az enyém a nyers répát is imádja- főzve nem!...igen, a főtt csirkecsont könnyebben törik szilánkosra nem szabad! De szerintem ezt tudod:)
2022. aug. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
szerintem adhatsz neki többfajta gyümölcsöt és zöldséget meg pl a túró nagyon jó az emésztésének, egész tojást is adhatsz neki
2022. aug. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Csontmentesen jó lehet, a csontokat is belefőzheted (kollagén, kálcium miatt hasznos), de utána szedd ki, ne add oda főve.

Alternatív etetésnél fontos a változatosság, a különböző állatok különböző alkatrészeiben más-más vitamin van, ahhoz, hogy mindegyiket megkapja, néha variáld, időszakosan kapjon vörös húsokat, más belsőségeket (lép, vese, here, tőgy), a szív és a zúza nem kiválasztószerv, így inkább izomhúsnak számít, ezek nehezebben emészthetőek, ne legyen egy adagban sok. Alternatív etetésnél egyébként egy prédát szoktunk modellezni, tehát mondjuk ha elkapna egy csirkét, annak egy szíve, egy mája van, a többi része színhús, így ennek megfelelően kerülnek a tálba is az arányok.


Kiegészítők között, mivel nem eszik csontot, fontos, hogy ott legyen a kálcium, akár tojáshéj formájában (ebben az esetben csak a házi tojás jó, a mindennel kezelt hipermarketes nem), de porban is lehet kapni. A bőrben elég sok a kollagén, illetve ha adsz mellé zöldkagylót, akkor az ízületek miatt annyira nem kell aggódni, de kollagén port is lehet kapni, ezt váltogathatod a zöldkagylóval, a kollagén az olcsóbb is szokott lenni, mint a zöldkagyló, illetve extrának mehet hozzá egy kis csipkebogyópor is, mert a benne lévő C vitamin segíti a kollagén felszívódását.

A másik fontos kiegészítő az a lazacolaj, amennyiben nem adsz neki halat ez is fontos az omega 3 miatt.

2022. aug. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
3as vagyok, miért lettem lepontozva?
2022. aug. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hat ha főzni akarsz akkor valtozatossan kell csinalni mert meg ez is igy egyoldalu egy ido utan. Fozesnel sok vitamin elvész.


Allatokat is valtogatni kell tehat idonkent nem art kacsa, marha hus sem illetve ezeknek a veseje, maja


En is szívesen foznek de ugy vagyok vele nem biztos hogy tudnam biztositani a valtozatossagot. Hiany betegséget meg nem akarok.


Fozve csontot ne kapjon szilankosan torik.

Helyette tojashejporral tudod potolni a kalciumot meg a kaki is jobban össze all.



En inkabb jo minosegu tap aztan a Petchefes főzőtt menubol szoktam időnként par napig keverni nekik a taphoz.

2022. aug. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az orvos mondta a rendes hús helyett zúza, szív mehet, kevés marha nyesi/fejhús, mert nem szabad sok húst adni neki valamiért, ami a vérképében van, az adagja max 20%-a lehet hús.

Megnéztem a petchef menüket, még én bonyolítom túl, bőven jó.

14 éves, eddig csirkecombfilé, mellcsont, pulyka hús, nyúlhús, hekkfilé volt a kajája fele-háromnegyede +zöldség. Most a hús java helyett kötetet kell adnom.

2022. aug. 9. 10:43
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi nem jó a vérképében, ami indokolja, hogy a színhúst zúzára, szívre váltsd? Nem kötözködni akarok, csak minden kutyadietetikával foglalkozó oldalon azt olvasom, hogy a szív és a zúza is nehezen emészthető, ezek az étrend max. 5-10% legyen. Nem kérdőjelezem meg az orvosod, csak tényleg érdekel, hogy mi az, ami miatt ezek jobbak ha magasabb arányban vannak az étrendben.


A petchef menüket pedig ne vedd kiindulási alapnak, mert ár/érték arányban egyáltalán nem jók. Azt fizettetik meg veled, hogy nem neked kell megvenned külön az összetevőket, nem neked kell főznöd, csomagolnod, nem a beltartalom miatt drága.

2022. aug. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem az, hogy magasabb arányban, hanem, hogy ne adják szinte egyáltalán rendes húst, hanem akkor már szívet, zúzát és azt se sokat, máj mehet, meg a farhát, nyak, amin van sok porc, ín, de kevés színhús, az mehet, a zöldség is mehet, meg a hús javát váltsam fel köretre, rizs, köles, hajdina, zabpehely, tk tészta. Szóval most a fele-háromnegyede hús, többi cukkini, répa, édesburi helyett kb 20% hús (abban legyen benne a farhát, máj, szív, zúza), 30% zöldség, 50% rizs. És akkor mondta, hogy lehet nem fog neki tetszeni, hogy hirtelen alig kap húst, ezért a végén ízesítsem natúr joghurttal vagy kefirrel, heti 2x 1db nyers tojássárgáját beleforgatok és nagyon ajánlotta hozzáadni nyersen reszelt almát.


Tudom, most jön az, hogy nem bízok az orvosomban? Vagy minek kérdezem itt, hogy jó-e, amit mondott?

Igazából az érdekelt, akik főznek, mit adnak. És, hogy miattam lett-e beteg....

2022. aug. 9. 15:44
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

14 eves kutyanal mar farhat eleg necces! Idos kutyak mar a csontot nehezebben emesztik.

Főtt csont meg kulonosen veszelyes.


De mi a baja a kutyanak?


Majaval vannak gondok?


Akkor kell feherje szegenyebb ertrend.


Az oreg kutyam nekem is maj probalemas mondjuk en gyogytapozok.

2022. aug. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!