Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya vizestal tisztitasa, ha...

Kutya vizestal tisztitasa, ha nagyon vizkoves?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kutyusomnak keramia vizestalja van, rendesen es rendszeresen takaritom, igy eddig meg soha nem volt vizkoves. Sajnos viszont 3 hetig nem voltunk itthon es benne maradt a viz, iszonyatosan vizkoves lett, nem vitte mar le a sima (allatbarat) mosogatoszer.

Vizkooldoztam, szep tiszta lett, de persze utolag jutott eszembe, hogy ez talan arthat neki, igy nem tudom, hogy ihat-e ebbol vagy sem.

Ti hogy csinaljatok? Hasznaltok vizkooldot? Nem artalmas, ha utana persze alaposan ki lett mosva?

Ecettel aztan citromsavval probalkoztam eloszor, egyik sem hatott sajnos, ezert nyultam durvabb szerhez.


2022. aug. 4. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem art neki a vizkooldo.
2022. aug. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Citromsavval csináld. Beleszórod, és felöntöd forralt vízzel, állni hagyod 10 percig, ha szükséges megismétled. Majd kiöblíted, és kész.
2022. aug. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Mivel átmostad utána a tálat, így nem lesz baja
2022. aug. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A citromsav nalunk semmilyen teren nem valt be, most se mukodott.

Nagyon kemeny a viz, egyszeruen nem viszi le maradektalanul a vizkovet, meg a vizforralobol se, pedig ugye azzal forraltam fel :D


A furdoszobat viszont szoktam ecettel takaritani, az valamiert tokeletesen bevalt, kiveve most.

2022. aug. 4. 19:36
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Ecetsavval mosd ki, utána meg öblítsd ki, adott esetben többször meg kell ismételni
2022. aug. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Ecetet rakok bele, egy óra állás után simán lejön a vízkő, vízzel alaposan átmosom és kész. Makacsabb vízkő esetén többet hagyom állni, vagy megismétlem. Nálunk is kemény a víz, de eddig még mindig bevált.
2022. aug. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
"Ecettel aztan citromsavval probalkoztam eloszor, egyik sem hatott sajnos" Akkor vagy nem vizkö, vagy nagyon türelmetlen voltál, azt vártad, hogy bekened és a vizkö leugrik. Önts bele 20%-os ecetet ugyanannyi vizzel higitva (hogy a szintje magasabb legyen mint a vizkö szintje). Aludj rá egyet (Addig itasd valami másbol a kutyádat.) Egy nap mulva mosd el rendesen.
2022. aug. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A keramiatal, gondolom lakkozott, nem szivja magaba a vegyszert, ha rendesen eloblitetted, semmi baja nem lesz.
2022. aug. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!