Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mesélnétek arról, hogy hogyan...

Mesélnétek arról, hogy hogyan viselkedett a kutyátok elhalálozás előtt? Volt étvágya? Járkált előtte, esetleg vackolt, alvási szokásai, stb?

Figyelt kérdés
Tudom fájó pont, és ne haragudjatok, hogy felidéztetem, de nálunk is már vannak jelek, 15 éves, és szeretnék felkészülni. Állatorvos látta nemrég, szíve jó, de hátsó lábai gyengék, gyógyszer nem segít már és sokat alszik. Bár sétálni még van kedve, ő “szól”, hogy kimenne (kertes házban lakunk, de nehezen jár. Nem tudom jót teszek-e vele ha kiviszem egyet az erdőbe sétálni, hisz alig bír járni, bár szerintem fájdalmai nincsenek, inkább végelgyengülésnek ítélem meg.
2022. júl. 28. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egyik legfontosabb jel, ha már nincs étvágya (persze ha eszik sem garancia arra, hogy még jól van)

A miénk már nem evett, bár mi tudtuk enélkül is, hogy eljött az ideje az elaltatásnak, mert nagyon sok betegsége volt már a végén szegénykémnek. Az utolsó napján járkált, el akart vonulni tőlünk. Egyértelmű jele volt annak, hogy ő most "el megy egyedül meghalni".

2022. júl. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom, és köszönöm, hogy leírtad.
2022. júl. 28. 11:27
 3/7 A kérdező kommentje:
A legrosszabb amitől nagyon félek, hogy nekem kell majd meghozni a döntést mikor kell elaltatni. 😥 Jobban szeretném ha szenvedés nélkül elaludna végleg.
2022. júl. 28. 11:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindenki ezt szeretné, de sajnos keveseknek adatik meg. Egyébként hidd el, tudni fogod, hogy mikor jött el az idő. Aki ismeri és szereti a kutyáját az valahogy ösztönösen tudja és bár nem könnyű, de a kutyának is könnyebb, ha a gazdája vele van az utolsó pillanatig. Ha eljön ez az idő, akkor annyit tegyél meg még neki, hogy keress egy olyan állatorvost, aki kimegy házhoz és a megszokott, biztonságos és szeretett helyén altattasd el. Ne stresszeld még azzal, hogy egy idegen, általa utált helyre viszed el.
2022. júl. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam én is, persze, hogy házhoz hívom.
2022. júl. 29. 14:07
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnek súlyos reumás fájdalmai voltak (plusz a veséjét is utolérte az időskori elgyengülés, és szürkehályog miatt alig látott), a hátsó lábai már teljesen elsorvadtak. Az orvos javasolta, hogy tornáztassuk, de a 16. születésnapja után már lehetett rajta látni, hogy feladta. Járni nehezen tudott, és egy idő után nem is akart már; ketten cipeltük le pisilni, eleinte még besegített az emelésbe, de az utolsó napokban úgy elengedte magát, mint egy rongybaba. Enni sem akart, csak feküdt. Korábban mindig úgy gondoltam, hogy az eutanázia "könnyű", helyes megoldás, de belülről nézve rettenetes volt a szituáció.
2022. júl. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnálom. Enyémnek is a hátsó lábai sorvadnak, tegnap már nem bírta megtartani magát kakilás közben. Remélem megerősödik, én bízok. Eszik elég jól bár elkezdett válogatni, de reménykedem, hogy nem jött el még a vég.
2022. júl. 30. 09:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!