Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért az én kutyáim az "antisz...

Miért az én kutyáim az "antiszociálisak" amikor ők engedik oda hozzánk a póráz nélküli kutyáikat?

Figyelt kérdés

Nem először fordul elő, hogy póráz nélküli kutya odajön hozzánk ismerkedni, amivel alapból nem lenne problémám, ha legalább kérdeznének, mert tudom, hogy milyen típusú kutyákat nem kedvelnek az enyémek. Általában nagyobb testűek (vizsla, amstaff, németjuhász) jönnek oda, akiket enyémek pont nem csípnek. Egyetlen kutya sem zavarja őket, amíg nincs a személyes terükbe, tehát simán elsétálnak egy kuvasz mellett is, az se gond, ha a másik kutya "beszól" nekik, ha az egyébként fizikálisan nem közeledik. Közeledésre viszont odacsípnek a nagyobbaknak. Kisebb testűekkel barátságosak.


Póráz nélküli sétával sincs alapvetően problémám, mert tényleg vannak normális kutyák, akik teljesen semlegesek velünk vagy behívja a gazdájuk időben. Viszont azt nehezen tudom értelmezni, amikor a bull típusú kutyáját 3 kistestű kutyára ráengedni ismerkedni...


Aztán persze mondják egymásnak, hogy "látod milyenek" meg "harapnak", "antiszociálisak ezek is".


Csak szerintem bunkóság így oda engedni a kutyát másokhoz?



2022. júl. 18. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Ilyenkor nyugodtan szólj vissza, hogy milyen jogon engedi oda a kutyáját? Az én kistestű kutyáim sem szeretik a nagyokat, nem kapnak oda, de behúzzák a farkukat. Pedig kiskoruktól kezdve voltak hozzájuk szoktatva, de nem szeretik őket és kész. Nyilván ha 3 kg-s lennék, én is félnék egy 30-40 kg-s kutyától. Épp a múltkor majdnem széttépett egy husky egy kis yorkit a falunkban, nem ritkák sajnos az ilyen esetek, szóval én sem szeretem, ha odaengedik a nagy dögjeiket az enyémekhez. Mondom nyugodtan szólj vissza ilyenkor.
2022. júl. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Ja ráadásul olyan is volt nálam, hogy szegény kutyám a pórázon már teljesen körém tekeredett félelmében, de még akkor sem hívta vissza a nagy dögjét a gazdája. Bele is rúgtam egyet, hogy kopjon már le rólunk. Meg kéne nevelni az ilyen kutyákat, hogy ne másszanak bele mások személyes terébe, mert ez illetlenség és veszélyes is lehet.
2022. júl. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

"ma 10:58 Bele is rúgtam egyet, hogy kopjon már le rólunk. Meg kéne nevelni az ilyen kutyákat, hogy ne másszanak bele mások személyes terébe, mert ez illetlenség és veszélyes is lehet."


Jó nagy fogyatékos lehetsz azért te is, valljuk be. Ha a gyereked olyat csinál ami engem zavar, akkor én is simán belerúghatok, vagy inkább azt szeretnéd ha veled beszélném meg? Na ugye. Anyádért kell a kutyát rugdosni, amikor te is pontosan tudod (leírtad) hogy a gazdája dolga lenne rendesen megnevelni, mit tehet az a szerencsétlen állat arról, hogy milyen gazdája van? Idióta.

2022. júl. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
#3 kergette a kutyámat, láthatóan akár oda is kaphatott volna. Mit kellett volna tennem ijedtemben? Volt vagy 50 kg a kutya. Ha a gazdájának nincs annyi esze, hogy megnevelje, akkor azért hadd legyen már jogom megvédeni magamat és a kutyámat. Nyilván egy barátságosan közeledő kutyát nem bántanék, legyen akármekkora is (de amúgy ennek sem lett semmi baja, csak odébbállt).
2022. júl. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Én meg utálom, hogy a 3 kistestű kutya rohangál póráz nélkül, gazdáik dumcsiznak, a kutyák meg minden kutyának visítozva támadnak neki. Nekem egy mudi-foxi keverékem van, 15 kilós és nagyon szelíd, vissza sem támad, inkább menekül az ilyen kis vakarcsoktól, azok meg egyre csak jönnek és kapkodnak oda neki meg csaholnak. Ordítok a gazdáknak, hogy fogják meg, azok meg ordítanak a kutyáknak, hogy Fifiiiii, Liliiiiii, persze a kis dögjeik szarnak rájuk. Na miután felcsimpaszkodott és véresre megharapta az egyik a kutyám nyakát, a következő alkalommal, mikor visítozva közeledett, a kutyám már elbújt mögém, na akkor én is belerúgtam abba az idegesítő vakarcs kis dögbe! Azóta érdekes módon, megtudják kötni a kutyákat, legalábbis, mikor meglátnak minket!
2022. júl. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy hogy kistestű vagy nagytestű egy kutyát sem szabadna odaengedni a másik kutyához. kérdezés, engedély nélkül. Erre nem mentség, hogy az enyém csak barátkozik, nem bánt, mi van ha a másik kutya meg nem bartákozik vagy esetleg beteg meg úgy egyáltalán. Azért mert valakinek barátságos a kutyája nem mentesít semmi alól, ha nem behívható, mert rohan mindenkihez, akkor póráz. Tudom, hogy amúgy kötelező a póráz de most nem a jogszabály a lényeg.


Kérdező, az utólag beszólás bunkáság , akkor legalább álljon oda eléd és mondja a szemedbe amit gondol. Az, hogy hagyja a kutyájának csináljon amit akar, mert , hogy barátságos az meg felelőtlenség is.



Még akkor sem, szabad oda engedni vagyis inkább hagyni a kutyát, hogy menjen a másikhoz ha másik is barátságos és csóvál. Egyszer volt, hogy a kutyámhoz jött volna egy másik kutyus, az enyém is ment volna, csóvált ő is akart játszani. Azoban az én kutyám akkor jött ki egy betegségből még előírt kötelező pihenőn volt, nehogy visszaessen. Úgy szóltam a gazdának ne engedje ide, mert az enyém még lábadozik hiába az látszik, hogy játszana. Megértette, nem volt semmi gond, mint példa tilos kérdezés nélkül oda engedni a kutyát.


Az, hogy engedi

2022. júl. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Bele is rúgtam egyet, hogy kopjon már le rólunk."


A gazdájába kellett volna, de értem, miért tetted.

2022. júl. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Kötelező a póráz, szóval eleve szabályt sért, aki ezt nem tartja be. Én is ismerek normálisakat, akikkel nincs gond, és persze a hatóság sem iparkodik, hogy betartassák a szabályt, úgyhogy max. magamban morgok.

2. Mindegy, mekkora a kutya, kérdés nélkül nem engedjük oda másik kutyához, pórázon lévő kutyához főleg nem. Teljesen jogos a panasz a póráz nélküli kiskutyák gazdáira is, de a póráz nélküli nagy kutyák gazdáira is, ha odapofátlankodnak. Nekem például utcáról mentett kutyám van, aki reaktív (nem pórázreaktív) az előéletéből adódóan. Rengeteg melóm van benne, de azért nem tűnt el minden nyom nélkül. Szóltam már pofátlan másik gazdira, hogy hol a póráz, főleg, ha nem tudta behívni a kutyáját, meg hogy talán tekintettel lehetne az általam használt jól látható sárga szalagra is. De volt már, hogy az enyém pont elkapott valami vackot, épp csak egészségügyi sétára mentünk ki, és a másik gazdi csak abból értett, mikor kértem, hogy ne engedje oda hozzánk a kutyáját, mikor mondtam, hogy az én kutyám éppen beteg, és nem vállalom a felelősséget, ha az ő kutyája is elkapja.

2022. júl. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Már csak egy palotapincsim van, de volt egy német juhászom is.

Sétáltam vele, tök nyugis kutya és jól reagált az ilyenekre is mindig.

De én is utaltam, h csak úgy oda engedi és kiabál, h jajj nem bánt... Én mindig kiabáltam vissza, h de az enyém igen. Aztán volt a nagy kapkodás, mer sokszor vissza hívni se tudja a saját kutyáját.

2022. júl. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!