Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Herélés segít rajta?

Herélés segít rajta?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy olyan problémám lenne, hogy a kutyám felém és a családom többi tagja felé is oda kap...(nem harap meg csak "kapdos" felénk és morog) illetve a tegnapi nap folyamán a lány kutyát akivel felnőtt is megtámadta, a másik fiú kutyust földhöz vagdosta.

Eddig egy nagyon rendes és értelmes kutyus volt, szóra ült feküdt... mostmár nem is figyel ránk.

2 éves lesz elvileg a kutyus és egy németjuhász keverék.

A heréltetésen gondolkodtunk, hogy hátha segít és visszatér a régi kutyánk.

Szerintetek mennyire éri meg? Változna a helyzet? Esetleg tapasztalatok ha volt már ilyen még valakinek?

Sajnos ez az utolsó esélye lenne...tovább már nem tudjuk tűrni. Féltem a családom és magamat is.

Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni.


2022. júl. 17. 10:56
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
70%

Nem a morgást jutalmazom te szerencsétlen, szimplán nem fogja fenyegetésnek venni a mellette megjelenő kezet.

A fegyelmezés meg nem egyenlő azzal, hogy földnek vagdosom a kutyámat, meg megmarkolom.


Az olyan gazdik, meg mint a huszas, félelmet generálnak, szorongást a kutyáikba, mert az ember legjobb barátját erőszakkal, ellenségként kezelik.

2022. júl. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
65%

Köszönöm a jótanácsot, de az én kutyám vidáman, boldogan, csaholva jön oda hozzám, ha meglát az ajtóban. Alig várja hogy munkát adjak neki hogy hozzá szóljak.

Egy szorongós kutya ilyen?


Nekem inkább úgy tűnik, követné a főnököt és várja mit csináljunk.

2022. júl. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
61%
Azért mert ezt szoktattad meg vele, hogy ez a normális. A kutya alkalmazkodó lény, ezt ne feletjsd, kedves drága falkavezér.
2022. júl. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
65%

Ja, és azt hiszed én verem a kutyát?


Fegyelmezés (ritkán, amikor kell és szükség van rá), játék, tanítás, lefárasztás, ezt csinálom.

Ezt hívják foglalkozásnak és nevelésnek. Nem geggyülni kell egész nap.

2022. júl. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
69%

"földhöz kell vágni,"


Ezzel pont a félelmét erősíted tovább, és az hosszú távon nem megoldás, ha a kutya félelemből engedelmes. Főleg egy harcoltatásból mentett kutyánál. Remélem, nem valami barom kiképzőtől tanultad ezt a rég elavult módszert.

2022. júl. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
65%

Akkor mit csináljak, simogassam, mikor rám mordul? Az jobb?


A kutya nem "barátság" alapon él, hanem ösztönből. Nem fog megsértődni, ha az orrára koppintok.

Egy kutyafalkában is lerendezik egymás között a hierarchiát és utána mennek a dolgukra.

2022. júl. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
74%
A farkasfalka a szaporodó pár (szülők) és az ő különböző korú utódaik. Nincs hierarchia, család van. Rég megdőlt a falkaelmélet. A kutyák meg nem élnek olyan falkában, mint a farkas, soha nem is éltek.
2022. júl. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
37%

Attól még egy kutya ha azt látja, hogy a gazda tutyimutyi, dédelgetni tud csak, nem érzi rajta a határozottságot, akkor figyeld meg, elkezd dominánsan viselkedni az állat.

Innen következik hogy nem fogad szót, húz a pórázon, a gazdájára morog ha nem tetszik neki valami, végül odakap. Mert ilyenkor ő a főnök, ő hordja a nadrágot otthon, mert a kutyák úgy vannak kódolva, az van az ösztöneikben, hogy valakinek irányítania kell.

Ha te irányítasz, azt elfogadja. De ha nem vagy hajlandó irányítani és kezedben tartani a rendet, akkor ne csodálkozz hogy nem hallgat rád.

2022. júl. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
79%
De nem kell a kutyát földhöz vágni (ahogy te írtad), hogy ne legyél tutyimutyi gazda. Előéletes, mentett kutyám van, akin félelmi agresszió is jelentkezett, sose vágtam földhöz, enélkül is meg tudtam nevelni.
2022. júl. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
63%
Heréltesd ki nyugotan. Az segít. Ne hallgas ezekre.
2022. júl. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!