Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél éves labrador bepisil...

Fél éves labrador bepisil örömében?

Figyelt kérdés

6 hónapos labink már teljesen szobatiszta, de mikor haza jövök örömében ott a bejárati ajtóban ülve bepisil. Minden nap ez van de a családból csak nekem örül ennyire😅 másnak nem pisil be.

Le lehet róla valahogy szoktatni? Rajta is azt látom h nem akarta es utána nagyon elszégyenli magát , de mivel minden nap, mindig ugyan oda, félek hogy hosszú távon megfog látszani a padlón



2022. júl. 15. 15:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
58%
10es neked nem kutyát hanem semmilyen állatot nem kellene tartanod. Kissé nagyon el van túlozva, egóbajnok.
2022. júl. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
87%

Azert nem kene kutyat tartanom, mert nevelem es oldom az izgalmat?

Azert, mert nem vagyok abban partner, hogy batoritsam a behugyozast minden egyes alkalommal, amikor hazaerek? Ha ennyire szar a modszer es csak az egomnak esik jol, akkor miert mukodik?


Erdekesen gondolkodsz. De orulj neki, hogy nincs ilyen gondod, csak ne is pofazz bele abba, amihez nem ertesz :)

2022. júl. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%

Kijött a kultúra. Hiánya. Pofázni lehet te szoktál meg a rokonságod.

Foglalkozni kell az állattal többet.

2022. júl. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez a szintű válasz, hogy örüljön annak, hogy a kutya bepisil a lakásba... Komolyan egyesek ilyen igénytelenek (vagy valami beteges perverzióval rendelkeznek), hogy annak örülnek, ha a kutya a lakásba hugyoz? És ezt még erősítik is? Érdekes egyes egyszerűbb rétegek felfogása.
2022. júl. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
#10 igen nálunk is az a legnagyobb probléma hogy mivel ülő helyzetbe pisil be lepisili a lábát is és mire eljutok a felmosóhoz körbe viszi a házon. Viszont nemtudom csak ugy “leszarni”. Most lesz csak 6hónapos hónap végen, most tanulta meg hogy ne ugorjon rám ha haza jövök, szóval egyből mikor belépek az ajtón ő ott ül rázza magát örömében es bepisil szoval még kikerülni se tudnám. Kutya sulis csoportba azt mondták kinövi :(((
2022. júl. 16. 01:43
 16/18 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem az előbb, azért hoztam fel hogy most tanulta meg hogy ne ugráljon mert annyira próbálkozik, hogy vissza fogja magát és ülve maradjon amíg bemegyek, nagyon látszik rajta az erölködés és a boldogság, ha akarnám se tudnék vele nem foglalkozni, megkell dicsernem hogy ülve maradt
2022. júl. 16. 01:47
 17/18 kovibriii94 ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem most egy 9 hónapos weimarim van. Nálunk is volt ilyen probléma, amikor kisebb volt. Tudom mindneki azt tanácsolja, hogy ne is köszönj el és ne is üdvözöld a kutyust. Nálunk akkora volt (és most is) a szerelem, hogy nem tudtuk megcsinálni. Az elejétől fogva, úgy szoktattuk, fokozatosan, hogy elköszöntünk, kapott juti falatot. (Magyaráztunk is neki, nyilván nem is érti mit mondunk; de valahogy nyugodt volt tőle, mindig mondjuk, hogy a férjem vagy én érek haza előbb; meg sietünk haza hozzá…)

Haza érésnél, meg ahogy nyitottuk az ajtót és hallotta a hangunk, már pisilt is be. Aztán egy idő után elmúlt, ugyan úgy örül, csak pisi baleset nélkül. Akkor kicsit rá erősítettünk, juti falattal, hogy “ügyes vagy mert nem pisiltél be” és így már stabil. Nálunk az előtérben van napközben amíg nem vagyunk itthon; és egy babarács van fent a konyha és az előtér között, illetve miután haza érünk, egyből engedjük ki, (kertes ház) addig bent fel tudtunk törölni.

Nekem ez a tapasztalatom, nem mondom, hogy ez a helyes vagy jó, nekünk ez bevált. De ismerek olyat aki nem köszönget a kutyusának és teljesen jól van a kutya így is.

Kitartást!

2022. júl. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!☺️☺️
2022. júl. 17. 06:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!