Járnál még ezek után ehhez az állatorvoshoz?
A kérdező próbálja a saját felelősségét az állatorvosra kenni (feltéve, hogy valós sztori, és most majd jöhet egy kis sztorimódosítás a kérdező részéről, hogy tovább terelje magáról a dolgokat). Az alapkérdésből nem lehet eldönteni, hogy az orvos tévedett-e vagy helyesen járt el, nem tudjuk, hogyan zajlott le a telefonbeszélgetés, mi hangzott el pontosan. Másrészt felelős gazdi nem várja el az állatorvostól, hogy telefonon mondjon diagnózist, a telefon egyeztetésre való, tud-e fogadni most, vagy menjen máshova, de alapvetően ha a kutya szarul van, inkább megyek fölöslegesen állatorvoshoz, mint hogy ne kapjon időben segítséget.
Hagytam ott állatorvost azért, mert traumatizálta a kutyámat, nem tudtam előre, hogyan fog bánni a kutyával a kezelés miatt, és nem voltak ilyen jellegű értékelések a rendelőről általánosságban, és az egyik orvost dicsérik is, ez pont a másik orvos volt, akiről nem voltak információk, gyanútlanul mentem, a mi esetünkben konkrétan beazonosítható, mit hibázott az orvos, és az esetünk óta mások is tudhatnak erről, mert írtam értékelést a rendelőhöz a sztori kapcsán, hogy más ne járjon így.
Járnék. Nem tud telefonon diagnosztizálni. Nem is lenne felelős döntés.
Be kell vinni. Amit mondott is neked.
Normális orvos nem távdiagnosztizál, azzal sértené a Kamara szabályzatát és elveit.
Azért mert te nem ismerted a gyomorcsavarodást, de most utólag elolvastad a neten a tüneteket és passzol, még millió másik betegség van ugyanezekkel a tünetekkel. Ha azok valamelyike állna fenn a kutyádnál, akkor most annak az adott betegségnek a leírását olvasnád és arra mondanád hogy egyértelmű. Miközben nem egyértelmű. Rengeteg betegségnek egyeznek a tünetei, még jó hogy nem fog találomra bemondani valamit telefonon, anélkül hogy megvizsgálta volna. Az meg a te felelősséged hogy viszed-e orvoshoz a beteg kutyádat, meg hogy mikor viszed. Bevihetted volna azonnal is.
"Nem mindegyik kutyánál figyelhető meg az összes jellemző tünet, és néha még a leggyakoribb jeleket sem könnyű észrevenni."
Tekintve, hogy a tüneteket ezer más dolog is okozhatja, nem az orvos a hibás. Pl ha fel-alá járkál a kutya céltalanul, akkor nyugtalan. Ez testbeszéd, nem tünet. A nyáladzás, puffadt gyomor pl lehet mérgezéstől is, a cuppogás, nyaldosás fokális epilepszia is lehet. Telefonon keresztül nyilván nem látja az orvos, hogy mi baja van a kutyádnak konkrétan, illetve az sem derült ki a kérdésből, hogy a te kutyádnál milyen tünetek voltak. Ha egy állat viselkedése megváltozik, akkor valami baja van. Az orvos látatlanban semmit nem tud tenni a kutyádért, mert ahhoz, hogy kiderüljön, pontosan mi baja, ki kell vizsgálni.
A 9-es válaszolón kívül senki értette meg a kérdésemet.
Mégegyszer leírom, hátha most sikerül.
A kutyán észrevettem, hogy rosszul van, felhívtam telefonon az állatorvost, mivel a rendelő nem volt is volt nyitva, amikor ez történt! Elmondtam neki, hogy a kutya folyamatosan habos fehéret hány, zihál, járkál össze vissza, egy pillantra nem áll meg, és néhány lépésenként hány, és nem marad abba a hányás. Erre mondta az orvos, hogy ő erre nem tud mit mondani, és nem azt mondta, hogy vigyem be, hanem HA nem lesz jobban akkor vigyem be. Ez leghamarabb másnap lehetett volna. Egy árva szóval nem említette, hogy óriási lehet a baj, és azonnal orvosnak kell látnia a kutyát. Na most, mivel a németjuhászokra igen jellemző a gyomorcsavarodás, és a gyomorcsavarodásnak pedig tipikus, félreérthetetlen jelei ezek amiket a kutyánál tapasztaltam, szerintem egy jó állatorvosnak legalábbis gyanúsnak kellett volna legyen, mivel állunk szemben. Én nyilván azért hívtam őt fel, mert fogalmam sem volt mi ez. Ha én rá hallgattam volna, és várok, hogy jobban lesz-e a kutya vagy sem, biztosan meghalt volna. De jó, hogy észnél voltam, és azonnal betettem a kocsiba, majd indultam is vele a kórházba. Ott elmondtam az orvosnak mi történt, megsimította a kutya hasát, és azonnal mondta, gyomorcsavarodás, és ezzel a lendülettel már tolták is be a műtőbe, mert mondta hogy azonnali bevatkozásra van szükség. Tehát ez az orvos ugyanazok az információk alapján rögtön tudta mi a helyzet, annyival volt beljebb, hogy ő meg tudta simítani a kutya hasát, de az általam elmondottakból jött rá a problémára. A másik orvosnak ez nem ment. Igazából neki, és persze magamnak köszönhetem, hogy a kutya túlélte. És itt felteszem újra a kérdésem, mert arra nem nagyon válaszoltatok: ezek után ti mennétek még ehhez az állatorvoshoz?
Igen, mennék, mert egy, továbbra sem szabad távdiagnosztizálni, és kettő, nyitva sem volt. Gondoltad hogy majd a munkaidején kívül bemegy gyógyítani a kutyádat? És miért csak a tiédet akkor? Ez nem lenne fair, ennyi erővel legyen ott 24/7 a rendelőben, mert ha a tiéd miatt neki meg kell szakítania a szabadidejét, akkor másoké miatt is.
Akármivel is foglalkozol, neked is megvan a munkarended, teljesen abszurd lenne ha bármikor ugranod kéne azon kívül is.
Akárhogy hímezed-hámozod a sztorit, eleve oda kellett volna vinned ami nyitva van, nem azt hívogatni aki nincs is nyitva, ha rosszul van a kutya.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!