Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyám néha-néha köhint...

Idős kutyám néha-néha köhint egyet, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Mindennap hallom kb. 4-szer, 5-ször, hogy egyetlen egyet köhint, utána nyammog egyet a szájával majd ennyi. Idős labradorról van szó, tavaly nyáron is csinálta ugyanezt, akkor a doki azt mondta valószínűleg a ventilátortól fázott meg a torka kicsit, azóta erre nagyon odafigyelünk, véletlenül se menjen rá a szél. Abba is maradt akkor a köhögés, nem volt semmi baj, de most megint elkezdte ezt a pici köhögcsélést, pedig ventilátor nem megy rá. Egészséges a kutya amúgy, nem rég volt vérvétele, szívét is meghallgatták. Esetleg savas lehet? Vagy még arra gondoltam, hogy ha ilyen érzékeny a torka, attól is megfázhatott hogy csak simán bent fekszik a lakásban a folyosón, ahol néha van kis kereszthuzat, ha nyitva az ajtó meg az ablak is? A köhögés tényleg nagyon ritka, egész nap alig hallom, és akkor is csak egyetlen egyet köhint, utána kis nyammogás. Mit gondoltok?
2022. jún. 23. 15:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Tudom, doki tudna pontos diagnózist mondani, el is fogom vinni, ha úgy látom nem múlik, ő a mindenem, szóval ne szedjétek le a fejem légyszi, csak kíváncsi vagyok mit gondoltok :)
2022. jún. 23. 15:59
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Több oka lehet, ezt tényleg csak állatorvos tudná megmondani.
2022. jún. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk mellhártya daganat okozta. Sajnos el kellett engednem.
2022. jún. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#4

Nagyon sajnálom! :(

Megkérdezhetem, ez az egyetlen tünete volt a te kutyádnak is, mint az enyémnek, hogy hébe-hóba egyet köhögött csak? Ilyen súlyos betegség esetén az ember azt gondolná, hogy komolyabb tünetek is jelentkeznek :(

2022. jún. 23. 17:17
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
szívféregre szűrve van? szívét nézték ultrahanggal? vérvétel volt?
2022. jún. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5

Igen!

2022. jún. 23. 20:15
 7/9 anonim ***** válasza:
11%

Szivfereg.


Savasito etrend-a tap tipikusan ilyen.

2022. jún. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy szívféreg, kétszer is leírtam, hogy volt vérvétele, direkt szívférgességre is szűrték.
2022. jún. 24. 08:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Köhögött csak.
2022. jún. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!