Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig tart kb. egy bélgyullad...

Meddig tart kb. egy bélgyulladás kutyusoknál?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos kutyusom jó minőségű tápot kap, nagyon figyelek az étkezésére, ennek ellenére nagyon csúnya bélgyulladása lett.

Tegnap nagyon csúnyán ment a hasa, hívtam orvost, kapott antibiotikumot.

Ma viszont reggel már hányt is elég sokat, azonnal doki ismét, kapott hányáscsillapítót, antibiotikumot.

Azóta evett már rizst kevés főtt csirkével.

Antibiotikumot továbbra is kap még 3-4 napon át.

Mennyi idő alatt jön helyre?

Nagyon meg vagyok ijedve, nagyon bágyadt és erőtlen.

Kinek volt bélgyulladásos kutyusa? Mik a tippek, tapasztalatok?


2022. máj. 17. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az enyémnek volt (kb három hónapos kora körül) akkor ilyen pasztákat kaptunk, az egyik egy gyári kész termék volt, fehér színű, a másikat pedig az orvos a rendelőjében keverte és fecskendőkbe töltve adta oda, ez barna volt. Ezt a kettőt kellett neki adagolnom egy hétig reggel-este, és helyrejött. Sajnos az orvos nem avatott be hogy mik ezek, csak hogy ettől majd meggyógyul és így is lett.

Tuti hogy nálatok is bélgyulladás, nem parvo? Tesztelte az orvos hogy kizárja?

Az enyém nem hányt, csak véres hasmenése volt.

2022. máj. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így megy, hogy meddig tart. Van kutya, akin 2-3 nap alatt átmegy, és van ismerősöm, akinek a kutyájával közel egy évig küzdöttek, mert visszaesett, szövődményei lettek stb. Nem mindegy mitől kapta el, hol van, milyen súlyos stb. De miért nem az orvost kérdezted meg erről?
2022. máj. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem parvo, ez teljesen kizárt mert még csak nem is járt olyan helyen, ahol másik kutya van, minden oltást megkapott, valamint nem véres sem a széklet, sem a hányása.

Az orvos szerint nem lehet megmondani, ezért kérdeztem, hogy kb mire számíthatok, mik a tapasztalatok (egy jelenleg ilyen állapotban lévő kutyus esetén).

2022. máj. 17. 15:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám pont 2 hete ment át a bélgyulladáson. Én úgy gondolom, egy hét alatt teljesen rendbejött. De ez tényleg kutyánként változhat.
2022. máj. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Remélem túl lesz rajta!:(
2022. máj. 17. 15:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!