Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 50 kg-os nőként nagyon esélyte...

50 kg-os nőként nagyon esélytelen az őrző védő segédi pályafutás?

Figyelt kérdés
Ha meghíznék is csak hájas lennék, nem nagydarab. Bár csajokat nem is nagyon láttam még a kutya kutya harapós felére állni:D

2022. máj. 14. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van egy-két női segéd, de nem véletlenül nem látni sokat. Versenyeken meg egyet sem. Nőként, IGP-sként írom, a saját 38 kg-os csupa izom kutyámat elég sokszor fogatva, hogy egyszerűen fizikailag nem vagyunk elég erősek hozzá. Nem arról van szó, hogy nem tudunk megizmosodni, nem tanuljuk meg kiemelni a kutyát vagy megcsinálni egy jobb elvezetést. Hanem annyira kell koncentrálnunk arra, hogy egy normál méretű kutyát elbírjunk és a kűrt csináljuk, hogy mellette a tényleges mentális terhelésre nem marad energia.
2022. máj. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Valóban elég ritkák a női segédek, bár én inkább más sportkutyás ágazatban vagyok otthon... Szerintem el kell kezdeni, aztán majd látni fogod, hogy tudsz-e fejlődni, van-e értelme. Max nem vállalsz be 30 kg feletti kutyát.
2022. máj. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok. Ennek ellenére egy D kategóriás vizsgát könnyű szerrel meg tudsz csinálni. Itthon sok D kategóriás női segéd van. Gyakorlással még egy C kategóriásat is, abból is van otthon talán két nő. B kategóriás női segéd már nincs.
2022. máj. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
#2, annak mi értelme lenne? Minden őv fajta 30 kg felett van. Egy kan nj, egy kan mali, egy schnauzer, egy roti 33-35 kg-nál kezdődik.
2022. máj. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért nem egészen. A mali kanok 30kg alatt vannak. A munkavonalas német juhász szukák is. És azért sok egyéb kisebb kutyával is lehet őrző-védőzni.
2022. máj. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!