Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire jó a kutyának ez a...

Mennyire jó a kutyának ez a fajta etetés és a mennyiség az oké e?

Figyelt kérdés

Örökbe fogadtunk egy keverék kölyökkutyát, 4 hónapos körüli és nagytestű.


Most 15-16 kiló.


Semmilyen száraztápot nem eszik meg, egyedül egy féle Royal Canin tápot, de azt is csak beáztatva…


Így most jelenleg nem kap száraztápot. A pedigré dentastixet azt viszont elfogadja, szóval így talán lehet egészséges fogsora.


Ezt a konzervet kapja, napi 2db-ot:

[link]


Az egyiket reggel kapja, a másikat pedig este.


A kettő között pedig eltüntet 500 gramm fűszer mentesen főzött csirkemellet…


Tudom, hogy az emésztési ideje más egy picit a húsnak mint a kutyatápnak, de ezért sem nyersen adom neki, hanem főve.


És ez azért jó, mert azért mégis csak jobban kell rágcsálni mint a nedves tápot, így nem satnyul el az állkapcsa…


Sajnos száraztápot tényleg egyáltalán nem hajlandó enni… Volt többféle bélbántalma mielőtt hozzánk került.


Nagyon sovány volt eleinte, most egy kicsit hízott már, hogy egy hete így étkezik, de még most is vékonynak számít…


Féreghajtót, meg ilyesmit kapott.

Állatorvosnál már többször volt és az például azt mondta, hogy bármilyen húst adhatunk neki, a lényeg hogy egyen (mivel étvágytalan volt).


Most már elég nagy az étvágya…


Ez a menü azért is tűnik jónak, mert nem teljesen puha, emellett pedig az össz. napi fehérje bevitele 25% alatt van.


Ami nagytestű kutyának pont ideális, növekedésnél nem terheli meg az izületeit, stb.


A minőségi száraztápokban meg általában 30-35% fehérje is van, vagy akár még több… Ami nagytestű kölyköknek nagyon káros lehet.


Jelenleg a széklete rendben van és nem is hányik… Illetve folyadékból is megfelelőnek tűnő mennyiséget visz be.


A BARF modellre való átváltást is fontolóra veszem, de jelenleg ez nekem túl bonyolult, nincs időm porciózni, illetve a közelben sem tudok szerezni nagymennyiségű (többféle) nyers húst.


Szóval egy darabig maradnék a jelenlegi menüjénél, annak ellenére is hogy valami elképesztően drága…

A fő, hogy minél egészségesebb maradjon amíg felnő.


Mi a véleményetek erről a táplálásról és a mennyiség mennyire jó? 2*285 gramm nedves kutyatáp és 1*500 gramm főtt csirkemell. Van hogy még enne többet is, de nem adok.


A válaszokat előre is köszi!



2022. máj. 9. 15:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Dentastixet felejtsd el, nem szep lesz tole a foga, hanem lepedekes sajnos, jo marketing, amugy gagyi termek. Helyette szaritott ragcsat adj, nyusziful, bikacsök, disznoful, baranygege, preselt marhabor, mindenfele van es altalaban szeretik a kutyak. Nem kell minden nap, hetente 1-2x eleg.


Hogy vekony, az nem tudom nalad mit jelent, de egy 4 honapos novendek kutya inkabb vekony legyen, mint tulsulyos, hogy kesobb ne legyen problema az izuleteivel, igy szerintem a napi adagja, ami majdnem 1 kilo, soknak tunik. A kaja szerintem rendben van, ha ezt fogadja be a gyomra, es nincs hasmenes, hanyas.

2022. máj. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hmm.


Köszi az infót a dentastixel kapcsolatban, ezt nem tudtam… Azt igen, hogy a pedigré egy gagyi márka összességében, de azt hittem csak a tápjaikat kell elkerülni.


Azért amit megvettem, azt már szerintem odaadom neki, de akkor próbálok majd szárított nyúl füleket venni, azt láttam az egyik online shopban… Ha csak heti egyszer kell adni, akkor ennek az ára már teljesen mellékes, nem oszt, nem szoroz. Remélem azt is elfogadja.


Vékony alatt azt kell érteni, hogy veszélyesen sovány, minden bordája és a gerince is teljesen látható szabad szemmel. Meg a koponyáját is minden kis mélyedés…


De már 1 kilót hízott, 1 hét alatt.


Különben azt én is tudom, hogy nem szabad a nagytestű kutyákat ducira hizlalni, így lehet valamiből kicsit vissza veszek majd.


Köszi a választ, ment a pont!

2022. máj. 9. 16:19
 3/12 anonim ***** válasza:
98%

Ebbol a konzervbol konkretan napi 3,5-4 darabot kene kapnia az etetesi utmutato szerint, szoval jo is, ha a kerdezo kiegesziti valamivel, kulonben ehezne a kutya.

De meg igyis szinte nem rag semmit, a fott hus es a konzerv elhanyagolhato ragas szempontjabol, szoval ez igy nem lesz jo.


Probald meg a tapot keverni a konzervvel, hatha.

Igazabol nalunk csak a drasztikus modszer valt be a felnott orokbefogadott kutyamnal, o sem ette meg a tapot az elejen.

Aztan inkabb nem evett 1,5 napig, de nem adtam neki mast, igy elfogadta vegul.

Tudom, hogy a sovanysaga miatt ez nalatok nem lenne annyira jo, viszont igy sajnos nagyon nehez lesz atszoktatni, mivel tudja, hogyha nem eszi meg a tapot, kap helyette mast.

2022. máj. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
Vagy barf vagy táp, de a konzerv nem elég, nem lesz jó így. Muszáj rágnia. Olyan nincs, hogy semmilyen tápot nem eszik meg. Ez nem csak a tápon meg a kutyán múlik, hanem rajtad is. Neked kell fokozatosan rászoktatni.
2022. máj. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Az étkezés javában száraztáp kéne legyen, esetleg azt próbáld meg,hogy egy részét áztatod és mellé raksz szárazon hagyott tápot is, vagy eleve konzervvel kevered csak be, akkor nem àzik el annyira. A konzerv csak kiegészítő szabad legyen...
2022. máj. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Mi az,hogy nem eszi meg? Hogyan kínálod,meddig és adsz-e helyette mást,ha nem eszi meg? :D

Általában 2-3 nap alatt rászokik,hogy azt eszi amit adsz,sajnos azzal nem oldod meg a problémát,hogy hagyod válogatni.

A dentasticks meg a hozzá hasonlóak sajna többet ártanak mint használnak.


Szárított állati eredetű dolgok (nyuszi fül,disznó orr,disznó fül,csirke lábak,stb) jók arra,hogy egy kis jutalmat adj,de önmagában egyik sem táplálék forrás.Csak nassolni való,fog tisztításra való.


Válassz ki egy számára megfelelő tápot és azt add neki.Ha nem eszik hát nem eszik,a kutyát alapvetően is (főleg ha barfos) szokták heti 1x koplaltatni,mert az az egészséges nekik.

Kínáld meg,hagyd ott maximum 10 percig,ha hozzá sem szagol vedd el és próbáld meg később.Hidd el,az égadta világon semmi baja nem lesz,maximum másnapra meg fogja enni.

2022. máj. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Annyit még hozzá tennék,hogy önmagában a kutyának főzés vagy nyers etetés sem rossz DE azt változatosan kell,hogy minden szükséges forráshoz hozzá jusson.Vas,cink,jód,vitaminok,folsav,omega-3 és omega-6 zsírsavak,minden ami egy jó tápban is meg van.


Ha nincs kedved,időd,pénzed (akármi) ahhoz,hogy ezzel foglalkozz és változatos menüt állíts neki össze akkor marad a táp,DE ezt a kettőt viszont soha nem szabad keverni.Gyomor-és bél bántalmakat okozhat.

2022. máj. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%
Talán tehetnél egy próbát hidegen sajtolt tápokkal. Lukullus, Markus Mühle, stb.
2022. máj. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is azt ajánlom, hogy keverd a tápot, lehet apróra vágott főtt husival is, tenyésztők is így adják.


Csontos részre is szüksége van, támogatja az ízületeket és olcsóbb is. Főzz nyakat vagy farhátat és nyomd át a darálón, így nem kell a megakadó csonttól félni.

2022. máj. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
21%

Ami nekem mindig bevált mint táp az pedig pont a Pedigree Junior. Mindig gond nélkül ette minden kutyám, míg a nagy márkás tápokat nem voltak hajlandóak megenni. Emellett pedig az ajánlott mennyisége pont megfelelő, nem sovány de nem is kövér tőle a kutya.

Összességében csak a Pedigree.

2022. máj. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!