Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 4 éves kutyám új szokása az...

A 4 éves kutyám új szokása az lett, hogy ha elmegy egy kutyát sétáltató ember az utcán, teljesen megőrül. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Nekiugrál a fehér acélkapunak, ugat megállás nélkül, fel alá rohangál... Egyébként normális helyzetben soha nem vad, sosem harapna meg senkit. Nagyon okos, engedelmes kutya.

Ma reggel kicserélik a kaput. És a vadi újjal nem csinálhatja ezt! Kidönti a helyéről... Mit lehetne tenni? Mert szidhatom, ordíthatok vele, le sem tojja amit mondok neki. És mielőtt írnátok: kutyaiskolába már elvittem, de nem sokat ért.


2022. márc. 19. 08:44
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Kutyasuliba rendszeresen jártunk, és pici kora óta nálam van. Normálisan van szocializálva is. És ezt csak most kezdte el csinálni, régen is voltak sétálók, mégsem őrült meg. Elektromos láthatatlan kerítést nem szeretnék, mert én nem vagyok híve az elektromos kutyakiképzésnek. Napi 2× viszem hosszú sétára, és mentálisan is tökéletesen le van fárasztva. Amit írtál 4-es,az jó lehet, de éjszaka a sötétben ezt nem tudom megenni, meg minden alkalommal sem vagyok otthon... Úgy látszik újabb tréner segítségét fogom kérni.
2022. márc. 19. 20:38
 12/14 anonim ***** válasza:
Hármas vagyok. Hiába pontoztok le, amit leírtam a kutyákról, eléggé valós. Étteremben dolgozok, segítek az ügyfelek napi ebédjét kihordani. Egy ügyfélnél két kutya, több mint egy éve olyan természetesnek veszik a jelenlétem, mintha én lennék a gazdájuk. Két távolabbi utcában, hiába járok oda szintén NAPONTA, az összes kutya úgy ugat rám, mintha valami húdenagy fenyegetés lennék számukra, pedig még csak annyit sem köpök nekik oda hogy "kuss legyen már, a fene sem háborgat titeket", egy szót sem. Nem. Azonnal a kerítéshez teleportálnak és ugatnak teli torokból. Az ilyen kutyák LESIK, hogy kit tekinthetnek ellenségnek mert csak alapon.
2022. márc. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy történt valami mostanában, valaki provokálja a kutyát, amikor nem látjátok. Esetleg tegyetek fel kamerát, amit mobilon is lehet nézni.
2022. márc. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

13

Nekem egy bácsi a kutyáját mindig hadja a kutyámmal a kerítésnél összekapni (nem tudnak egymáshoz érni csak iszonyúan ugat) és azóta csak akkor ugat a kutyám amikor ugatnak rá. Megtanulta vannak rosszabbak is a nyugottan sétáló kutyáknál és arra kell az energiát tartalékolni. Szóval nekem jót tett ez a provokálás.

2022. márc. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!