Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálják ezt a kutyáink?

Miért csinálják ezt a kutyáink?

Figyelt kérdés

Illetve hogy szoktathatom le erről őket?

Van 3 kutyánk ,nincs semmi gond velük ,értelmesek stb csak ez az egy.

Amikor jön a postás vagy bárki hozzánk a 3-ból 2 oda rohan a kapuhoz és mint a nem normálisok ugatnak, ráadásul még össze is vesznek és végezetül már vonyítanak is, mint 2 nem normális.

Ha jön valaki és beszél hozzánk ők a legmagasabb hangerővel ugatnak ,vonyítanak, verekednek míg végül bekell zárni őket, mert hiába szólunk rájuk nem fejezik be.

Ez mitől lehet? és mit lehet ellene tenni? Mert nagyon kellemetlen.


2022. márc. 3. 10:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
79%
#7 ezzel az a baj hogy a kutyáktól várod hogy megneveljék egymást. Mintha valaki azért vállalna második meg harmadik gyereket, hogy majd nevelik egymást. Zsákutca, a neveletlen kutyák falkában még neveletlenebbek, mert erősítik egymásban a rossz szokásokat.
2022. márc. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

10

3 kutyám van de bírok velük, csak ez az 1 probléma van és nem a 3-mal mint írtam csak a 2-vel. A 3-dik akivel annyira már nem volt foglalkozva, ő nem csinálja ezt a nem normális dolgot. Sőt, 1-2 ugatás és kész befejezi,majd jön amint hívom.

Foglalkozok velük folyamatosan.

Nem szólnak be, hisz az összesnek láncon van kb a kutyája, egész nap egy kutya ólban. Akinek meg elvan engedve az ugyan úgy ugat csak nem olyan szinten mint a miénk..

2022. márc. 3. 16:55
 13/16 A kérdező kommentje:

8

A legidősebb most lesz 7 éves a másik 5

A 3-dik 3 de róla nem beszélek, mert ő teljesen más, vele semmi probléma.

Külön külön viszem őket sétálni, de ezt említettem már.

A megfelelő körülmény az megvan 1500nm kert és napi 2 óra labda dobálás,egyéb játék eléggé kifáradnak utánna.

Szóval, ez kicsit túlzás hogy nincs meg nekik a megfelelő körülmény 🙂

2022. márc. 3. 17:01
 14/16 A kérdező kommentje:

11

Egy szóval sem mondtam, hogy elvárom hogy egymást neveljék 🙂

2022. márc. 3. 17:03
 15/16 A kérdező kommentje:

Na mindegy, a kérdésemre senki sem válaszolt igazából, hogy mit lehetne tenni ez ellen. A séta és az iskola az egy jó lehetőség koszi!

Viszont aki csak kioktatni jött annak annyit mondanék.

Hogy a kutyáimmal vagyok egész nap (home office mielőtt bele köt valaki) egész nap amikor kimegyek pl:cigizni akkor is játszom egy picit velük, de d. u mindig van játék és egyéb dolgok.

A legjobb ételeket kapják és bent is lehetnek amikor akarnak.

Kocsikázni is szoktunk, várost nézni stb.

Séta is de az kevesebbszer mint írtam.

Annak aki azt írta hogy nem megfelelő a körülmény annak annyit mondanék, hogy rengeteg kutya egy ólban éli le az egész életét vagy az utcán vagy a menhelyen. Szóval, azért ez nagyon sértő ha valaki ilyeneket ír, amikor nagyon is van törődve a kutyáimmal.

A kicsit amikor elhoztuk, teli volt féregel, valószínű meg is halt volna,de meg gyógyult.

Nem vitatkozni akartam csak fel dűhít, hogy ha valaki nem viszi kutya iskolába a kutyáját vagy nem sétálgat vele az utcán órákat akkor ő nem megfelelő gazda.

Na hagyjuk már :D

2022. márc. 3. 17:15
 16/16 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy a két kutyádnak kicsit nehezebb a természete, a kicsi pedig simulékonyabb.


Tiltsd folyamatosan a viselkedést és alábbhagy majd lassan a lelkesedésük. Ne napok alatt várj csodát, nekem is van ilyen kutyám, kb fél év volt, mire elértem, hogy csak simán ugassa és ne őrült módjára ugassa a postást... Nála amúgy mindegy a lefárasztás, foglalkozás mennyisége, egy hetes kutyás tábor után (ahol a napi két edzés mellett rengeteget futkározott más kutyákkal és úszott a tóban), mikor hazaértünk, egy órán belül már ugatott a kerítésnél...


Szerintem csak úgy tudnád teljesen megszüntetni az ugatást, ha idegeneket megkérnél, hogy játszák el a postás szerepét és közben korrigálnád a kutyákat vagy ugatásgátló nyakörvet raksz rájuk.


Sétát gyakoroljátok minél többet, próbálj nyugodt maradni, a rossz viselkedést tiltsd, a jót jutalmazd és egy idő után (szintén akár hónapok), már mindannyiótok számára élvezhető lesz. Másik megoldás, hogy válassz olyan útvonalat, ahol nincsenek kutyák, ha nincs más, rakd kocsiba őket, menjetek el egy földútig, illetve az is rengeteget segítene, ha idegen helyekre is mennétek. Utóbbi esetben valószínű, hogy meg lesznek picit szeppenve, így nem fognak "kínos szituációba" hozni téged, illetve magasabb lesz az ingerküszöbük és a kerítés mögött ugató kutyák már nem lesznek annyira érdekesek.

2022. márc. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!