Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a kutya baja és...

Mi lehet a kutya baja és gyógyitható-e még?

Figyelt kérdés
Van egy lassan 15 éves keverék kutyám, aki már nagyon öregnek számít, de még mindig megőrizte játékosságát, fürgeségét egészen tegnapig. Egyik napról a másikra egészsége igen megromlott, mozgása bizonytalanná vált és nagyon szédül. Alig bír járni anélkül, hogy ne esne el és nagyon gyenge is, a lábai sokszor alig bírják el. Például, ha felugrik a kerítésre akkor már el is esik, mert nem képes megállni két lábon. Mi okozhat egy kutyánál ennyire hirtelen leépülést és menthető-e még?
2010. szept. 11. 21:08
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
@21:51: Ott úgyvan Magyarországon meg nem úgy van, itt egy normális országos hálózat nincs kiépítve, ezért kérem ne hasonlítsa az itthoni helyzetet New Yorkhoz vagy Los Angeleshez!
2010. szept. 11. 21:54
 12/13 anonim ***** válasza:
Az ilyen öreg kutyusok bizony leépülhetnek hírtelen. Az izmok, izületek már sajnos nem rugalmasak. Reumás is lehet a kutyus, azért fáj és gyenge a lábacskája. A szédülése lehet keringési zavar, mint az embernek. Én végelgyengülésre gondolok. Én nem bántalak, tisztában vagyok a falusi állatorvosi ellátással. Hétvégén abszolút nincs, akkor marad az állatkórház.
2010. szept. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Akkor nem lesz más választásom, mint holnap vagy hétfőn állatorvost hívni aki valószínűleg javasolja majd az elaltatását. A korban már nagyon benne van a kutya, a házat már régóta nem őrzi rossz látása, hallása miatt. Szenvedni nem szenved, nem nyüszít, nem nyugtalan, nem látni rajt, hogy fájdalmai lennének, étvágya is van és sokat aludt ma is, de ez ilyen korú kutyánál teljesen érthető. Marad az állatorvos, köszönöm a normális válaszokat!
2010. szept. 11. 23:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!