Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám fél a póráztól. Hogyan...

Kutyám fél a póráztól. Hogyan barátkoztassam meg vele?

Figyelt kérdés
Szóval 1 éves rottweiler kutya. Eddig még nem nagyon szoktattam a pórázhoz. Próbálgattam már itt az udvarban, de látszik rajta, hogy fél tőle. A kapun kívűlre meg nem hajlandó kimenni pórázzal, behúzza a féket teljesen. Elszökni persze elmer, akkor nem fél, csak ha pórázon van. Érdekelnének tanácsok, esetleg hasznos leírások a témával kapcsolatban. Falun lakok, itt nincs kutyaiskola, 30 km re van legközelebb. Szóval ez nem opció. Itthoni megoldások érdekelnek.
2022. jan. 16. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem rakj mellé kaját.

Próbáld rátenni és közben simogasd,rakj jutifalit a szájába,és tudni fogja,H:póráz=kaja.

Még sokáig ne add rá,hogy szokja,csak rakj rá\mellé ételt.

2022. jan. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Jól elrontottad, hogy 1 évignem tudtad pórázhoz szoktatni, mert "félt tőle".

Fogsz egy kb 1 méretes könnyű anyagot. Akár szalagot is. Ráteszed és hagyod, hogy azzal legyen egész nap. Ha először nem mozdul, nem foglalkozol vele. Előbb-utóbb megmoccan.

Amikor már simán elviseli, akkor megfogod a végét lazán és magadhoz csalod kajával. Vagy a vacsoráját adod úgy.

vannak következő lépések, de ezeken kell túl lenned. ne türelmetlenkedj!

2022. jan. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%

Berakod a kocsiba és elviszed a 30 km-re lévő iskolába.


De miért kellett egy őv fajta, egy munkakutya, ha ennyire cse.szel vele foglalkozni? Csak mert jól mutat a kertben?

2022. jan. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen. Jól mutat a kertben. 4-5 miliós autóba meg nem rakok be egy ekkora kutyát. Ez szét bas zik mindent. Megenné az autót fél úton. Nem fogom hurcipálni. Ezért kértem otthoni segítséget.
2022. jan. 17. 11:44
 5/5 anonim ***** válasza:
67%

Nem értek egyet a 3assal, többek között a kioktató stílusa miatt sem. De a te hozzáállásod láttán neki kell igazat adnom. Remélem viccnek szántad, hogy jól mutat a kertben, csak szar a humorod. És csak hogy tudd, azért baszik szét mindent, meg eszi meg az autót, mert nincs vele (eleget) foglalkozva, unatkozik, és nem tudja mi a jó, nincs megnevelve. Ha meg azért nem rakod a kocsiba, mert túl nagy, akkor minek kellett neked ekkora kutya? A kutyád méretével nem egyenesen arányos a fasz méret. Leginkább nem kellett volna kutya, de ha már van, akkor valami kisebb.


De ezt te otthon biztosan nem fogod helyre hozni. Eleve nem értem, hogy hogy fél a póráztól 1 évesen? Eddig miért nem találkozott vele? Most jutott eszedbe, hogy "basszus van egy kutyám, lehet kéne sétáltatni" vagy mi? Minden kutya napi szintű foglalkozást igényel, főleg egy ilyen célra kitenyésztett munkakutya, aki azon túl hogy túlteng az energiától mentális fárasztást is igényel. Az ilyenek miatt bélyegzik meg az összes rottweilert meg pitbullt, meg hasonló "ijesztő" nagytestű kutyát, mert nem jól bánnak velük. Járt már egyáltalán a kapun kívül (a szökésen kívül)? Egyébként szökni is akkor szoktak a kutyák, ha máshogy nincs módjuk a csavargásra. Egy normálisan lemozgatott kutya nem szökik el, mert kellő mennyiségű inger éri, és nem unatkozik.

2022. jan. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!