Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálják ezt?

Miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés

Van két kutya.

Szigetelt dupla házuk van,elférnek ketten .

A hővédő ajtót 3x szaggatták le. Bármit rakok be a házba,kiszedik,szétszedik. Múltkor az osb lapot szedték ki a házból.

Nem kennelben tartottak, játszok velük, tanítom őket. Mégis szétcsesznek jóformán mindent.. már nagyon unom. Megverni viszont nem akarom őket érte. Mit tegyek? Már tényleg az idegeimre megy,hogy minden nap szétszedik a házat...


2022. jan. 13. 13:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám is ezt csinálta folyton. A szalmát ajánlják, takarókat ne tegyél be nekik, mert átáznak.
2022. jan. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
A kutyaház fogyóeszköz. Egyébként pedig a kutya akkor rombol ha ideges, feszült vagy unatkozik. Az egyszerűbb rombolás megakadályozására a legjobb ha le van mással kötve az energiájuk. Ha nem tudsz annyit játszani, foglalkozni velük, mert ugyebár nem mindenki tud a kutyával lenni a nap 24 órájában, akkor pl. olyasmit kell nekik biztosítani amivel levezethetik ezt a feszültséget, energiát. Akkor a többi holmit békén hagyják. Pl. játékokat, olyan dolgokat kell nekik előhagyni amiről tudják, hogy az övék és amik szintén fogyóeszközök. Van kutya amelyik órákig képes elcsámcsogni egy üres üdítős flakonon is. A lényeg, hogy legyen előtte valami más amit rághat, tépehet, amivel eltereli a figyelmét és levezeti a feszültséget. Az én kutyám is eleinte megrágott dolgokat. Széthagytam a játékait a lakásban és azóta nincs semmi ilyen gond. Igaz, hogy egyes játékokat gyorsan amputál, de már vannak olyanok is amelyekre évek óta úgy vigyáz, mintha hímestojások lennének. A lényeg, tudják, hogy a kutyaház az övék, ezért azon töltik ki. Rakj be mást is, olyasmit amit széttéphetnek. Amiért nem kár. Meg a környékükre is rakj pár ilyen dolgot. Bármi amivel szívesen elvannak.
2022. jan. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
83%
Ajjaj hát akkor itt nem a házzal van a gond, hanem azzal, hogy nincsenek elfáradva se agyilag, se testileg.
2022. jan. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idősek? Miért van két kutya, ha nem bírsz velük?

Mennyit sétálsz velük naponta? Mit és mennyit dolgozol velük? Nyilván frusztráltak, tele vannak energiával.

2022. jan. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
66%

Nem fog ezekre a kerdesekre valaszolni, szepen kikerulte oket. Nyilvan azt is csak azert mondta, hogy valamennyit foglalkozik veluk, hogy jobb szinben tuntesse fel magat a kerdezo.

Az a baj, hogy a viselkedesukbol tisztan latszik a problema, tehat kar tagadni.

2022. jan. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%
Hogy mit tegyél? Foglalkozzàl normálisan a kutyáiddal, nem lesz ilyen gondod.
2022. jan. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Utolsó azért még nem kell bunkónak lenni,mert valaki nem egész nap a gyakorit bújja,hogy egyből válaszoljon a kérdésekre. De nem is vártam mást,ezen a szekción szinte kivétel nélkül mindenki csak ítélkezik. Akik rendesen, érdemben tudtak választ hozzáfűzni,azoknak köszönöm.

#14 nekem egy kutyám van. Nem is akartam másikat. Én az enyémmel jártam kutya iskolába,tréningre,egygazdás kutya nagyon kötődik hozzám és hallgat rám. Ezért mondtam,hogy ameddig csak ő volt,semmi gond nem volt.

Viszont hozzánk költözött egyik rokonom,aki hozta a kutyáját.. ez nem az én hibám. De persze lehet ítélkezni,nem fogom figyelembe venni. A kutyás gyakorisok mindenbe belekötnek,felteszek egy x kérdést,erre a tizedik ,huszadik válaszoló teljesen másról kezd el beszélni,mindent tudni akar,fajtát,kort,neveltetést, tartást.

2022. jan. 14. 08:31
 18/20 A kérdező kommentje:
Egy kutyával eleget tudnék foglalkozni okoska. De mivel mindkettővel nekem kell,mivel a másik kutyát szinte le se szarja a saját gazdája, ezért vele is nekem kell. Reggeltől délutánig elfoglalt vagyok. Nehéz így,hogy a többi 3 ember aki velem él nem segít semmit. De okoskodj csak, utolsó.
2022. jan. 14. 08:33
 19/20 anonim ***** válasza:
31%

Drága kérdező. A kutyák frusztráltak, tele vannak energiával, amit ezen vezetnek le. És akkor fontolod a megverést? Mire? Minek?

Erre nincsenek megoldások: megfelelő lefárasztás és megfelelő nevelés kell. Úgyhogy nagyon gyorsan vegyél vissza ebből a mocskos, alpári stílusodból és mások minősítgetéséből!

Ha családon belüli konfliktusok vannak, akkor a családi kapcsolatok rész alatt fejtsd ki a gondodat. Addig pedig lásd el megfelelően a kutyákat!

2022. jan. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, akkor sincs más megoldás, mint lefárasztani a kutyákat. Munka előtt-után be kell vezetni egy egy órás, felfedzős sétát, ahol szimatolhatnak, futtatóban futkározhatnak, vidd egyszerre a két kutyát. Már ez is több mint a semmi, ha még sétálni se jártok el, munka előtt és után kapnak 5 perc simit, jóhogy szegények ezzel próbálják lefoglalni magukat EGÉSZ nap.


Aztán amíg fő a vacsi, megy a mosógép vagy bármilyen szabad 15-20 perced van, mehet a trükközés, játék - az agyi fárasztás. Ha már megtanítasz mindkettőnek 4-5 dolgot, szuper feladatsort ki lehet találni, aminek iszonyatosan fognak örülni. Nyilván itt is változatosnak kell lenni, a monotonitás kiveszi belőle a kihívást. Ha jártál kutyasuliba ez nem szabad, hogy számodra kihívás legyen.


Sajnos még gázabb, amit a másik kutya gazdija csinál, de a tiéd hiába gondolod jól neveltnek, amíg a másik kutya is unatkozik, addig a tiédet is be fogja vonni a hülyeségeibe.

2022. jan. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!