Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos kutyus ha leszidom...

3 hónapos kutyus ha leszidom morog vicsorog kapdos mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pumi puli keverek kutyus. Van egy idosebb kutyunk szinten kan es sok cicank, kijon veluk tokeletesen. Viszont ha leszidom (rákiáltok) bebujik egy sarokba es vicsorog morog és kapdos felem, nekem akar jönni. Nagyon ritkán ütöm meg, picit a fenekét vagy az orrara pöckölök, vagy a tarkóját megfogom akkor is ezt csinalja intenzívebben. Ha meg elfordulok tőle azonnal szalad a lábamhoz csóváló farokkal (ilyenkor nem tudom mit kéne tennem, ignoráljam vagy fogadjam)

Első kutyus, szóval légyszi adjatok tanácsot :)

Különben ül, pacsit ad, lábhoz jön, és mivel megvannak az oltásai így már egy hete kimehettünk és poráz nelkül sétál mellettem, ezek jók, nem?



2022. jan. 7. 03:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
24%

"Vezéres dolgot meg felejtsd el. Kapcsolatot építs, ne uralkodj."

- Aztán majd rájössz, hogy nem tudod fegyelmezni a kutyádat ...

-

Két kutya között is van/és mindig is lesz alá/fölérendeltségi szerep (és nem csak kutyáknál van ez így).

- Gazdi sem kivétel ez alól !

- Mellesleg ha fegyelmezed a kutyád, akkor okosabb is lesz, tanulékonyabb. És a kutyaiskolában is ugyanúgy a "vezérszerepes" dolgot tanítják (pontosabban avval kezdik).

- Amíg ez nincs kialakítva , nem tudják elkezdeni a kutya taníttatását, képzését !

2022. jan. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Utolsó szerencsére vannak már kutyaiskolák, ahol figyelembe veszik a legújabb kutatásokat, és nem a falkarendszert erőltetik.
2022. jan. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!