Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos kutyus ha leszidom...

3 hónapos kutyus ha leszidom morog vicsorog kapdos mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pumi puli keverek kutyus. Van egy idosebb kutyunk szinten kan es sok cicank, kijon veluk tokeletesen. Viszont ha leszidom (rákiáltok) bebujik egy sarokba es vicsorog morog és kapdos felem, nekem akar jönni. Nagyon ritkán ütöm meg, picit a fenekét vagy az orrara pöckölök, vagy a tarkóját megfogom akkor is ezt csinalja intenzívebben. Ha meg elfordulok tőle azonnal szalad a lábamhoz csóváló farokkal (ilyenkor nem tudom mit kéne tennem, ignoráljam vagy fogadjam)

Első kutyus, szóval légyszi adjatok tanácsot :)

Különben ül, pacsit ad, lábhoz jön, és mivel megvannak az oltásai így már egy hete kimehettünk és poráz nelkül sétál mellettem, ezek jók, nem?



2022. jan. 7. 03:12
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Illetve neha akkor is kapdos ha valamit el szeretnek venni tőle. De ezt nem mindig. Neha nekemjön ha elveszem tőle a labdat neha idehozza
2022. jan. 7. 03:14
 2/12 anonim ***** válasza:
8%

Nincs betartva a sorrendiseg.


A kutya csak hivasra johet hozzad oda. Ha magatol megy,az dominancia. A leiras alapjan kulonosen dominans problemas a kutyad. Sok verekedese lesz,sok problemas lesz belole. Embereket fog megharapni es elaltathatjak emiatt.

Most fogadj kutyaoktatot. Lathatoan a betartando szabalyokat nem ismered es vagy nem alkalmazod.

Az ilyet kutyasuliban nem fogadjak.

2022. jan. 7. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem tart téged vezérnek.

Egyenrangú félnek vél téged, nem fogadja el az alárendelt szerepet.

Meg kell tanítani a tekintélyre.

-------------------------------------------------------------

Az állatoknál is van ilyen (tekintély tanítás) :

https://www.youtube.com/watch?v=AzH9o2w7kls

(05:28)-tól kezdődik a tanítás

- a kis cica itt még nem akar alárendelt személy lenni.

(06:01)-től pedig már lehet látni az arcán, hogy beletörődött a sorsába :D

(06:37)-től pedig minden értelmét nyer. Hogy miért is bánt vele így kezdetben :)

-------------------------------------------------------------

2022. jan. 7. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
#2 csak azt felejted el, hogy egy 3 hónapos kutya még nem dominál. Amíg nem ivarosak, nem foglalkoznak a sorrendiséggel. Ez a viselkedés egész egyszerűen annyit jelent, hogy még kölyök, gyerek, akaratoskodik, nem akar szót fogadni. Ahogy egy embergyerek is szokott hisztizni, úgy a kiskutyák is. Neked az a dolgod, hogy megszabd neki a határokat és be is tartasd vele. Az enyém is eleinte morgott meg harapott, ha rászóltam, de pár hét múlva le fog szokni erről, csak legyél következetes és ne engedd a rossz viselkedést.
2022. jan. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Értem én felkeresek egy trénert, majd ha picit nagyobb lesz, meglátjuk mi lesz, de azt nem értem hogy konkrétan gyakorlatban hogyan tartson vezérnek a kutya (3-as) meg azt hogy konkrétan milyen szabályokat nem ismerek illetve nem alkalmazok (2-es)

. Ha lehet így fogalmaznom; Mert rengeteg dolgot olvasok ebben a témában, írnak rengeteg dologt, de azt hogy gyakorlatban hogy működik, vagy hogyan kell betartani ezeket senki nem mondja. Köszi:)

4-köszi :)

2022. jan. 7. 07:56
 6/12 anonim ***** válasza:
Erre való a kutyaiskola, kölyöknek az ovi. Megtanulod te is, hogy a kutya mire hogy reagál és neked hogy kell elérni és fenntartani a tiszteletét.
2022. jan. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%

A macskás videóban lehet látni, hogy nem szép szóval és jutalomfalattal érte el a nagymacska a tekintély kivívását :)

Hanem fenyített !

-------------------------------------------------------------

Én sosem ütöttem ! Sosem okoztam fájdalmat (mert nem volt szükséges) ! Elegendő volt annyi, hogy rá nézek "csúnyán" és felemelem a tenyerem a feje felé "mintha takarnám a napot, vagy mintha ütnék" és hozzá érés nélkül, 2-öt nagyon lassan csaptam felé ! (többször megismételve)

-------- FÁJDALOM nélküli dorgálás ! ÉS értett belőle !

-------- De az orra pöckölés szerintem nem jó ! Azt nem fenyítésnek véli.

--- Ha a tekintély meg van, "bármely" fajta dorgálásból érteni fog :)

--- Sajnos írva nehéz, tanítani a tanítást (hogy hogyan kommunikálj egy kutyával) :D

-- https://www.youtube.com/watch?v=EczxD7pZTjQ&ab_channel=KrizO..

2022. jan. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"ha leszidom (rákiáltok) bebujik egy sarokba"


- itt a problema!!!


Kiskutya (emberi mertekben egy BABA) ... nem szokas rakialtani egy babara, egy baba megijed.


Nem kell carnod a kutyaiskolara, ha megvan az osszes kotelezo oltasa akkor ebben a korban siman viheted kutyaoviba. Ott egy csomo mindent megtanitanak (a gazdinak is).

2022. jan. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
14%

Igazából ezeket a dolgokat a szüleidnek kéne megtenni/megmutatni. Mármint a kutya nevelést és a fenyítést.

De az orrát az ne pöcköld ! Az beteges ..

#7-es jól írta. Amolyan szelíd dorgálást kellene alkalmazni.

2022. jan. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%

Póráz nélkül egészen addig fog melletted menni, amíg nincs meg a biztnságérzete. Kamasz korában úgy ott fog hagyni mint a sicc, úgyhogy ezzel óvatosan.


Szerencsés helyzetben nem ütjük a kutyát, nem fogjuk a grabancánál, nem paskolgatjuk kicsit sem az orrát vagy a hátsóját. Azért menekül el előled mikor rákiabálsz, mert fél, bestresszel és ez a válaszreakció.


Vezéres dolgot meg felejtsd el. Kapcsolatot építs, ne uralkodj.

2022. jan. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!