Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kis testű kutyát...

Milyen fajta kis testű kutyát tudsz ajánlani,amik távoltartsák,el kergetik vagy végső esetben szembe szállnak a vadállatokkal? Egér,patkány,nyest,róka távoltartására gondoltam leginkább.

Figyelt kérdés

Olyan kutyára volna szükség aki nem vadásza le a kacsáimat ha nem inkább megvédi őket.


Jack russell terrierre gondoltam de sajnos állítólag nagyon makacs,minden egyes nap nem tudnám őt rendesen le fárasztani. 😔


Valami jó kutyát tudnál nekem mondani?


Előre is nagyon szépen köszönöm. 🙂



2021. dec. 9. 21:19
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
84%

Ha nincs pénzed egyszer kihívni egy kártevő mentesítő csapatot (ők is sokan már kutyákkal dolgoznak,a már felsorolt kicsikkel.foxi,Jagd,Jack Russell,stb kb 2 óra alatt össze kapkodnak még a föld alól is többszáz egeret,patkányt,pockot és mindent ami oda fészkelt..) akkor kétlem,hogy be tudsz szerezni bármelyikből is egy fajtatiszta egyedet tenyésztőtől,és el tudnád tartani úgy ahogy azt megérdemli és igényli,nagyon ilyen kicseszem a kertbe azt tegye a 'dolgát' jellegű gazdának tűnsz.oda vissza alapú a dolog,a kutya munkát végez,te cserébe úgy tartod ahogy igényli.


Ameddig MAXIMUM 100.000 forintból megúszol egy nagy területnyi írtást addig a kutya ára ennek a duplája is lehet mint egyszeri költség,emellé kellenek oltások,chip (bár ez többnyire megvan tenyésztőtől vett kutyában),féregtelenítés (főleg többféle állat és ürülék közt fontos),és havi szinten normális eledel kell számára.(kistestűre 10kg körülig ez pont 8-10 ezer forintnyi kiadást takar,nem lehet akármit oda lökni a kutyának,főleg ha az kinti és aktívan dolgozik is) :x


Én szívesen ajánlanék fajtákat,de nem igazán tűnsz olyannak a leírásaid és megjegyzéseid alapján,aki mellett jó helye lenne bármilyen (főleg kis testű) kutyának is.

2021. dec. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

#21 Egyszer ki lehet őket hívni természetesen.

Én egy megbízható kutyát szeretnék, mindent meg adnák neki,ha hideg van még be is engedném meleg zárt helyre,szóval igazából ezzel sem lenne gond most hogy belegondolok.

Jelenleg még minden csak terv,ne hogy azt hidd hogy egy hatalmas gazdaságba vagy farmra menne mindenféle állathoz,egyenlőre csak hobbiból vannak kacsák saját fogyasztásra,természetesen a jövőben jönne velem a kutyus minden hová majd hogy nem.

Egyszerűen csak előre gondolkodom és szépen fokozatosan szeretném csinálni,első lépésem egy kutyus lenne akit szépen ki képeznék,tanultam az előző hibáimból ezért azokat orvosolni is fogom, ha minden jól megy aztán jöhet a többi tervem is fokozatosan.

2021. dec. 10. 22:33
 23/25 A kérdező kommentje:
Sajnálom hogy nem tűnök olyan embernek.
2021. dec. 10. 22:34
 24/25 anonim ***** válasza:
27%
Shikoku, Shiba inu, Kai, Akita, Hokkaido/Ainu ... Japan kutyafajtak, mindegyik jo szabadtartasra es vadaszatra is.
2021. dec. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
80%

"Japan kutyafajtak, mindegyik jo szabadtartasra es vadaszatra is."

Nem megfelelő tartás/foglalkozás miatt meg szöknek, vagy más rossz szokásokat vesznek fel, ami miatt a gazdi utcára teszi őket...

2021. dec. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!