Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kitört a kutyám körme.. mi a...

Kitört a kutyám körme.. mi a teendőm?

Figyelt kérdés
Ma, amikor hazajöttem, csak kis véres mancsnyomokat láttam a járdánkon, végig egészen ameddig a kutyám területe van. Amikor megnéztem, melyik mancsa vérzik, láttam, hogy a bal hátsó mancsán a baloldali szélső körme ki van törve, felfele van hajlódva. Fura, de csak enyhén véres körülötte a mancs többi része, de nem nagyon merek intézkedni, és elég csúnya is, nem akarok valamit elrontani, vagy fájdalmat okozni a kutyámnak. (Szuka, nagyobb testű Staffi-Német juhász keverék..). Szerintetek mi a teendőm? Azt olvastam, hogy nyugtatgatni kell a kutyát valakinek, majd egy másik ember egy erős mozdulattal le tudja szakítani a letört karom darabot..? Ez mennyire igaz? Magától leesik majd?

2021. nov. 30. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Le tudja szakitani igen, vagy esetleg levagni, mert bele fog akadni valamibe es tovabb fog szakadni. Fertotlenitsetek le, mas teendo nem igazan van vele.
2021. nov. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A szakítással az a baj, hogy ahogy a te körmöd, a kutyáé is szakadhat tovább, ezzel még nagyobb fájdalmat okozva neki.
2021. nov. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a teendod, hogy elviszed orvoshoz, aki majd levagja (vagy muti, ha olyan), kitisztitja es kezeli a sebet. Konnyen elfertozodhet, ha nem foglalkozol vele.

Te nehogy kitepd neki, ez nem is ertem, hogyan fordulhat meg a fejedben!

2021. nov. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A köröm problémák a kutyának mocskosul tudnak fájni, úgyhogy ne piszkáld csak amennyit feltétlenül szükséges. Gondolom nincs otthon érzéstelenítő, úgyhogy a tépkedést nagyon gyorsan felejtsd el.

A kiszakadt köröm helye hihetetlenül könnyen elfertőződik, ezért betadinnal locsold le, kötözd be és irány az állatorvos. Ha lehet ne sétálva, kérj meg valakit hogy vigyen el vagy hívj egy állatbarát taxit.

Nem fogsz nagy összeget otthagyni, emiatt ne aggódj.

2021. nov. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Tisztítsd meg, fertőtlenítsd le, kötözd be a sérült részt óvatosan, hogy ne szennyeződjön, és vidd állatorvoshoz.
2021. nov. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!